کروم جدول زمانی انتقال Manifest V3 2023 را برای برنامه‌های افزودنی ارائه می‌کند

Manifest V3 نحوه ساخت برنامه‌های افزودنی کروم است و Google امروز جدول زمانی انتقال دقیق‌تری را به دور از Manifest V2 ارائه کرد.

Manifest V3 به دلیل تأثیرگذاری بر مسدودکننده‌های تبلیغات مورد انتقاد قرار گرفته است، اما Google گفته است که با این طراحی افزونه، حریم خصوصی را در اولویت قرار داده است. سال گذشته، این شرکت اعلام کرد که افزونه‌های Manifest V2 در سال 2023 حذف خواهند شد.

پیش از آن، گوگل در حال تشریح «رویکرد تدریجی و آزمایشی برای خاموش کردن Manifest V2 برای اطمینان از تجربه کاربر نهایی روان در طول فرآیند حذف تدریجی» است.

این انتقال در ژانویه سال 2023 با نسخه 112 آغاز می‌شود، زمانی که Chrome «ممکن است آزمایش‌هایی را برای خاموش کردن پشتیبانی از برنامه‌های افزودنی Manifest V2 در کانال‌های Canary، Dev و Beta اجرا کند.» در آن زمان، Manifest V3 برای دریافت نشان ویژه در فروشگاه وب Chrome مورد نیاز است.

تا Chrome 115 در ژوئن، آزمایش‌ها به کانال Stable گسترش می‌یابد، در حالی که فروشگاه وب همه برنامه‌های افزودنی Manifest V2 موجود را با نمای عمومی به فهرست‌نشده تغییر می‌دهد. به طور مشابه، هیچ مورد V2 با نمای عمومی را نمی توان منتشر کرد.

این به معنای ارائه زمان بیشتری به دامنه‌های سازمانی است، اما این معافیت در ژانویه سال 2024 از بین خواهد رفت و همه افزونه‌های قدیمی Manifest V2 از فروشگاه حذف خواهند شد.

راهنمایی گوگل به توسعه دهندگان این است که “بسیار قبل از انتشار این نسخه های کروم” به Manifest V3 مهاجرت کنند زیرا ممکن است این برنامه های افزودنی در هر زمانی پس از تاریخ های ذکر شده کار خود را متوقف کنند.

علاوه بر این، ما با توسعه دهندگان برنامه های افزودنی برای بهبود Manifest V3 و ترکیب بازخوردهای جامعه خود کار کرده ایم. بر اساس بازخورد توسعه‌دهندگان، در ماه‌های اخیر، عملکردهای سرویس‌دهنده را تکمیل کرده‌ایم، API‌های جدیدی را معرفی کرده‌ایم و تعدادی بهبود پلتفرم دیگر را انجام داده‌ایم.

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: