Chrome ناشناس ممکن است به اثر انگشت در Android نیاز داشته باشد

از آغاز سال 2020، برخی از برنامه‌های Google در iOS یک «صفحه حریم خصوصی» اضافه کردند که برای دسترسی به آن نیاز به تأیید هویت لمسی یا Face ID دارد. Chrome for Android اکنون توانایی قفل کردن برگه‌های ناشناس پشت اثر انگشت شما را دارد.

وقتی برگه‌های ناشناس را باز کنید، با خروج از Chrome فوراً آن صفحات پشت احراز هویت اثر انگشت قفل می‌شوند.

با راه‌اندازی مرورگر برای بازگشت به آن برگه‌ها، صفحه خاکستری با نشان‌واره ناشناس در مرکز نشان داده می‌شود. با ضربه زدن روی «باز کردن قفل حالت ناشناس» صفحه اثرانگشت سیستم روی «تأیید اینکه شما هستید» باز می‌شود. قابلیت «استفاده از پین» نیز در گوشه پایین سمت چپ موجود است.

سایر گزینه‌های موجود شامل بازگشت به برگه‌های معمولی است، در حالی که منوی سرریز در موقعیت معمول خود یعنی «بستن برگه‌های ناشناس» باقی می‌ماند. (احتمالاً بهتر است که پشت قفل اثر انگشت قرار گیرد.)

این زمانی مفید است که گوشی خود را به کسی می‌دهید که رمز عبور شما را نمی‌داند. وقتی Chrome را ترک می‌کنید، می‌توان آن را از تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > قفل کردن برگه‌های ناشناس روشن/خاموش کرد (از قفل صفحه برای دیدن برگه‌های ناشناس باز استفاده کنید).

قفل اثر انگشت ناشناس هنوز به طور گسترده به کار گرفته نشده است، اما می‌توانید فوراً با پرچم کروم زیر در نسخه‌های اخیر اندروید فعال کنید:

chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android

راه اندازی به احتمال زیاد زودتر از دیرتر انجام می شود زیرا پرچم در حال حاضر در کانال پایدار (Chrome 105) است.

Google Drive، Search، Fi، Chrome و Authenticator (کدهای 2FA) برای iOS که با نام “Privacy Screen” نامگذاری شده اند، از قبل این قابلیت را دارند. Google Authenticator برای اندروید قطعا به آن نیاز دارد.

مطالب پیشنهادی  Grounded به طور کامل در Xbox Game Pass منتشر می شود

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

ممنون تیموتی

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور