Chrome for Mac به بالاترین امتیاز سرعت سنج تا به امروز رسیده است

گوگل به کار خود برای افزایش سرعت کروم با نسخه 99 که هفته گذشته منتشر شد ادامه می دهد. این شرکت تعداد انگشت شماری از بهبودهای سرعت، از جمله با معیار سرعت سنج، را در کروم برای مک و اندروید ارائه می کند.

به روز رسانی 6/6: پس از اعلام امتیاز سرعت سنج 300 در ماه مارس با کروم 99 برای مک، گوگل می گوید نسخه 104.0.5102.0 (arm64) – در حال حاضر در Canary – اکنون 20٪ سریعتر در 360 است. این روی M1 Max MacBook Pro دارای macOS 12.3.1 آزمایش شده است.


به روز رسانی 3/15: در یک پست وبلاگ بعدی این هفته، تیم Chrome جزئیات بیشتری در مورد این نقطه عطف ارائه کرد. این می گوید که سرعت سنج 2.0 “منعکس کننده ترین دنیای واقعی است و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد” وقتی صحبت از مقایسه عملکرد جاوا اسکریپت مرورگرها می شود. گوگل همچنین از «ترکیبی از زیرساخت‌های محک داخلی و معیارهای عمومی و استاندارد صنعتی برای اندازه‌گیری مداوم عملکرد کروم استفاده می‌کند».

یک نمودار حاشیه نویسی که از سال 2015 شروع می شود، امتیازات سرعت سنج کروم را در مک بوک 13 اینچی اندازه گیری می کند. پیشرفت ها/تکنولوژی ها عبارتند از:

جستجوهای سریع، کامپایلرهای Ignition + TurboFan، تجزیه فوق‌العاده سریع، تماس‌های JS سریع‌تر، Spectre، فشرده‌سازی اشاره‌گر، داخلی‌های کوتاه، Sparkplug (2) و LTO+PGO

در مجموع، امتیاز سرعت سنج 83٪ بهبود یافته است، اگرچه برخی از رگرسیون ها وجود دارد:

متوجه خواهید شد که برخی از پروژه‌ها واقعاً امتیاز سرعت‌سنج ما را کاهش می‌دهند، زیرا ساخت یک مرورگر کامل در مورد مدیریت معاوضه است. به عنوان مثال، با فشرده‌سازی اشاره‌گر، مایل بودیم که عملکرد کوچکی را برای صرفه‌جویی در حافظه زیاد انجام دهیم. به طور مشابه، هنگامی که اکسپلویت CPU Spectre مورد استفاده قرار گرفت، عملکرد را کاهش دادیم تا ایمنی کاربران خود را تضمین کنیم.


اصلی 3/7: در مک، گوگل ادعا می کند که کروم 99 “بالاترین امتیاز تا به امروز را در میان مرورگرها – 300 – در سرعت سنج اپل به دست آورده است.” این معیار از تیم WebKit میزان پاسخگویی یک مرورگر را می سنجد، به طوری که Safari معمولاً در حدود 277-9 ارائه می شود.

می دانیم که بنچمارک ها تنها یکی از روش های متعدد برای اندازه گیری سرعت مرورگر هستند. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که احساس می‌کنید Chrome در دنیای واقعی سریع‌تر و قابل اعتمادتر می‌شود، بنابراین به سرمایه‌گذاری در ویژگی‌های نوآورانه‌ای که عملکرد Chrome را افزایش می‌دهد، ادامه می‌دهیم.

نسخه 99 کروم یک تکنیک بهینه سازی ساخت (ThinLTO) را فعال می کند که کدهای متمرکز بر سرعت مرورگر را در اولویت قرار می دهد. گوگل می‌گوید کروم اکنون ۷ درصد سریع‌تر از سافاری است، در حالی که عملکرد گرافیکی آن ۱۵ درصد سریع‌تر از مرورگر اپل است، وقتی ThinLTO با «بهینه‌سازی‌های گرافیکی رمزگشای عبوری و شطرنجی‌سازی OOP» ترکیب شود.

منبع داده برای آمار مک: سرعت سنج 2.0 در مقایسه کروم 99.0.4812.0 –enable-features=CanvasOopRasterization –use-cmd-decoder=passthrough در مقابل Safari 15.2 17612.3.6.1.6 در MacBook Pro, Apple M20 (14″) 10 هسته (8 کارایی، 2 کارایی)، 32 هسته GPU، دستگاه 64 گیگابایتی.

به طور کلی، این شرکت می گوید که کروم در 15 ماه گذشته یا از زمان عرضه کروم برای Apple Silicon/M1 در اواخر سال 2020، 43 درصد سریعتر شده است.

مطالب پیشنهادی  تحقیقات گوگل یادگیری ماشینی بهتری را پیدا می کند

در جاهای دیگر، Chrome for Android اکنون به دنبال بهینه‌سازی‌های ناوبری، مانند اولویت‌بندی «لحظه‌های ناوبری حیاتی در رشته رابط کاربری مرورگر»، ۱۵ درصد سریع‌تر است.

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور