BMW تایید می کند که از Android Automotive استفاده خواهد کرد

اندروید اتوموتیو ممکن است امروز فقط روی چند خودرو در جاده ها باشد، اما این پلتفرم قرار است در چند سال آینده توسط برخی برندهای بزرگ استفاده شود. اکنون، BMW رسما متعهد به استفاده از Android Automotive است، اما بدون کمک گوگل.

BMW از Android Automotive استفاده خواهد کرد

در یک بیانیه مطبوعاتی این هفته، BMW رسماً برنامه های خود را برای استفاده از Android Automotive از سال 2023 تأیید کرد. این سیستم عامل در خودروهای “انتخابی” به عنوان بخشی از BMW OS 8 استفاده خواهد شد.

BMW یادداشت می کند:

از مارس 2023، گروه BMW سیستم عامل BMW 8 خود را گسترش خواهد داد و سیستم عامل Android Automotive (AAOS) را در سری مدل‌های خاص برای اولین بار به عنوان دومین رویکرد فناوری در کنار نسخه فعلی مبتنی بر لینوکس، ادغام خواهد کرد.

با توجه به اینکه BMW می گوید کار روی یکپارچه سازی “AAOS” تا مارس 2023 در دسترس نخواهد بود، کاملاً مشخص نیست که خودروها چه زمانی این تغییرات را مشاهده خواهند کرد یا اینکه BMW آن را برای خودروهایی که در حال حاضر در جاده هستند در دسترس قرار دهد.

در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه دیدگاه BMW در مورد Android Automotive چگونه خواهد بود وجود ندارد، زیرا پلتفرم گوگل را می توان مطابق با خواسته های یک خودروساز تغییر داد، همانطور که در چندین برداشت قبلی از سیستم عامل دیده ایم.

انتظار دیدن نقشه های گوگل را در خودروهای BMW نداشته باشید

با این حال، این خبر یک نکته منفی نیز دارد. BMW در حال استفاده از Android Automotive است، اما همه نشانه‌ها حاکی از آن است که برنامه‌ها و خدمات Google در آن وجود ندارد.

در اوایل سال 2022، BMW قراردادی را با Apotide امضا کرد تا یک فروشگاه برنامه برای سیستم عامل اندروید ارائه کند. مانند سایر برندهایی که همین کار را انجام داده‌اند، این بدان معناست که سیستم‌عامل داخل خودرو از خدمات Google مانند Play Store و Google Maps استفاده نخواهد کرد.

باید دید که BMW و سایرینی که همین مسیر را در پیش گرفته اند، چگونه از استفاده از یک فروشگاه اپلیکیشن جایگزین سود می برند. با این حال، استفان دوراک، معاون BMW گفت:

ما در حال ادغام بهترین جنبه‌های همه دنیا هستیم – که می‌تواند توسعه‌های داخلی خودمان، منبع باز یا محصولات نرم‌افزار تجاری باشد، بسته به اینکه راه‌حل خاص چگونه به نظر می‌رسد. ما مطمئن می شویم که مشتریان ما همیشه از یک تجربه دیجیتال منحصر به فرد و سفارشی در وسیله نقلیه خود لذت می برند.

این در تضاد کامل با Polestar است که از Android Automotive در Polestar 2 خود استفاده می کند، همانطور که سال گذشته مدتی را با آن گذراندیم. این وسیله نقلیه شامل Google Assistant، Maps، و سرویس‌های مختلف دیگر در کنار Play Store برای توزیع برنامه است، اما همه با طراحی منحصر به فرد Polestar برای سیستم عامل.

فورد، هوندا، هامر و دیگر خودروسازان بزرگ نیز برای استفاده از Android Automotive با کمک گوگل ثبت نام کرده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد Android Automotive:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: