نحوه تغییر آدرس ایمیل مدیر در وردپرس – راه آسان » رتبه ریاضی

آیا می خواهید بدانید چگونه ایمیل ادمین را به ساده ترین شکل ممکن تغییر دهید؟

آدرس ایمیل ادمین یکی از مهم ترین مواردی است که باید هنگام راه اندازی سایت وردپرس خود به خاطر بسپارید، زیرا از آن برای ورود به سایت وردپرسی شما استفاده می شود.

چه شرکتی متشکل از یک یا 50000 کارمند باشید، ایمیل ها برای مدیریت همه چیز از فرم های تماس گرفته تا پیام های افزونه های امنیتی مفید هستند. به همین دلیل است که همیشه باید آدرس فعلی را داشته باشید.

به طور پیش فرض، آدرس ایمیل مدیریت وردپرس آدرس ایمیل شما است. این بدان معنی است که هر کسی که با استفاده از آدرس ایمیل پیش فرض مدیریت و رمز عبور به سایت وردپرس شما دسترسی داشته باشد، به قسمت مدیریت سایت شما دسترسی خواهد داشت.

می توانید آدرس ایمیل ادمین را از تنظیمات وردپرس یا با کمک یک افزونه یا با استفاده از phpMyAdmin تغییر دهید.

حالا بیایید بررسی کنیم که چرا باید آدرس ایمیل ادمین را تغییر دهید و برخی از مزایایی که این دلیل را فوراً پشتیبانی می کند…

1 چرا باید آدرس ایمیل ادمین را تغییر دهید؟

وردپرس یک پلت فرم وبلاگ نویسی محبوب است که برای تقویت میلیون ها وب سایت استفاده می شود. همچنین یکی از پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است. اما یک ویژگی پنهان در وردپرس وجود دارد که ممکن است از حداکثر پتانسیل خود استفاده نشود. همه به به روز رسانی آدرس ایمیل مدیریت وردپرس اهمیت نمی دهند. این ممکن است منجر به از دست دادن فرصت ها، از دست دادن پیام ها و مشکلات متعدد دیگر شود.

بیایید به برخی از دلایلی که ممکن است به فکر تغییر ایمیل مدیریت وردپرس خود باشید نگاهی بیندازیم.

1.1 نقض امنیتی

آدرس ایمیل شما ممکن است در صورت هک شدن وب سایت شما فاش شده باشد. برای دسترسی مجدد و ایمن سازی وب سایت خود، باید آدرس ایمیل مدیر خود را تغییر دهید.

1.2 ارتقا به ایمیل حرفه ای

فرض کنید شما به تازگی یک ایمیل حرفه ای دریافت کرده اید که نشان دهنده کسب و کار شما است و این آدرس ایمیل به نام دامنه شما ختم می شود. اگر می‌خواهید در خبرنامه‌های ایمیل و مقالات وبلاگ حرفه‌ای به نظر برسید، ممکن است ایمیل مدیریت خود را تغییر دهید. این امر به ویژه در صورت ارسال ایمیل های تراکنشی مفید است زیرا به ایجاد اعتماد با کاربران شما کمک می کند.

1.3 تغییر نام تجاری

اگر به تغییر نام تجاری خود فکر می کنید، به خصوص اگر نام کسب و کار خود را تغییر می دهید، مطمئن شوید که از یک آدرس ایمیل جدید که نشان دهنده برند جدید شما است استفاده کنید.

1.4 از دست دادن دسترسی به حساب ایمیل شما

اگر دسترسی به آدرس ایمیل خود را از دست بدهید، کاملاً واضح است که نمی‌توانید اعلان‌های دریافتی از وردپرس یا پیوند بازنشانی رمز عبور را دریافت کنید. برای رفع این مشکل، باید ایمیل مدیر را به آدرسی که می توانید به آن دسترسی داشته باشید تغییر دهید.

1.5 شما یک برنامه نویس داشتید که وب سایت شما را راه اندازی کرده است

اگر توسعه‌دهنده‌ای به شما در راه‌اندازی وب‌سایتتان کمک کرده است، ممکن است از حساب ایمیل خود استفاده کرده باشد، که ممکن است شما به آن دسترسی نداشته باشید. در نتیجه برای دسترسی کامل به وب سایت خود باید آدرس ایمیل ادمین را به آدرس ایمیل خود تغییر دهید.

2 چگونه آدرس ایمیل ادمین را در وردپرس تغییر دهیم؟

2.1 ایمیل مدیریت را از تنظیمات وردپرس تغییر دهید

به مبتدیان توصیه می شود از این روش استفاده کنند زیرا بسیار ساده است. شما معمولاً از این تکنیک برای تغییر آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری مدیریت وردپرس و وب سایت خود استفاده می کنید.

برای تغییر آدرس ایمیل وب سایت وردپرس، به آدرس زیر بروید تنظیمات > عمومی از داشبورد وردپرس خود، و ایمیل را در آن تغییر دهید آدرس ایمیل مدیریت گزینه.

پس از اتمام، بر روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه. وردپرس اکنون آدرس ایمیل مدیریت جدید شما را ذخیره می کند. با این حال، آدرس ایمیل مدیر تا زمانی که ایمیل را تأیید نکنید، تغییر نخواهد کرد. وردپرس پس از تایید آدرس ایمیل، تمام ایمیل ها را به آدرس جدید ارسال می کند.

آدرس ایمیل را تایید کنید

2.2 ایمیل ادمین را با استفاده از افزونه ها تغییر دهید

اگر نمی توانید آدرس ایمیل را با استفاده از تنظیمات وردپرس تغییر دهید، می توانید از یک افزونه استفاده کنید. ابتدا باید افزونه Change Admin Email را با پیمایش به نصب و فعال کنید افزونه ها > افزودن جدید از داشبورد وردپرس شما.

افزونه Change Admin Email را نصب و فعال کنید

پس از فعال شدن افزونه، به داشبورد وردپرس خود بروید تنظیمات > عمومی صفحه در آدرس ایمیل مدیریت گزینه، آدرس ایمیل جدیدی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید.

تغییر آدرس ایمیل با استفاده از افزونه

متوجه الف خواهید شد تست ایمیل دکمه زیر فیلد آدرس ایمیل پس از وارد کردن آدرس ایمیل جدید در فرم، روی آن کلیک کنید. این کار نیاز به تایید آدرس ایمیل را دور می زند. در آخر بر روی ذخیره تغییرات دکمه برای ذخیره تغییرات شما.

بدون احراز هویت، افزونه به طور خودکار آدرس ادمین را تغییر می دهد. علاوه بر این، یک ایمیل آزمایشی به آدرس ایمیل مدیر جدید برای شما ارسال خواهد شد.

2.3 ایمیل ادمین را با استفاده از phpMyAdmin تغییر دهید

این روش دیگری برای نشان دادن نحوه استفاده از phpMyAdmin برای تغییر آدرس‌های ایمیل است، و این روشی ابلهانه است! زمانی که نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید باید از این روش استفاده کنید.

ابتدا باید به داشبورد cPanel در حساب هاست خود مراجعه کنید. زیر پایگاه های داده بخش، روی phpMyAdmin مانند تصویر زیر.

به phpMyAdmin بروید

پنجره phpMyAdmin روی صفحه ظاهر می شود و پایگاه داده شما در ستون سمت چپ لیست می شود. با کلیک بر روی آن، تمام جداول داخل آن به شما نمایش داده می شود. شما باید محل را پیدا کنید _گزینه ها جدول و کلیک کنید تا باز شود. بعد، کلیک کنید ویرایش کنید بر روی admin_email فیلد مطابق شکل زیر

آدرس ایمیل را با استفاده از phpMyAdmin تغییر دهید

آدرس ایمیل جدید را در قسمت متن وارد کنید و روی آن کلیک کنید برو دکمه.

آدرس ایمیل جدید اضافه کنید

و بس! شما با موفقیت آدرس ایمیل اعلان های ایمیل وب سایت وردپرس را تغییر دادید.

توجه داشته باشید: وردپرس اطلاعات مهمی مانند مسائل مهم در وب سایت، به روز رسانی وردپرس و غیره را به آدرس ایمیل مدیر ارسال می کند. در حالی که آدرس ایمیل کاربر ادمین برای ورود به سیستم استفاده می شود و همه چیز به کاربر خاص مربوط می شود. این آدرس های ایمیل ممکن است یکسان باشند یا نباشند.

3 نتیجه

همانطور که شرکت شما رشد می کند، نیازهای مشتریان بالقوه و مشتریان شما تغییر خواهد کرد. تغییر ایمیل مدیر ممکن است هنگام تغییر نام تجاری مهم باشد، یا دیگر نمی توانید به ایمیل قبلی دسترسی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه تغییر ایمیل مدیریت وردپرس کمک کرده باشد. آیا سؤال دیگری در مورد تغییر ایمیل مدیر که می خواهید در این پست به آن بپردازیم دارید؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo. 💬