Chromecast با Google TV HD 29 دلار قیمت دارد، در اینجا می توانید آن را خریداری کنید

دو سال پس از نسخه اصلی، Chromecast با Google TV دنباله‌ای پیدا می‌کند. Chromecast with Google TV (HD) فقط 29.99 دلار قیمت دارد، در اینجا چیزی است که به میز ارائه می دهد.

Chromecast with Google TV (HD) – چه چیزی متفاوت است؟

در یک نگاه، Chromecast (HD) دقیقاً شبیه Chromecast اصلی با Google TV به نظر می رسد. در واقع چه چیزی جدید است؟ چند تغییر کلیدی وجود دارد.

اول و مهمتر از همه، قطعنامه. Chromecast with Google TV (HD) فقط حداکثر 1080×1920 خروجی دارد، به این معنی که برای تلویزیون‌های با قابلیت 4K گزینه ایده‌آلی نیست. دستگاه همچنان از HDR پشتیبانی می کند، اما تصویر واضح تری را که 4K ارائه می دهد از دست خواهید داد.

تغییر دیگر شامل تراشه ای است که این دستگاه را اجرا می کند. این استریمر جدید و ارزان‌تر دارای تراشه Amlogic S805X2 است. این کدک رمزگشایی AV1 را پشتیبانی می‌کند که مدل 4K از آن پشتیبانی نمی‌کند، اما وضوح ویدیو را در سطح سخت‌افزاری محدود می‌کند و همچنین ممکن است منجر به کمی کمتر اسب بخار خام برای برنامه‌ها و بازی‌ها شود. هنوز هم 8 گیگابایت حافظه داخلی و 1.5 گیگابایت رم وجود دارد که دومی کاهش جزئی دیگری نسبت به دستگاه اصلی دارد. 8 گیگابایت بسیار تاسف آور است، به خصوص که طبق گزارش ها، گوگل شرکای خود را تحت فشار قرار می دهد تا حداقل 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در نظر بگیرند.

گوگل همچنین این دستگاه را با اندروید 12 در زیر کاپوت عرضه می کند که از اندروید 10 در مدل قبلی بالاتر است.


مربوط: Chromecast with Google TV (4K) به زودی به اندروید 12 به‌روزرسانی می‌شود


اما خارج از آن، شما تجربه بسیار مشابهی را دریافت می کنید. Chromecast (HD) دارای همان کنترل از راه دور و همان تجربه Google TV است. چندین نمایه کاربری، نمایه کودکان، فهرست تماشای خدمات متقابل، توصیه‌ها و موارد دیگر خواهید داشت. و مانند هر دستگاه سیستم عامل Android TV، به بیش از 10000 برنامه در فروشگاه Play دسترسی دارد، شامل پشتیبانی از برنامه‌های Chromecast و موارد دیگر است.

تا آنجایی که کنترل از راه دور می رود، شما دقیقاً به همان طراحی نگاه می کنید، دقیقاً تا باتری های همرنگ داخل ریموت.

چه فایده ای دارد؟

بنابراین، فایده یک Chromecast ارزان قیمت چیست؟ نقطه اصلی فروش در اینجا هزینه بیش از هر چیز دیگری است.

این Chromecast جدید با Google TV (HD) جایگزین نسل سوم Chromecast قدیمی است که Google در سال 2018 راه‌اندازی کرد. آن دستگاه فاقد کنترل از راه دور و برنامه‌های داخلی بود، در عوض برای ارسال محتوا فقط به تلفن شما متکی بود. همچنین کاملاً واضح است که این قیمت به گوگل اهرم بهتری در رقابت با شرکت هایی مانند Roku و Amazon Fire TV، دو پلتفرم موفق در بازار ایالات متحده می دهد.

گوگل می گوید که هدف دیگر این دستگاه این است که ارتقاء تلویزیون های قدیمی یا تلویزیون های ثانویه در خانه را مقرون به صرفه تر کند. به جای صرف 50 دلار برای ارتقاء تلویزیون کوچک اتاق خواب خود که ممکن است به هر حال 4K نداشته باشد، اکنون می توانید فقط 30 دلار هزینه کنید. در یک جلسه توجیهی، گوگل همچنین این دستگاه را به عنوان گزینه خوبی برای ارتقاء تلویزیون برای والدین یا خانواده هایی که ممکن است تلویزیون های قدیمی تری داشته باشند معرفی کرد.

Chromecast با Google TV (HD) را از کجا بخریم

Chromecast with Google TV (HD) از امروز با قیمت 29.99 دلار در ایالات متحده و 18 کشور دیگر با همان قیمت Chromecast نسل سومی که جایگزین شده است در دسترس است. آن را برای فروش در فروشگاه گوگل و خرده فروشان عمده مانند آمازون، Best Buy، B&H Photo، و غیره پیدا خواهید کرد.

این مدل جدید HD فقط در رنگ سفید “برفی” موجود است، که در آن 4K دارای سه انتخاب رنگ است.

اطلاعات بیشتر در Google TV:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: