پشتیبانی بلندر AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

JPEG باید با استانداردی جایگزین شود که الف) به طور گسترده پشتیبانی می شود، ب) راندمان فشرده سازی بهتری دارد و ج) عملکرد بیشتری دارد. فرمت فایل تصویری AV1 (AVIF) پتانسیل بسیار خوبی دارد. فرمت تصویر جدیدی وجود دارد که از فریم های کلیدی ویدیوی AV1 به نام AVIF مشتق شده است. این قالب بدون حق امتیاز است و در حال حاضر در Chrome 85 در دسکتاپ موجود است. انتظار می‌رود که به زودی پشتیبانی اندروید اضافه شود، فایرفاکس در حال حاضر روی پیاده‌سازی کار می‌کند، و اگرچه 10 سال طول کشید تا سافاری پشتیبانی WebP را اضافه کند، اما معتقد نیستیم که از زمانی که اپل AV1 را نیز ایجاد کرد، در اینجا شاهد تاخیر مشابهی باشیم.

بلندر چیست؟

Blender یک نرم افزار منبع باز برای ایجاد مدل های سه بعدی است. از کل خط لوله سه بعدی پشتیبانی می کند – مدل سازی، تقلب، انیمیشن، شبیه سازی، رندر، ترکیب، ردیابی حرکت، ویرایش ویدئو و توسعه بازی. کاربران پیشرفته از Blender’s Python API برای سفارشی کردن برنامه و توسعه ابزارهای تخصصی که اغلب در نسخه های بعدی گنجانده می شوند، استفاده می کنند. با خط لوله یکپارچه و فرآیند توسعه پاسخگو، Blender برای افراد و استودیوهای کوچک مناسب است. Blender کراس پلتفرم است و می تواند بر روی پلتفرم های مختلف از جمله کامپیوترهای لینوکس، ویندوز و مکینتاش اجرا شود. یک تجربه کاربری ثابت توسط رابط برنامه ارائه می شود که از OpenGL استفاده می کند. با توجه به لیست پلتفرم های پشتیبانی شده، تیم توسعه به طور مرتب آن پلتفرم ها را برای تایید سازگاری خاص آزمایش می کند.

پشتیبانی از بلندر AVIF

در انجمن Devtalk Blender، کاربران از دسامبر 2020 درخواست پشتیبانی از WebP، JpegXL، و AVIF را داشتند. از زمان نوشتن این مقاله، AVIF توسط Blender پشتیبانی نمی‌شود. Blender ممکن است پشتیبانی AVIF را در آینده اضافه کند یا خیر.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی Google Photos AVIF | avif.io ✨