محموله های کروم بوک در سال 2022 30 درصد کاهش می یابد

کروم بوک ها در سال 2020 در بحبوحه همه گیری همه گیر شاهد انفجار بودند، اما به نظر می رسد که موفقیت در حال خشک شدن است. به گفته تحلیلگران، ارسال کروم بوک تا پایان سال 2022 30 درصد کاهش خواهد یافت.

گارتنر گزارش ها حاکی از آن است که انتظار می رود فروش رایانه های شخصی در سال جاری 9.5 درصد کاهش یابد. این به دنبال سال 2021 است که شاهد رشد 11 درصدی برای بازار در سطح جهانی بود. این عدد مربوط به محموله‌های PC، Mac و Chromebook در سال 2022 است.

در حالی که این لغزش کل بازار را تحت تأثیر قرار می دهد، انتظار می رود رایانه های شخصی فقط حدود 3 درصد افت داشته باشند، در حالی که Mac ها ضرر یا سودی نخواهند داشت. از طرف دیگر، کروم‌بوک‌ها ظاهراً نسبت به سال 2021 کاهش 30 درصدی را تجربه خواهند کرد (از طریق TechCrunch).

انتظار می‌رود کروم‌بوک‌ها بیشترین ضربه را بخورند، زیرا گارتنر پیش‌بینی کرد که امسال 30 درصد کاهش خواهد یافت در مقایسه با 3 درصد برای رایانه‌های شخصی با Mac که انتظار می‌رود ثابت باشند.

کروم بوک ها از زمان انفجار سال 2020 سرعت پایینی داشته اند.

در ژانویه 2021 گزارش شد که در سه ماهه چهارم 2020، تقاضای کروم بوک با 11 میلیون دستگاه در یک سه ماهه، با بیش از 30 میلیون فروند در آن سال، به بالاترین حد خود رسیده است. در مجموع، حدود 300 درصد رشد سالانه را نشان می دهد. با این حال، همه چیز به سرعت تغییر کرد، با گزارشی در اواخر سال 2021 که نشان می داد در سه ماهه سوم 2021، 37 درصد کاهش در محموله ها نسبت به مدت مشابه سال قبل رخ داده است.

مطالب پیشنهادی  ابزارک های وردپرس شما را به WYSIWYG نزدیک می کنند

در همین حال، در خارج از بازار رایانه های شخصی، این گزارش انتظار دارد که بازار تبلت ها در سال جاری 9 درصد کاهش یابد و گوشی های هوشمند حدود 7 درصد کاهش یابد. این کاهش تا حد زیادی به درگیری های جاری در اوکراین، تورم فزاینده، و ادامه مشکلات در زنجیره تامین نسبت داده می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromebook:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور