Blackstone برای خرید سایت Britishvolt برای مرکز داده عظیم QTS | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت بلک استون برای خرید سایت سابق بریتیش ولت در شمال انگلیس انتخاب شده است، جایی که قصد دارد مکانی را بسازد که می تواند به بزرگترین مرکز داده اروپا تبدیل شود.

پیشنهادی برای وجوه مدیریت شده توسط شرکت سهام خصوصی برای خرید سایت از طرف مالک مرکز داده QTS و شورای شهرستان نورثامبرلند برای اصلاح حق خود برای بازخرید آن، در تاریخ 23 آوریل با رای اعضای شورای شهر مواجه خواهد شد. .

قرارداد پیشنهادی باعث می شود که وجوه بلک استون زمین را به قیمت حدود 20 میلیون پوند (25 میلیون دلار) خریداری کند، و پس از آن پرداخت های مرحله ای به میزان 110 میلیون پوند به شورا سرازیر می شود که برنامه ریزی و قدرت تضمین شود، اجاره نامه ها امضا شود و به شورا سرازیر شود. ساخت و ساز به پایان رسید

منبع تغذیه مانع اصلی توسعه مرکز داده است و با وجود افزایش تقاضا که ناشی از رونق هوش مصنوعی است، امکانات جدید را محدود می کند. این امر توسعه دهندگان را تشویق می کند تا فراتر از نقاط داغ سنتی مانند غرب لندن به عنوان غول های فناوری مانند Microsoft Corp. و Amazon.com Inc. برای ظرفیت محدود نگاه کنند.

سایت 252 هکتاری سابق بریتیش ولت در بلیت، نورثامبرلند، که قبلاً یک نیروگاه برق را در خود جای داده بود، در سراسر یک پست اصلی شبکه ملی قرار دارد و تنها 15 کیلومتر (9.3 مایل) با مبادله اینترنتی نیوکاسل فاصله دارد، به این معنی که علیرغم وجود پتانسیل توسعه مرکز داده را دارد. فاصله آن از مراکز عمده جمعیتی

در حالی که منبع تغذیه و اندازه دقیق آن نامشخص است، بلک استون تخمین می‌زند که این سایت می‌تواند تا 750 مگاوات تاسیساتی را در خود جای دهد که آن را به بزرگترین منطقه اروپا تبدیل می‌کند.

این اولین پروژه QTS در بریتانیا و اولین خرید بزرگ اروپایی توسط صاحبخانه از زمانی است که توسط Blackstone خصوصی شد. QTS در حال حاضر صاحب یک پروژه در هلند است.

این خرید به نمایندگی از صندوق هفتم در سری املاک و مستغلات اروپایی بلک استون و همچنین یک صندوق زیرساختی تحت مدیریت بلک استون انجام می شود. Blackstone Real Estate Partners Europe VII تا پایان سال گذشته حدود 5.1 میلیارد یورو (5.4 میلیارد دلار) جذب کرده بود.

بسته به مقیاس قدرت تحویل داده شده به سایت، این پروژه در نهایت می تواند حدود 10 میلیارد پوند سرمایه گذاری از وجوه Blackstone را به دنبال داشته باشد. این احتمال وجود دارد که طی چندین سال گسترش یابد زیرا Blackstone و QTS ابتدا باید قبل از شروع ساخت و ساز و عملیات، مجوز برنامه ریزی و تامین برق را تامین کنند.

جاه طلبی های گیگافکتوری

پس از سقوط بریتیش ولت در اوایل سال گذشته، یک معامله ضربه نهایی را به جاه‌طلبی‌های بریتانیا برای میزبانی یک کارخانه عظیم در این سایت می‌زند. بلک استون از 2600 شغلی که تخمین می زند در ساخت و بهره برداری از سایت ایجاد خواهد شد، در تلاش برای متقاعد کردن اعضای شورای شهر برای تأیید این پیشنهادها دفاع می کند.

Britishvolt در ابتدا سایت را به قیمت حدود 4 میلیون پوند خریداری کرد، اما شورای شهرستان نورثامبرلند حق بازخرید آن را در صورت عدم پیشرفت برنامه ها حفظ کرد. پیشنهاد QTS شامل پرداخت به مدیران برای زمین و سپس پرداخت به شورا برای لغو بند بازپرداخت است تا توسعه‌دهنده مطمئن باشد که به سرمایه‌گذاری آتی متعهد شود.

مدیران بریتیش ولت در ماه فوریه سال گذشته شرکت Recharge Industries را برای خرید شرکت فروپاشیده انتخاب کردند، اما گزارش شده است که استارت آپ استرالیایی پرداخت زمین را تکمیل نکرده است.

بلک استون در سال 2021 QTS را به قیمت حدود 10 میلیارد دلار خریداری کرد و سرمایه گذاری هنگفتی در این شرکت انجام داد و مراکز داده را به همراه انبارها و خانه های اجاره ای به یکی از مهم ترین شرط بندی های جهانی ملک خود تبدیل کرد.