Carbon-Tech در حالی که سرمایه‌گذاران به دنبال تاثیر هستند، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری را به خود اختصاص می‌دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — استارت آپ های کربن و آب و هوا در زمانی که سایر صنایع در تلاش برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران خطرپذیر هستند، سرمایه گذاری های بی سابقه ای را جذب کرده اند.

با توجه به تعهدات شرکت‌ها و دولت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، رکورد ۱.۴ میلیارد دلاری به استارت‌آپ‌های متمرکز بر آب و هوا و کربن در سه ماهه دوم سال جاری سرازیر شد. به گفته CB Insights، این در تضاد کامل با بازار گسترده‌تر سرمایه‌گذاری خطرپذیر است، که با بزرگترین کاهش درصد سه ماهه خود در نزدیک به یک دهه اخیر مواجه است.

“سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر دیگر بالاترین ROI را نمی خواهند. رافائل لیندکر، مدیر عامل شتابدهنده Techstars Paris در مصاحبه ای گفت: آنها ترکیبی از سودآوری و همچنین تأثیر مثبت را می خواهند. “سرمایه گذاری به سمت فناوری های تغییر دهنده بازی هدایت می شود که به این سیاره کمک می کند در واقع عمر طولانی تری داشته باشد.”

سرمایه گذاری در استارتاپ های فناوری آب و هوا در نیمه اول سال 2022 نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش یافت و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Y Combinator، Lowercarbon Capital و Techstars به ​​تامین این افزایش کمک کردند.

دسته آب و هوا و کربن در چارچوب فناوری اقلیمی BNEF شامل استارت‌آپ‌هایی مانند Climeworks AG است که فناوری آن کربن را از جو استخراج می‌کند و Sweep که به شرکت‌های با انتشار بالا کمک می‌کند تا استراتژی‌هایی برای کاهش ردپای کربن خود بسازند.

مطالب پیشنهادی  Data Center World 2022: کارت پستال از آستین | دانش مرکز داده

شتاب پشت این استارت آپ ها بخشی از یک روند سرمایه گذاری گسترده تر است که بر کاهش آب و هوا متمرکز است. تلاش‌های قابل توجه شامل تلاش‌های ائتلاف First Movers است که شرکت‌هایی را در صنایع پر انتشار جمع‌آوری می‌کند تا پیشرفت‌های فناوری پاک را در سراسر جهان توسعه و سرمایه‌گذاری کنند. رهبران تجاری مانند بیل گیتس نیز توان مالی خود را پشت پروژه های حذف کربن صرف کرده اند.

با این حال، سرمایه‌گذارانی که مستقیماً روی آب و هوا متمرکز نیستند نیز در حال یافتن راه‌هایی برای مشارکت هستند. به عنوان مثال، جبران کربن، سیستمی که انتشارات منفی را از طریق یک ابتکار پایدار جداگانه متعادل می کند، به طور فزاینده ای محبوب می شود.

رایان فریدمن، شریک عمومی Alpaca VC که بر صنعت فناوری املاک تمرکز دارد، در مصاحبه ای گفت: «همه روی فناوری آب و هوا متمرکز هستند. سخت است که یک سرمایه‌گذار پروپ‌تک باشید و اختیارات آب و هوایی نداشته باشید.

قانون در مرحله مرکز فناوری کربن قرار می دهد

در همان زمان، اهداف آب و هوای شرکت ها در حال افزایش است و تغییر در سیاست های دولت باعث علاقه بیشتر به این حوزه شده است. به گفته BNEF، رئیس جمهور جو بایدن قانون کاهش تورم را روز سه شنبه امضا کرد که می تواند حدود 100 میلیارد دلار به پروژه های جذب کربن در اعتبارات مالیاتی کمک کند. در اروپا، دولت ها طرح های فرامرزی مانند قانون آب و هوای اروپا را مطرح کرده اند.

مطالب پیشنهادی  جریان CentOS در مقابل لینوکس CentOS: کلاه قرمزی تفاوت ها را توضیح می دهد

لیندکر گفت: «از آنجایی که ما انگیزه سرمایه گذاری می کنیم، پیدا کردن شرکت های مناسب و پیشبرد جاه طلبی های آنها آسان تر می شود.

به گفته فریدمن، هنوز راه درازی در پیش است تا این نوآوری ها نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشند. پروژه‌های جذب و ذخیره‌سازی کربن با هزینه‌های بالا و چالش‌های بزرگ‌تر شدن مواجه هستند. و منتقدان می‌گویند که حمایت صنعت سوخت‌های فسیلی از فناوری جذب کربن، بهانه‌ای برای ادامه پمپاژ نفت و گاز – منحرف کردن منابع از کار سخت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

با این حال، با توجه به اینکه سرمایه گذاران نهادی به آرامی از این گذار حمایت می کنند، فضای استارت آپی متمرکز بر آب و هوا می تواند به رشد خود ادامه دهد.

فریدمن گفت: “سرمایه نهادی شروع به پرسیدن سوالاتی از مدیران خود در مورد چگونگی مسئولیت پذیری بیشتر در مورد همه این مواردی است که تجسم یافته و عملیاتی است.” “این اولین نشانه ای است که دومینو در شرف سقوط است و منابع زیادی برای تحقق این امر صرف می شود.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور