Google Chrome را در رایانه‌های لوحی Android با شبکه تب، بیشتر به‌روزرسانی می‌کند

تلاش Google برای بهینه‌سازی برنامه‌های شخص اول برای دستگاه‌های اندرویدی با صفحه‌نمایش بزرگ و تبلت پیکسل با تعداد انگشت شماری به‌روزرسانی برای Chrome که در ماه‌های اخیر عرضه شد، ادامه دارد.

بزرگ‌ترین تغییر اخیر، نمای شبکه‌ای برای تکمیل نوار برگه‌ای است که Chrome برای تبلت‌های اندرویدی مدت‌هاست از آن استفاده می‌کند. به جای استفاده از طراحی دسکتاپ، یک دکمه تب آشنا که تعداد صفحاتی را که باز کرده اید را یادداشت می کند در سمت راست Omnibox ظاهر می شود.

این یک شبکه برگه ساده را باز می کند که به شما امکان می دهد به جای اینکه به نام صفحات نمایش داده شده به صورت افقی تکیه کنید، پیش نمایش بهتری از محتویات یک صفحه داشته باشید.

در همین حال، گوگل همچنین به این نکته اشاره می‌کند که “در صورت داشتن دستگاه تاشو، تب‌های بصری نیز به شما کمک می‌کنند، زیرا صفحه نمایش کوچک‌تر و تا شده در بیرون با صفحه نمایش بزرگ‌تر داخل تبلت شما مطابقت دارد.”

همچنین می‌توانید برای جابه‌جایی سریع بین برگه‌ها، روی Omnibox بکشید، در حالی که Chrome «وقتی برگه‌ها خیلی کوچک شدند، دکمه بستن را پنهان می‌کند».

می‌توانید Chrome را همیشه درخواست و بارگذاری نسخه دسک‌تاپ یک سایت داشته باشید. این در حال حاضر یک جابجایی است که باید برای هر بازدید از منوی سرریز آن را به صورت دستی فعال کنید، اما اکنون تنظیمات > تنظیمات سایت > سایت دسکتاپ (در پایین) وجود دارد.

به طور مشابه، وقتی برنامه‌ها در کنار هم باز هستند، می‌توانید تصاویر، پیوندها و متن را از Chrome به Gmail، Keep و Photos بکشید و رها کنید.

مطالب پیشنهادی  Google Play همه برنامه‌های «به‌روزرسانی‌شده اخیر» را نشان نمی‌دهد

در نهایت، گوگل اعلام کرد که Tab Groups به زودی برای تبلت های اندرویدی عرضه می شود. این با شبکه برگه ها همراه است، و جالب است که ببینیم آیا این نوار برگه همان رویکرد گروه بندی با کد رنگی را مانند دسکتاپ اتخاذ می کند.

chrome://flags/#enable-tab-groups-for-tablets

گوگل می‌گوید این ویژگی‌ها با «نسخه بعدی کروم در اندروید» ارائه می‌شوند، اگرچه برخی از آنها در حال حاضر فعال هستند. در همین حال، این تیم “به طور مداوم در حال بررسی راه های جدید برای آسان تر و لذت بخش تر کردن استفاده از Chrome در رایانه لوحی Android شما است.”

اطلاعات بیشتر در مورد تبلت های اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور