چارلی هیل: گوگل از کمدین بومی آمریکایی تقدیر می کند

آخرین Google Doodle به چارلی هیل، اولین استندآپ کمدین بومی آمریکایی که در یک برنامه تلویزیونی پخش ملی حضور داشت، ادای احترام می کند.

چارلی هیل در 6 ژوئیه 1951 – 71 سال پیش در امروز – در دیترویت، میشیگان متولد شد. در سن 11 سالگی، پدر هیل خانواده را به خانه خود در منطقه رزرواسیون Oneida Nation در ویسکانسین نقل مکان کرد.

اندکی قبل از این حرکت، چارلی هیل جوان علاقه خود را به کمدی افزایش داده بود. در حالی که یک کمدین بومی آمریکایی در آن زمان تقریباً نامشخص بود، هیل از دیک گرگوری الهام گرفت که کمدی خود را با کنشگری معنادار برای حقوق بومیان آمریکا ترکیب کرد.

چارلی هیل گفت NPR که او «ناخواسته آموزش داد [himself] چگونه بنویسیم» با نوشتن جوک. چارلی هیل برای رسیدن به رویای خود برای تبدیل شدن به یک کمدین-فعال، به دانشگاه ویسکانسین-مدیسون رفت و در رشته نمایش و سخنرانی تحصیل کرد.

در این مدت و پس از فارغ التحصیلی، هیل با گروه های تئاتر مختلفی از جمله باشگاه تئاتر تجربی La Mama و گروه تئاتر بومی آمریکا درگیر شد. از آنجا، چارلی هیل در دهه 1970 به لس آنجلس نقل مکان کرد، به این امید که کشف شود و در تمام مدت مطالعه روال، سبک ها و تحویل کمدین های دیگر بود.

شکست بزرگ هیل زمانی رخ داد که از او برای اجرا در فروشگاه کمدی دعوت شد، یک سالن مشهور هالیوود که کمیک‌های آن اغلب برای اولین بار در تلویزیون پخش می‌شدند. چارلی هیل در طول مدت حضورش در فروشگاه کمدی با ستاره هایی مانند ریچارد پریور و دیوید لترمن آشنا شد.

در سال 1977، هیل برای حضور در برنامه کوتاه مدت پرایور دعوت شد که اولین حضور یک کمدین بومی آمریکایی در تلویزیون ملی بود.

اگر می دانید چگونه کاری خلاقانه انجام دهید، می توانید هر کاری را انجام دهید. اگر کسی آن جرقه هنری را داشته باشد، می تواند هر کاری انجام دهد.

– چارلی هیل، در مصاحبه با ICTMN

پس از این اجرا، چارلی هیل چندین بار در برنامه های گفتگوی آخر شب ظاهر شد نمایش امشب و آخر شب با دیوید لترمن. هیل همچنین در برنامه‌هایی مانند مهمان حضور داشت روزان و موشه. کمدی او اغلب به دنبال براندازی و مبارزه با کلیشه های بومیان آمریکا بود تا به عنوان یک نیروی خوب عمل کند.

چارلی هیل در 30 دسامبر 2013 پس از نبرد با لنفوم درگذشت.

Google Doodle امروزی که زندگی چارلی هیل را جشن می گیرد توسط هنرمند فرانسوی ملل اول، آلانا آستهتسی اوتسیستوهکوا (استار صبح) جول ایجاد شده است. در وبلاگ Google Doodle، هنرمند بخشی از فرآیند خلاقیت خود، از جمله احساس خویشاوندی با چارلی هیل، و همچنین برخی پیش‌نویس‌های خشن از آثار هنری را به اشتراک می‌گذارد.

من از کارهای چارلی و همچنین عناصر موجود در Creation الهام گرفتم. من چارلی را مطالعه کردم و چیزهای زیادی در مورد چیزهایی که او دوست داشت یاد گرفتم. او فردی بسیار خلاق و روشنفکر بود و بنابراین می‌خواستم او را در حال انجام کارهایی که بیشتر دوست داشت به تصویر بکشم: نواختن سازدهنی، اجرا، خنداندن مردم، خواندن، به نمایندگی از مردم بومی و هموار کردن راه برای سایر نوازندگان بومی. چارلی با غروب‌ها و جنگل‌ها طنین‌انداز می‌کرد، و بنابراین می‌خواستم او در مکان‌های مورد علاقه‌اش باشد و کارهای زندگی‌اش را انجام دهد.

– جواهر آلانا استهتسی اوتسیستوهکوا (ستاره صبحگاهی).

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: