‘Chromecast HD’ شامل Google TV 12 می شود، مشخصات تأیید شده است

ما ماه‌ها در مورد نسخه ارزان‌تر Chromecast با Google TV می‌شنویم، و اکنون یک نشت جدید جزئیات نرم‌افزار جدید، مشخصات و حتی مارک ظاهری «Chromecast HD» را فاش می‌کند.

Kuba Wojciechowski، یک توسعه دهنده در توییتر با سابقه کاوش در نرم افزار گوگل، ادعا می کند که به دست آورده است یک ساخت نرم افزار کامل برای کروم کست جدید گوگل که جزئیات زیادی را در مورد دستگاه فاش می کند.

اولین نکته مهم مربوط به نام است، با نام دستگاه “Chromecast HD” مستقیماً در کد. این یک تضمین قطعی نیست که گوگل اینگونه دستگاه را به بازار عرضه می کند، اما به نظر می رسد به اندازه کافی باشد.

فراتر از آن، نگاه بهتری به برگه مشخصات داریم. ظاهرا این دستگاه با چیپست Amlogic S805X2 عرضه خواهد شد. این تراشه از رمزگشایی AV1 پشتیبانی می کند که Chromecast موجود فاقد آن است. ولی این تراشه هنوز نسبت به مدل 4K کاهش نسبتاً بزرگی دارد. البته، خروجی ویدیو را به 1080p محدود می کند، اما همچنین قدرت خام S905X3 در Chromecast با Google TV را ندارد. 1.5 گیگابایت رم در دستگاه، که 25 درصد کاهش نسبت به مدل 4K دارد، ایده عملکرد کمتر را تقویت می کند.

جزئیات مهم دیگر در اینجا این است که این نرم افزار مبتنی بر اندروید 12 خواهد بود و این اولین استریمر Google TV 12 است. کروم کست اصلی همچنان بر پایه اندروید 10 است.

در حالی که قرار است دستگاه ارزان‌تری باشد، به وضوح، به نظر می‌رسد که گوگل از برخی از اشتباهات مدل 4K «پریمیوم» درس می‌گیرد.

مطالب پیشنهادی  Philips Hue به طور خلاصه حالت "نور طبیعی" را برای برخی از کاربران اضافه می کند

بزرگ‌ترین نکته این است که این دستگاه با پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های یکپارچه A/B مجازی همراه با فشرده‌سازی عرضه می‌شود. تأثیر این کار برای کاربران نهایی این است که به‌روزرسانی‌ها احتمالاً مکرر خواهند بود، زیرا این روش به‌روزرسانی محدودیت‌های ذخیره‌سازی Chromecast اصلی با Google TV را نفی می‌کند. به‌روزرسانی‌ها نیازی به ضربه زدن به فضای ذخیره‌سازی کاربر ندارند و می‌توانند مستقیماً به پارتیشن‌ها بروند. از نظر تئوری، این باید یک ارتقاء بزرگ در جبهه به روز رسانی باشد، اما ممکن است برای به روز رسانی های اصلی مهم نباشد. 1.5 گیگابایت رم مطمئناً یک گلوگاه برای نسخه های اندروید آینده خواهد بود – اندروید 13 نیاز به حافظه را برای بسیاری از دستگاه ها به 2 گیگابایت افزایش می دهد.

آیا گوگل می تواند همین روش را در کروم کست موجود اتخاذ کند؟ متأسفانه، احتمالاً نه، زیرا به سخت افزار جدید نیاز دارد.

در یادداشتی مرتبط، کایل برادشاو ما متوجه شد که این دستگاه به تازگی از بلوتوث SIG، که به سادگی «Google Chromecast» نامیده می‌شود، عبور کرده است.

انتظار می رود «Chromecast HD» حدود 30 دلار قیمت داشته باشد.

اطلاعات بیشتر در Google TV:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور