Blackstone Strikes Venture برای توسعه 7 میلیارد دلار مراکز داده | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — بلک استون در حال گسترش شرط بندی خود بر روی مراکز داده از طریق سرمایه گذاری جدید با Digital Realty Trust است.

بر اساس بیانیه روز پنجشنبه، دو شرکت به دنبال ایجاد چهار پردیس مرکز داده واقع در فرانکفورت، پاریس و ویرجینیای شمالی با هزینه تخمینی حدود 7 میلیارد دلار در چند سال آینده خواهند بود. بلک استون 80 درصد سهام خواهد داشت و در ابتدا 700 میلیون دلار سرمایه دارد، در حالی که Digital Realty مالک 20 درصد خواهد بود و توسعه و عملیات روزانه را مدیریت می کند.

بلک استون به “مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی” اشاره کرده است که تقاضا برای مراکز داده را افزایش می دهد. این ویژگی‌ها معمولاً سرورها و روترها را برای پشتیبانی از فناوری‌هایی مانند سرویس‌های ابری در خود جای می‌دهند و اغلب برای اجرا به مقدار زیادی نیرو نیاز دارند.

جان گری، رئیس بلک استون، در بیانیه ای گفت: «مراکز داده یک بار در یک نسل رشد تقاضا را تجربه می کنند، که ناشی از پذیرش ابر و انقلاب هوش مصنوعی است.

مدیر دارایی جایگزین در سال 2021 قراردادی برای خرید مالک مرکز داده QTS Realty Trust به مبلغ 10 میلیارد دلار از جمله بدهی منعقد کرد. در نامه‌ای در اواخر اکتبر، Blackstone Real Estate Income Trust، یک ابزار سرمایه‌گذاری برای افراد ثروتمند، گفت که 8 درصد از پرتفوی آن در معرض مراکز داده قرار دارد و املاک بیشترین سهم را در بازدهی امسال داشتند.

این شرکت ها گفتند که مشارکت دیجیتال املاک در دو مرحله در نیمه اول سال 2024 بسته می شود. وال استریت ژورنال پیشتر این همکاری را گزارش کرده بود.