Blockchains مجاز: راهنمای مبتدیان

عکس پروفایل نویسنده

@فیلیپ_سالترفیلیپ سالتر

فیلیپ سالتر رئیس عملیات استخراج معدن Genesis است.

بیت کوین بر اساس یک بلاکچین قابل اعتماد و غیرمجاز بنا شده است ، به همین دلیل به اندازه ارز رمزپایه بسیار مطمئن و قابل اعتماد است. به ترتیب کلمات ، هرکسی می تواند از آن استفاده کند و برای این کار نیازی به اعتماد به شخص یا نهادی ندارید یا از آنها اجازه نمی گیرید. این همان چیزی است که اکوسیستم بیت کوین را بسیار قدرتمند می کند: این ایده که هیچ شخصی مسئولیت آن را بر عهده ندارد.

اما اخیراً محبوبیت و استفاده از بلاک چین های مجاز افزایش یافته است. به نظر نمی رسد که این امر برخلاف کل دلیل داشتن بلاکچین باشد؟

بلاکچین بیت کوین بدون مجوز

اول اینکه بلاکچین چیست؟ به آن مانند یک دفتر حساب بانک فکر کنید ، جایی که هر معامله ای را که انجام می دهید در آن ثبت می کنید و حساب خود را ادامه می دهید. بلاکچین به سادگی مجموعه ای از بلوک هاست که حاوی معاملات است و یکی پس از دیگری به صورت زنجیره ای به یکدیگر متصل می شوند.

اما جنبه های دیگری نیز وجود دارد که بلاکچین را متفاوت از یک دفتر حساب می کند. هر معامله تأیید و تأیید می شود – اساساً شخصی که معامله را انجام نداده است آن را به عنوان نوعی شخص ثالث تأیید می کند – قبل از اینکه به بلوک اضافه شود. زنجیره بلوک نیز تغییرناپذیر است. هنگامی که یک بلوک ایجاد می شود ، قفل می شود. همچنین عمومی است ، به این معنی که هر کسی می تواند هر …