9 بهترین جایگزین ChatGPT برای مشاغل

اگر ابزاری وجود داشته باشد که در چند سال گذشته دنیای تجارت را از پا درآورده است، آن ChatGPT. در سال 2022، انتشار این ابزار مولد هوش مصنوعی (AI) نه تنها مورد توجه مشاغل، بلکه مصرف کنندگان عادی قرار گرفت. همه مجذوب روشی بودند که ChatGPT می‌توانست متنی با صدای انسانی تولید کند.

اما شاید همانطور که سعی کرده اید از ChatGPT برای تجارت خود استفاده کنید، با مشکلاتی مواجه شده اید. شاید از اینکه دانش آن در سال 2021 قطع می شود یا اینکه گاهی اوقات کندتر کار می کند، ناامید شده اید زیرا افراد زیادی به سرور دسترسی دارند.

اگر به دنبال ابزارهای جایگزین هوش مصنوعی هستید، در جای مناسبی هستید. در این لیست، ما نه گزینه مختلف ChatGPT را برای شما در نظر خواهیم گرفت، از جمله:

 1. مایکروسافت بینگ چت
 2. کپی هوش مصنوعی
 3. هوش مصنوعی جاسپر
 4. گوگل بارد
 5. کلود
 6. LLaMA
 7. هوش مصنوعی تیم
 8. هوش مصنوعی گرد
 9. خودتان را بسازید

برای یادگیری بیشتر به خواندن ادامه دهید و مشترک خبرنامه الکترونیکی ما شوید – درآمد هفتگی – برای دریافت اطلاعات بیشتر بازاریابی دیجیتال مستقیماً به صندوق ورودی خود!

ایمیل های خودی مدیر بازاریابی ما را از دست ندهید!

پیوستن 200000 بازاریابان هوشمند و داغ‌ترین اخبار و اطلاعات بازاریابی ماه را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

فرم اشتراک درون خطی – CTA 72

*” فیلدهای الزامی را نشان می دهد

(نگران نباشید، ما هرگز اطلاعات شما را به اشتراک نخواهیم گذاشت!)

ابزارهایی که از GPT استفاده می کنند

چیزی که در مورد هوش مصنوعی مولد باید فهمید این است که بین هوش مصنوعی تفاوت وجود دارد ابزار و یک هوش مصنوعی مدل. ChatGPT نمونه ای از ابزار هوش مصنوعی است. اما مدل زبان بزرگ (LLM) که روی آن اجرا می شود GPT-3.5 است، نسخه ای از مدل گسترده تر GPT که توسط OpenAI توسعه یافته است.

شاید به دنبال ابزار هوش مصنوعی متفاوتی هستید که هنوز از مدل GPT استفاده می کند، یا شاید کلاً یک LLM متفاوت می خواهید. در این لیست، ما برخی از گزینه‌ها را در هر دو دسته پوشش خواهیم داد، که با سه گزینه ChatGPT که هنوز از GPT استفاده می‌کنند، شروع می‌کنیم.

1. مایکروسافت بینگ چت

قیمت: رایگان

مایکروسافت بینگ چت یکی از برجسته ترین گزینه های ChatGPT است که از مدل GPT-4 برای اجرای ابزار استفاده می کند. تعجب آور نیست که مایکروسافت استفاده از این LLM را انتخاب کرد، با توجه به اینکه یکی از سرمایه گذاران اصلی در OpenAI است.

این ابزار می تواند تمام کارهای مشابهی را که ChatGPT می تواند انجام دهد، فقط در قالبی کمی متفاوت. با این حال، یک تفاوت برجسته این است که Bing Chat به رویدادهای جاری دسترسی دارد که ChatGPT فاقد آن است.

2. هوش مصنوعی را کپی کنید

قیمت: رایگان یا 36 دلار + در ماه برای یک برنامه ارتقا یافته

کپی هوش مصنوعی یکی دیگر از ابزارهای مولد AI ساده است که بر GPT-3 متکی است. علاوه بر یک ویژگی چت معمولی، الگوهایی را نیز برای مواردی مانند پست های وبلاگ و سایر انواع محتوا. برای دریافت پاسخ به سوالات و کمک به تولید محتوا عالی است.

