ChatGPT بهره وری را 40٪ برای کارهای نوشتن افزایش می دهد [STUDY]

یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده جدید توسط اقتصاددانان هاروارد و استنفورد نشان می دهد که ChatGPT می تواند به طور قابل توجهی بهره وری را برای حرفه ای هایی که وظایف نوشتن روزمره را انجام می دهند افزایش دهد.

به شرکت کنندگان به طور تصادفی شبیه سازی های واقعی کار با یا بدون دسترسی به ChatGPT اختصاص داده شد.

افرادی که به ابزار هوش مصنوعی دسترسی داشتند، تکالیف را 40 درصد سریع‌تر انجام دادند در حالی که 18 درصد خروجی با کیفیت بالاتر مطابق با ارزیابی ارزیاب‌های خبره تولید کردند.

این مطالعه به بحث‌ها در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل تأثیر می‌گذارد، تفاوت‌های ظریفی را اضافه می‌کند و نشان می‌دهد که ChatGPT بیشتر احتمال دارد به جای جایگزینی متخصصان انسانی، آن را تقویت کند.

مطالعه بهره وری ChatGPT

تحقیقی که توسط اقتصاددانان شوجی نوی از دانشگاه هاروارد و زیکسوان ژانگ از دانشگاه استنفورد انجام شد، به بیش از 450 متخصص تحصیل کرده کالج تکالیف نوشتاری واقع گرایانه شبیه کار واقعی آنها اختصاص داد.

شرکت کنندگان شامل بازاریابان، مشاوران، تحلیلگران داده و سایر مشاغلی بودند که به طور منظم اسناد مکتوب را تولید می کردند.

مطالعه نشان می دهد:

«کارگرانی که در طول آزمایش در معرض ChatGPT قرار گرفتند، دو هفته بعد از آزمایش دو برابر بیشتر از آن در شغل واقعی خود استفاده کردند و دو ماه بعد از آن ۱.۶ برابر بیشتر بود.»

ChatGPT شکاف مهارت ها را کاهش می دهد

این مطالعه نشان داد که ChatGPT نابرابری را بین متخصصان با مهارت بالاتر و حرفه ای کمتر کاهش می دهد.

مطالب پیشنهادی  Google Fiber سرویس 5 و 8 Gig را در اوایل سال 2023 راه اندازی می کند

شرکت‌کنندگانی که در اولین تکلیف نوشتاری‌شان نمرات پایین‌تری دریافت کردند، با دسترسی به ChatGPT در دومین کارشان نسبت به گروه کنترل، بهتر شدند.

در این مطالعه آمده است:

در گروه درمان، نابرابری های اولیه با درمان بیش از نصف شد. این کاهش نابرابری ناشی از این واقعیت بود که شرکت‌کنندگانی که در اولین کار امتیاز کمتری کسب کردند، از دسترسی ChatGPT بیشتر بهره بردند.

ChatGPT به احتمال زیاد به انسان ها کمک می کند تا جایگزین کردن آنها

نویسندگان می گویند که نتایج آنها نشان می دهد که ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT بیشتر به جای جایگزین کردن آنها، متخصصان انسانی را تقویت می کنند.

با این حال، آنها هشدار می دهند که آزمایش کوتاه آنها محدوده محدودی از مشاغل و ساختارهای تشویقی را بررسی کرده است.

نسبت به یافته های تجربی ما، اثرات مستقیم بهره وری ChatGPT در اقتصاد واقعی تا حدودی کمتر خواهد بود و این فناوری به شدت مکمل کارگران انسانی خواهد بود.

محققان خواستار مطالعات بیشتر در مورد چگونگی تبدیل بهره‌وری حاصل از هوش مصنوعی به تغییرات دستمزد، اشتغال و تقاضا در کل اقتصاد هستند.

آزمایش آنها نشان می دهد که ابزارهای پیشرفته هوش مصنوعی عمیقاً بر مشاغل و بازارهای کاری که پیش بینی آنها چالش برانگیز است تأثیر می گذارد.

جزئیات بیشتر در مورد روش مطالعه

این مطالعه یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده بود که استاندارد طلایی برای ارزیابی مداخلات در نظر گرفته شد. شرکت‌کنندگان به‌طور تصادفی انتخاب شدند که به ChatGPT دسترسی داشته باشند یا نداشته باشند.

وظایف نوشتن بر اساس فعالیت‌های واقعی که متخصصان در حین کار انجام می‌دهند، طراحی شده‌اند، مانند نوشتن گزارش‌ها، بیانیه‌های مطبوعاتی، ایمیل‌ها، و غیره. شرکت‌کنندگان این وظایف را واقعی ارزیابی کردند.

مطالب پیشنهادی  جوایز جدید Fortnite برای GeForce Now، Watch Dogs 2 در Xbox

کیفیت خروجی توسط متخصصان باتجربه نابینا به شرایط تجربی ارزیابی شد. شرکت کنندگان برای کار با کیفیت بالا تشویق شدند.

شرکت‌کنندگان بر اساس کیفیت نوشتارشان که توسط ارزیاب‌های خبره که نسبت به شرایط مطالعه نابینا بودند، تشویق شدند. به طور متوسط، شرکت کنندگان 17 دلار در ساعت درآمد داشتند.

نتیجه

این آزمایش تصادفی نشان می دهد که ChatGPT می تواند بهره وری را افزایش دهد. با این حال، این مطالعه دامنه محدودی از مشاغل و مشوق ها را بررسی کرد.

از آنجایی که هوش مصنوعی پیشرفته در اقتصاد منتشر می شود، مهم است که به بررسی تأثیرات آن بر دستمزد، اشتغال، نابرابری و موارد دیگر ادامه دهیم.

در حالی که این فناوری ممکن است متخصصان را تقویت کند، پیش‌بینی اثرات اقتصادی گسترده‌تر همچنان پیچیده و چالش برانگیز است.


تصویر ویژه: ویتور میراندا/ شاتر استوک

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور