Chromecast پس از چهار سال متوقف شد

قبل از اینکه Android TV و Google TV تمرکز اصلی شرکت باشند، Chromecast به عنوان یک استریمر فوق‌العاده مقرون به صرفه و مجهز به تلفن هوشمند برای تلویزیون شما که نیازی به کنترل از راه دور یا برنامه‌های داخلی نداشت، معرفی شد. اکنون کروم کست پایان خود را دیده است و نسل سوم این مدل در حال توقف است.

گوگل تایید کرد که با راه اندازی Chromecast with Google TV (HD) امروز، کروم کست (نسل سوم) رسما متوقف می شود. 9to5Google. دستگاه تا زمانی که موجودی باقیمانده تمام شود برای خرید در دسترس خواهد بود.

فروشگاه Google در ایالات متحده قبلاً در Chromecast تمام شده است، اما سایر خرده فروشان مانند آمازون هنوز دستگاه هایی باقی مانده است. Best Buy نیز فروخته شده است.

تصمیم برای متوقف کردن Chromecast (نسل سوم) اصلاً جای تعجب ندارد.

Chromecast with Google TV (HD) با همان قیمت 29.99 دلار عرضه می‌شود و همه ویژگی‌های یکسانی را ارائه می‌کند، مانند ارسال محتوا از تلفن هوشمند، استفاده در گروه‌های بلندگو و موارد دیگر. اما علاوه بر آن، دستگاه مجهز به Google TV همچنین دارای یک سیستم عامل مبتنی بر اندروید است که امکان نصب برنامه‌ها را فراهم می‌کند و به جای تکیه بر تلفن هوشمند، از یک کنترل از راه دور برای کنترل‌ها استفاده می‌کند – اگرچه هنوز هم می‌توانید از تلفن هوشمند استفاده کنید. برای کنترل همه چیز و همه چیز در Google TV.

با وجود توقف فروش، پشتیبانی نرم افزار پایان نخواهد یافت.

هیچ جدول زمانی مشخصی برای اینکه Chromecast (نسل سوم) تا چه زمانی به به‌روزرسانی‌ها ادامه می‌دهد، وجود ندارد، اما منطقی است که انتظار داشته باشیم برای مدتی ادامه یابد. Chromecast اصلی از 2013 هنوز به‌روزرسانی‌های رفع اشکال را تا امروز، تقریباً یک دهه بعد دریافت می‌کند. حدود چهار سال از عرضه این مدل می گذرد، بنابراین ما انتظار داریم حداقل چند سال دیگر به روز رسانی شود.

یکی از سخنگویان گوگل توضیح می دهد:

Chromecast with Google TV نسل بعدی Chromecast ما است و دارای ویژگی‌های Chromecast مورد علاقه شما به علاوه تجربه سرگرمی Google TV است. همچنان می‌توانید Chromecast (نسل سوم) و Chromecast Ultra را در خرده‌فروشی‌های منتخب تا زمانی که موجودی تمام می‌شود خریداری کنید. ما به پشتیبانی از همه دستگاه‌های Chromecast موجود با به‌روزرسانی‌های مداوم ادامه خواهیم داد.

Chromecast جدید با Google TV (HD) اکنون در فروشگاه Google و خرده‌فروشان عمده مانند آمازون و Best Buy در دسترس است.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromecast:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: