بیت کوین: شما نمی توانید آن را چاپ کنید ، اما می توانید آن را استخراج کنید

0g_g ++++++++++++++++++++++++++ “4.8888888888889”> عکس پروفایل نویسنده

@ joshchang3> p> ایجاد محتوا در دارایی های دیجیتال

با کلاس قدیمی ، با کلاس جدید

از زمان اوج شیوع بیماری ویروس کرونا ، میانگین صنعتی داو جونز روی غلتک غلتکی بوده است. با این حال ، بسیاری از شرکت های فن آوری مانند Zoom ، Apple ، Shopify و به ویژه آمازون در طی این همه گیری رونق یافته اند. طبق WSJ ، برخی از عواملی که بر رشد سهام بازارهای سهام تأثیرگذار بوده اند به دلیل محرک های فدرال رزرو و کنگره ، بازگشت سرمایه گذاران منفرد و معاملات تجاری بوده است.

همانطور که جهان شرایط غیرمنتظره ای را تجربه می کند ، سرمایه گذاران چگونه در برابر همه گیری های آینده واکنش نشان می دهند؟ ما فقط می توانیم تصور کنیم که آینده بعدی چیست و چگونه آماده می شود. راه حل یافتن راه های جدید برای ایجاد تنوع است.

طبق گفته های Forbes ، تحقیقات نشان داده است که بازده سرمایه گذاری طولانی مدت در طلا ثابت مانده است. اگرچه از طلا برای سنین مختلف برای سرمایه گذاری استفاده می شده است ، اما سرمایه ای نیست که بتواند مانند سهام برای درآمدزایی به آن اعتماد کند. آیا دارایی جایگزینی وجود دارد که مردم بتوانند در آن سرمایه گذاری کنند تا زیان های احتمالی را بپوشانند؟ بیایید نگاهی دقیق به طلا و ارز رمزنگاری شده بیندازیم. از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده مختلف کاربردهای خاص خود را دارند ، ما صرفاً به سادگی به بیت کوین (قیمت فعلی 13،621،15 دلار) می پردازیم.

قیمت بیتکوین اطلاعات ارائه شده توسط Amberdata

دوران طلایی

امروزه بسیاری از موسسات و دولت ها طلا را به عنوان ذخیره ارزش نگهداری و خریداری می کنند اما برای دستیابی به قیمت آنها می توانند در آن سرمایه گذاری کنند ETF های طلا (صندوق معاملاتی بورس) ، ETN (یادداشت های معاملاتی بورس) و مشتقات آن. نکته ای که باید توجه داشت: سرمایه گذاری در سهام طلا معادل نوسانات بالقوه بیشتر است زیرا آنها مشتقاتی هستند که تحت تأثیر تغییرات قیمت فیزیکی طلا تحت تأثیر قرار می گیرند.

طلا قدیمی ترین ذخیره ارزش است که هنوز ثابت شده است به خصوص در طی بیماری همه گیر COVID-19 ارزشمند باشد. صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) دارایی خود را با 19.3 میلیارد دلار افزایش ، 14 درصد افزایش نسبت به سهام قبلی در مدت چهار ماه افزایش داد.

سرمایه گذاران مانند دلار آمریکا در بازارهای ناپایدار و در حال سقوط برای حفظ سرمایه گذاری ها به طلا روی می آورند. گرچه قیمت طلا پس از کمک مالی Bear Stearns در سال 2008 بیش از 20 درصد کاهش یافت ، دلیل آن این بود که بانک مرکزی و سایر نهادهای بین المللی طلا را به دلیل نقدینگی دلار به بانکها اعطا کردند ، سرمایه گذاری های طلا هنوز از DowJIA در حال سقوط بهتر است. آن را باور کنید

بیایید نگاهی دقیق تر به بازده سرمایه گذاری های طلا در یک دوره 30 ساله داشته باشیم. DowJIA از اکتبر 1990 تا اکتبر 2020 543.23 ~ increased (درصد تعدیل تورم) افزایش یافت در حالی که قیمت طلا 160.44 ~ (درصد تعدیل تورم) افزایش یافت.

DowJIA بیش از 3 برابر از طلا بهتر عمل کرد ، اما اگر نگاهی به یک دوره 15 ساله بیندازیم ، می بینیم که قیمت طلا 227.69 ~ افزایش یافته است (با تنظیم تورم )) از ژانویه 2005 تا اکتبر 2020 در حالی که DowJIA افزایش 102.16 ~ (درصد تعدیل تورم) داشته است.

Macrotrend.net نمودار بر قیمت طلا (تورم -Adjusted) شرح

Macrotrend.net نمودار بر قیمت DowJIA (تعدیل تورم)

رئیس دارایی خود باشید

به نقل از Satoshi Sakamoto ، برای اولین بار برای اجرای بلاکچین و مخترع بیت کوین ، “باید به بانک مرکزی اعتماد کرد که ارزش پول را پایین بیاورید ، اما تاریخ ارزهای فیات پر از نقض این اعتماد است. باید به بانک ها اعتماد کرد تا پول ما را نگه دارند و آن را به صورت الکترونیکی منتقل کنند ، اما آنها آنها را در موج حباب های اعتباری و با اندکی کسری ذخیره به آنها قرض می دهند. ما باید به آنها در مورد حریم خصوصی خود اعتماد کنیم ، به آنها اعتماد کنیم که اجازه ندهند سارقان هویت حساب های ما را تخلیه کنند. هزینه های سربار کلان آنها پرداخت خرد را غیرممکن می کند. “

اولین معامله تجاری با بیت کوین در سال 2010 اتفاق افتاد که دو پیتزا با 10 هزار بیت کوین (به ارزش تقریبی 144 میلیون دلار) خریداری شد. از آنجا که بیت کوین یک ارز واقعی فیزیکی نیست ، برای شروع هیچ ارزش واقعی وجود نداشت.

تقاضای سکه از طریق اعتماد و پذیرش عموم افزایش یافته و به این ترتیب ارزش افزوده و قیمت ها در دهه گذشته سر به فلک کشیده است. خرید بیت کوین در زمان معرفی ارز دیجیتال بسیار دشوار بود.

شما باید فروشنده ای را از طریق انجمن ها پیدا کنید و از طریق خدماتی مانند PayPal و Skrill پرداخت کنید. امروز می توانید از طریق صرافی های رمزنگاری مانند Coinbase ، CashApp ، Bisq و بسیاری دیگر به راحتی سکه معامله کنید.

بیت کوین ، قهرمان مورد نیاز ما

بحران مالی سال 2008 از زمانی آغاز شد که وام دهندگان وام های فرعی را به وام گیرندگان (صاحبان خانه های جدید) می دادند و هیچ پیش پرداختی نیاز نداشتند ، اثبات درآمد یا هرگونه اسنادی که ثابت کند وام گیرنده می تواند پس دهد.

این وام گیرندگان بیشتری را وادار به گرفتن وام و وام دهندگان برای ادامه دادن وامهای وامهای فرعی که سپس به CDO (تعهدات وثیقه ای وثیقه ای) شده اند ، می کنند. CDO به بخشهای دیگری به سایر سرمایه گذاران فروخته شد و این چرخه تا زمانی ادامه داشت که وام گیرندگان از پرداخت های خود کوتاهی کردند.

از آنجا که بانکداران صاحب CDO خانه ای را به عنوان دلار به عنوان دلار دریافت می کردند ، آنها خانه را می فروختند تا پول خود را پس بگیرند. مازاد خانه بیش از تقاضا باعث افت قیمت ها و سقوط سرمایه ها شد.

از آنجا که سرمایه گذاری ها نتیجه نداد ، بانک ها پول و اعتماد خود را به مردم از دست دادند. در بحران هایی از این دست ، دولت می تواند از بانک مرکزی بخواهد پول بیشتری چاپ کند. چاپ پول به معنای افزایش عرضه دلار در گردش بود که سپس ارزش دلار را کاهش می دهد.

پس از بحران ، اطمینان و اعتماد مصرف کننده به بانک ها پایین بود. از نظر تاریخی ، مصرف کنندگان از بانک ها به عنوان روشی برای ذخیره پول های سخت خود برای امنیت استفاده می کردند. برای افزایش مشتریان ، بانک ها طرح های مختلفی را در مورد سپرده ها ارائه دادند. استفاده از سپرده های مصرف کننده برای سرمایه گذاری های مختلف عدم اطمینان را به وجود آورد زیرا مشتریان نمی دانند پولشان به کجا می رود.

پروتکل بیت کوین برای داشتن یک منبع ثابت از BTC مشکل ارزش و اعتماد را حل می کند. ارزش بیت کوین را نمی توان از طریق مداخله دولت تغییر داد ، زیرا به عرضه و تقاضای دارایی دیجیتال بستگی دارد.

با این حساب ، فقط افرادی که کیف پول دیجیتال دارند می توانند تصمیم بگیرند که پولشان کجا می رود. همچنین ، از آنجا که تمام معاملات روی بلاکچین ذخیره شده ، شفاف و غیرقابل تغییر هستند ، مصرف کنندگان می توانند اطمینان حاصل کنند که سپرده های آنها بی خطر است و ناخواسته برای سرمایه گذاری های پر خطر استفاده نمی شوند.

دیجیتال در مقابل فیزیکی

شباهت های اصلی بین این دو دارایی نشان می دهد که آنها در هنگام سقوط بازارهای سهام ، دارایی های نقدینگی ، سرمایه گذاری های سوداگرانه ، محدودیت در عرضه و “استخراج” دارایی های امن در نظر گرفته می شوند.

با نگاهی به عملکرد YTD طلا ، بیت کوین و DowJIA ، در می یابیم که قیمت طلا 25.67 ~ پوند ، بیت کوین 89.71 ~ افزایش یافته و DowJIA کاهش یافته است 4.1٪ به وضوح می توانیم ببینیم که در طول همه گیر شدن هر دو طلا و بیت کوین عملکرد چشمگیری نسبت به DowJIA داشته اند.

حتی اگر این دو دارایی در طی یک بحران عملکرد خوبی داشته باشند ، به یاد داشته باشید ، آنها هنوز سرمایه گذاری سوداگرانه ای هستند زیرا سرمایه گذاران بیت کوین برای تعیین خرید یا فروش به نوسان قیمت نگاه می کنند و طلا یک دارایی است درآمد ایجاد نمی کند.

طلا قیمت YTD نمودار – Ychart < دیو کلاس = "تصویر ظرف"> قیمت بیتکوین و دوره نمودار – Amberdata شرح

< IMG ALT SRC = "https://lh5.googleusercontent.com/Z-qBwZ5giQmadGU3t4u40eSqyokmmDOjVMZunoLt5h47scOLpFDxA6lr8QRNJy0vbrxTpml_RCqSCb-WyqtgY9mZgZ06qvENOLP1uNQEJhkGI_DK3OdJm8U3sV8Rey-cBanPXVsX"> داو YTD نمودار قیمت – وال استریت ژورنال <ص کلاس = "بند"> گذشته از شباهت هر دو طلا و بیت کوین تفاوت ها عبارتند از: ذخیره ارزش (چشم انداز دولت و سرمایه گذار) ، ذخیره سازی (طلا در طاق امن است در حالی که بیت کوین در کیف پول دیجیتال ذخیره می شود) ، deman d ، و نوسانات

طلا در درجه اول توسط دولت به عنوان دارنده ارزش پول فیات استفاده می شود و از سال 550BC ارزش دارد ، در حالی که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش سرمایه گذاران مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم جدید محسوب می شود نوع دارایی دیجیتال که عموم مردم به طور کامل قبول نکرده اند. در حال حاضر ، ارزش بیت کوین کاملاً متکی به اعتماد عدم تمرکز بلاکچین و پذیرش آن است.

آیا واژه ناپایدار باعث ترس شما می شود؟

هیچ رازی نیست که قیمت بیت کوین در طول سالها بخصوص در سال 2017 که قیمت تا یک برابر افزایش یافته است بسیار نوسان داشته است. تقریباً بالغ بر 20000 دلار. از طرف دیگر ، قیمت طلا چندان نوسان را تجربه نمی کند. با مشاهده ATR (متوسط ​​دامنه واقعی) می توانیم نوسان قیمت دو دارایی را در طی یک دوره زمانی اندازه گیری کنیم.

قیمت روز بیت کوین در نمودار 1 ساله مقادیر ATR را نشان می دهد (٪ تغییر مقیاس) از 3.07 پایین به بالاتر از 22.24 در حالی که مقادیر ATR قیمت طلا (٪ تغییر مقیاس) از پایین 0.71 به بالاترین سطح 3.34. با مقایسه مقدار ATR طلا (3.34٪) در 24 مارس 2020 ، زمانی که در بالاترین حد خود بود ، ارزش ATR بیت کوین 9.66٪ بود ، که تفاوت 6.32٪ دارد. کمترین ارزش ATR طلا (0.7٪) در تاریخ 30 دسامبر 2019 در مقایسه با ارزش ATR بیت کوین (4.26٪) بی اهمیت بود.

بیتکوین قیمت و ATR نمودار – Barchart شرح

قیمت طلا و ATR نمودار – Barchart تگهای

آرامش خود را حفظ کنید

بررسی سطح نوسانات می تواند ترسناک باشد اما این بدان معنی است که فضای بیشتری برای رشد بیت کوین از طلا وجود دارد. برخلاف الگوریتم بیت کوین ، بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در اقتصاد ، از طریق روش های مختلفی مانند OMO (عملیات بازار آزاد) عرضه پول را کنترل می کند.

با توجه به محدودیت عرضه بیت کوین 21،000،000BTC (~ 18.5 میلیون در حال حاضر استخراج شده) ، ناپایداری اتفاق می افتد. با در نظر گرفتن عرضه محدود ، هنگامی که عرضه 2.5 میلیون پوند باقیمانده BTC استخراج شود ، قیمت / ارزش به طور طبیعی افزایش می یابد.

اینقدر گیر و نگرانی در مورد نوسانات نداشته باشید. پیش بازار و ساعات پس از آن بورس است که سهام بیشترین نوسان را تجربه می کند. در مقایسه با بازار بیت کوین ، معاملات 24 ساعته باز هستند ، بنابراین نوسانات نباید تعجب آور باشد.

اگر هنوز مطمئن نیستید ، نوسانات بیت کوین در ایجاد ریسک نه تنها برای سرمایه گذاران فعلی بلکه برای سایر افرادی که در مورد قیمت ها سر به فلک می کشند و باعث جذب سرمایه گذاران جدید می شود نیز عالی است. بسیاری از سرمایه گذاران از روش های کوتاه مدت و بلند مدت برای بازده استفاده می کنند ، بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد احتکار سکه های دارندگان فعلی برای همیشه وجود ندارد.

رشد درخت پول دیجیتال

سرمایه گذاران نیازی به اطمینان از تولید سود از طریق معاملات بیت کوین ندارند. آنها همچنین می توانند از ابزارهای مالی سنتی مانند قراردادهای آتی (معاملات آتی بیت کوین برای تجارت با Binance ، CME و TD Ameritrade) ، گزینه ها و اوراق قرضه مبتنی بر بلاکچین استفاده کنند.

یک مثال سریع اگر یک سرمایه گذار فکر کند که ارزش بیت کوین در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت ، آنها می توانند قرارداد را با قیمت فعلی بیت کوین خریداری کنند و در صورت سود ارزش در پایان دوره قرارداد افزایش می یابد. سرمایه گذاران همچنین می توانند با خرید قراردادی که به شما امکان می دهد بیت کوین را هنگام خرید قرارداد بیت کوین بفروشید ، سود خود را کاهش دهند.

نمونه ای از آینده

یادگیری درباره بیت کوین و پروتکل آن در ابتدا می تواند گیج کننده باشد اما علم موشک نیست. مفهوم اصلی که باید از Bitcoin در ذهن داشته باشید این است که بفهمید این یک ذخیره ارزش جایگزین بهتر از طلا است. اجزای اصلی ذخیره ارزش خوب شامل: کمبود منابع ، قابلیت جابجایی ، دوام و تقسیم پذیری.

تأمین غیر کشسان بیت کوین است که دارایی دیجیتال را در مقایسه با عرضه طلا منحصر به فرد می کند. . طلا به این معنا که دیگر در کره زمین باقی نمانده کمیاب نیست ، اما به دست آوردن آن در مقادیر زیاد بسیار دشوار است.

از نظر قابلیت حمل و دوام ، بیت کوین ها در کیف پول های دیجیتالی نگهداری می شوند که با کلیک یک دکمه می توانید از طریق تلفن مستقیم به آنها دسترسی داشته باشید! از آنجا که بیت کوین مجازی است ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد خسارات و ذخیره سازی های فیزیکی مانند طلا نیست. تنها راهی که می توانید بیت کوین خود را از دست دهید این است که کلید خصوصی کیف پول درز کرده یا از بین می رود.

با تشکر از پروتکل بیت کوین ، تقسیم پذیری به سرمایه گذاران اجازه می دهد کسری از بیت کوین را در اختیار داشته باشند و این کار را نمی کنند در صورت گران بودن باید 1BTC را نگه دارید. 1 بیت کوین = 100000000 ساتوشی ، به این معنی که 1 ساتوشی = 0.00000001BTC. این بدان معنی است که اساساً هرکسی می تواند هر مبلغی را که بخواهد سرمایه گذاری کند!

خیلی زود نیست و خیلی دیر نیست

اطلاعات داده شده به عنوان مشاور استفاده نمی شود برای سرمایه گذاری های آینده به هر روشی به یاد داشته باشید ، ارزهای رمزپایه هنوز سرمایه گذاری سوداگرانه هستند و ما فقط می توانیم منتظر بمانیم تا آینده تنوع پرتفوی سرمایه گذاری با درج دارایی های دیجیتال را ببینیم.

بلاکچین هنوز هم یک فناوری نسبتاً جدید است و ما ” فقط سطح پتانسیل واقعی خود را خراشیده است. شرکت های بزرگ قبلاً فناوری بلاکچین را در تجارت خود پیاده سازی کرده اند اما برای استفاده کارآمدتر از این فناوری هنوز موانعی وجود دارد که باید برطرف شود. با هیاهو در اطراف دارایی های دیجیتال از طریق اعتماد ، تمرکززدایی و تصویب ، آینده بلاکچین اجتناب ناپذیر است. شک خود را دور بریزید و تنوع را شروع کنید.

با تشکر ویژه از AmberData برای ارائه داده های قیمت و نمودارها در بیت کوین.

تصویر سرب از طریق Aleksi Räisä در Unsplash