شما تا 2000 کلمه با طرح رایگان دریافت می کنید، اما ارتقاء به طرح پولی – که هزینه آن بیش از 36 دلار در ماه است – به شما امکان دسترسی به تعداد نامحدود کلمات را می دهد.

3. Jasper AI

قیمت: 39 دلار + در ماه

جاسپر احتمالاً جامع ترین ابزار در این لیست است. این دلیل قیمت گزاف در مقایسه با سایر ابزارهای هوش مصنوعی در این لیست است – این ابزار چیزهای زیادی برای ارائه دارد و آن را می داند.

با Jasper، نه تنها یک ویژگی چت و یک دستیار کپی‌نویسی، بلکه یک ابزار تولید تصویر نیز دریافت می‌کنید. این قالب طیف گسترده ای از محتوا را ارائه می دهد، و حتی می توانید آن را طوری آموزش دهید که صدای برند منحصر به فرد خود را تقلید کند. با توجه به همه آن ویژگی ها، برخی از کسب و کارها ممکن است آن را ارزش قیمت آن را پیدا کنند.

ابزارهایی که از سایر LLM ها استفاده می کنند

اکنون که برخی از ابزارهای جایگزین هوش مصنوعی را بررسی کرده‌ایم که هنوز از مدل GPT OpenAI استفاده می‌کنند، اجازه دهید به برخی از پلتفرم‌هایی که از مدل‌های هوش مصنوعی جایگزین استفاده می‌کنند نگاهی بیندازیم. اینها ابزارهایی هستند که بیشترین تفاوت را با ChatGPT دارند، زیرا LLM پایه متفاوت است.

4. گوگل بارد

قیمت: رایگان

یکی از رقبای اصلی ChatGPT است گوگل بارد. همانطور که از نام آن مشخص است این ابزار توسط گوگل اجرا می شود و از مدل Palm 2 Bison استفاده می کند.

هیچ ویژگی دیگری به جز قالب کلی متفاوت از ChatGPT نیست. برای همه مقاصد، Google Bard یک نسخه جایگزین از Bing Chat است، همانطور که Google و Bing نسخه های جایگزین یکدیگر هستند.

5. کلود

قیمت: رایگان

کلود یک ابزار هوش مصنوعی مولد است که توسط Anthropic ارائه شده است. مانند بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی دیگر در این لیست، استفاده از آن کاملا رایگان است. این ابزار بر روی LLM با همین نام اجرا می شود و به اطلاعات جدیدتر دسترسی دارد و آن را به روزتر می کند.

کلود همچنین می تواند چندین فایل را به طور همزمان بخواند که یک نقطه ضعف برای ChatGPT است. به علاوه، بسیاری از کاربران متوجه می‌شوند که کلود زمان پاسخ‌دهی سریع‌تری دارد و استفاده از آن را کمتر دردسر می‌کند.

6. LLaMA

قیمت: رایگان

LLaMA نام یک مدل هوش مصنوعی است که توسط متا توسعه و ارائه شده است. برخلاف سایر ابزارهای هوش مصنوعی در این لیست، LLaMA یک پلتفرم هوش مصنوعی نیست دویدن در یک LLM – این خود LLM است. این مانند ChatGPT نیست، جایی که شما از یک صفحه وب خاص بازدید می کنید و می توانید شروع به استفاده از آن کنید. در عوض، باید خود مدل LLaMA را دانلود کنید.

اگر این برای شما خیلی دردسرساز است، LLaMA ممکن است انتخاب مناسبی نباشد. با این حال، دانلود خود مدل به شما این امکان را می دهد که آن را راحت تر با سایر فناوری های کسب و کار خود ادغام کنید.

ابزارهایی که از چندین LLM استفاده می کنند

هر ابزار هوش مصنوعی روی یک LLM اجرا نمی شود. برخی از آنها چندین LLM را در خود جای داده اند، به این معنی که می توانید از آن ابزارها برای آزمایش مدل های مختلف هوش مصنوعی برای خود استفاده کنید. در زیر به دو مورد از این ابزارها خواهیم پرداخت.

7. هوش مصنوعی تیم

قیمت: قیمت رایگان یا سفارشی برای یک طرح ارتقا یافته

هوش مصنوعی تیم (که قبلا ChatABC نام داشت) یک پلتفرم ارائه شده توسط WebFX است. همانطور که در بالا ذکر شد، مدل-agnostic است، به این معنی که چندین گزینه مختلف LLM را ارائه می دهد. آن گزینه ها عبارتند از:

 • GPT-3.5
 • GPT-4
 • PalM 2 Bison
 • کلود

با گذشت زمان، TeamAI به بررسی گزینه های مختلف هوش مصنوعی و افزودن مدل های دیگر به محض ظهور ادامه خواهد داد. بنابراین، اگر Bison فردا بهترین LLM شود، دیگر لازم نیست نگران تعویض ابزار باشید.

این بدان معناست که با TeamAI، حتی نگران مدلی که انتخاب می کنید نخواهید بود، زیرا می توانید از چندین مدل از آنها استفاده کنید!

8. محافل هوش مصنوعی

قیمت: رایگان یا 20 دلار در ماه برای یک برنامه ارتقا یافته

حلقه های هوش مصنوعی اساساً همان کار TeamAI را انجام می دهد و چندین LLM مختلف را در یک پلتفرم ارائه می دهد. مانند TeamAI، رایگان است، اما یک برنامه اشتراک پولی را نیز با قیمت 20 دلار در ماه (همان اشتراک ماهانه ChatGPT Plus) ارائه می دهد.

LLM های ارائه شده در Poe تا حد زیادی مشابه TeamAI هستند، از جمله GPT-4 و PalM 2.

جایگزین های دیگر

در نهایت، یک گزینه آخر وجود دارد که به غیر از تمام پلتفرم های بالا در اختیار دارید.

9. خودتان بسازید

قیمت: متفاوت است

برخی از کسب و کارها با مجموعه ای از نیازهای بسیار خاص به هوش مصنوعی مولد نزدیک می شوند. برای آن مشاغل، ساختن پلتفرم هوش مصنوعی خود بر روی یک LLM موجود می تواند مفید باشد.

با این حال، این امکان پذیرترین گزینه برای اکثر شرکت ها نیست. این تنها یک گزینه خوب برای برخی از شرکت های بزرگ است. اگر این شما را توصیف نمی کند، بهتر است یکی از ابزارهای جایگزین هوش مصنوعی موجود در این لیست را دنبال کنید.

“(ساخت ابزار هوش مصنوعی خود) یک گزینه عالی برای برخی از شرکت ها با نیازهای خاص است، اما در نهایت اگر نتوانید به طور مداوم زمان توسعه دهنده را اختصاص دهید و با آخرین پیشرفت ها همراه باشید، ارزش آن را ندارد.”


کریس وارنر
نتایج مشاور اصلی نوآوری در WebFX

WebFX می تواند بازاریابی محتوای شما را در کنار هوش مصنوعی به ارتفاعات جدیدی برساند

هوش مصنوعی می تواند کارهای زیادی برای بازاریابی محتوای شما انجام دهد، اما این اشتباه را مرتکب نشوید که اجازه دهید تمام محتوای شما را برای شما بنویسد. ابزارهای هوش مصنوعی هنوز مشکلات زیادی دارند که می تواند باعث تولید اطلاعات نادرست یا نامربوط شود، بنابراین محتوای وب شما باید توسط انسان واقعی نوشته شود.

البته، اگر کارمندان کافی برای نوشتن تمام مطالب خود نداشته باشید، چه کار می کنید؟ ساده – شما یک آژانس بازاریابی مانند WebFX را استخدام می کنید. ما خدمات بازاریابی محتوا بالاترین سطح هستند، نه حداقل به این دلیل که ما نیز در آن فاکتور داریم بهترین روش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) وقتی محتوا تولید می کنیم

علاقه مند به همکاری با ما هستید؟ فقط تماس بگیرید 888-601-5359 یا آنلاین با ما تماس بگیرید امروز!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور