کروم در حال آزمایش است که شبکه سایت صفحه برگه جدید را با چرخ فلک جایگزین می کند

با توجه به پایگاه کاربران بسیار بزرگ، گوگل اغلب در ایجاد تغییرات عمده در کروم مردد است. مرورگر Android با طرح‌های صفحه برگه جدید متفاوتی آزمایش می‌کند و جدیدترین آنها نشان می‌دهد که Chrome یک چرخ فلک برای نمایش سایت‌هایی که اخیراً بازدید کرده‌اید استفاده می‌کند.

صفحه جدید Chrome در اندروید مدت‌هاست که از لوگوی Google، Omnibox برای جستجوی ورودی URL و میانبرهایی برای سایت‌هایی که اخیراً بازدید کرده‌اید، تشکیل شده است. فاویکون ها استفاده می شوند و از لحاظ تاریخی در یک شبکه 4×2 مرتب شده اند.

گوگل اکنون در حال آزمایش طرح چرخ و فلک است که حداکثر 12 صفحه را در خود جای داده است، اما شما فقط 4-5 صفحه را در یک حرکت می بینید، در مقابل 8. به این ترتیب، باید اسکرول کنید و ضربه بزنید تا فقط بتوانید دومی را انجام دهید. در نتیجه این بخش دیگر به بلندی آن نیست، که به طور جزئی به نفع فید Discover و Following/RSS است.

این تغییر به تلاش قبلی برای طراحی مجدد کروم برمی‌گردد که می‌توانست صفحه برگه جدید را به طور گسترده بازبینی کند. علاوه بر چرخ فلک برای سایت‌هایی که اخیراً بازدید کرده‌اید، چرخ فلک دیگری برای «ادامه مرور» وجود دارد که برگه‌های باز شما را نشان می‌دهد و جایگزین Tab Grid می‌شود. این طراحی هرگز به طور گسترده ای رواج پیدا نکرد، اما برای شکستن پارادایم ناوبری کروم و ارتقای بسیار زیاد NTP بیش از تغییر دهنده برگه، کاملاً واضح بود.

در ماه‌های اخیر، گوگل این طرح را تقویت کرد، اما چرخ فلک به وضوح در حال ظاهر شدن است. این بزرگترین تغییر نیست، اما تغییری است که اسکرول افقی غیرضروری را اضافه می‌کند و باعث می‌شود صفحه برگه جدید آنقدر سریع نباشد که بتوان با آن تعامل کرد.

این چرخ و فلک در صفحه برگه جدید به طور گسترده برای همه کاربران عرضه نشده است، اما در آخر هفته برای بیشتر دستگاه های من (Chrome 102 stabil) ظاهر شد.

اطلاعات بیشتر در گوگل کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: