نهنگ های بیت کوین 5.5 میلیارد دلار در کیف پول های کوچک تقسیم می شوند

 عکس نمایه نویسنده

مشاهده تمام معاملات بیت کوین به صورت زنده: https://app.flipsidecrypto.com/cooperative/bitcoin

واضح است که افزایش اخیر قیمت بیت کوین باعث شده حساب های دارای BTC زیاد کاری انجام دهند. اما بر اساس یک زنجیره ساخته شده با حفظ حریم خصوصی ، نتیجه گیری کاربران هرگز آسان نیست.

جالب اینجاست که نهنگ ها BTC خود را برای انحلال به مبادلات نمی فرستند. در عوض ، آنها در حال ارسال BTC خود به کیف پول های کوچکتر هستند.

نهنگ ها در این حالت به عنوان آدرس هایی تعریف می شوند که بیش از 1000 BTC را کنترل می کنند. به عبارت دیگر ، کاربرانی که بیش از 13 میلیون دلار دارند.

از زمان شروع افزایش قیمت BTC ، نهنگ ها در مجموع 423،914 BTC را به آدرس های دیگر بلاکچین ارسال کرده اند. این مبلغ برابر با 5.5 میلیارد دلار است که در “کیف پول های کوچکتر” تقسیم می شود که زیر 1000 BTC نگهداری می شود.

این همان چیزی است که می بینید در حباب های بالا اتفاق می افتد – معاملات بزرگ از نهنگ ها (آبی روشن) تا کیف پول های کوچکتر (به رنگ سبز) – و آنچه را که در نمودار میله ای زیر می بینیم همچنین. این به وضوح در مقایسه با فعالیت منظم نهنگ ناهنجاری است.

اگرچه راهی برای اثبات یکی یا دیگری نداریم ، در اینجا چند توضیح بالقوه آورده شده است.

فرار مالیاتی؟

قانون سفر در بانکداری بین المللی پیش بینی می کند که برای مبادله رمزنگاری به پول نقد ، فقط معاملات بیش از 10 هزار دلار باید گزارش شود.

این بدان معناست که اگر می خواهید بیت کوین خود را در مالیات دارایی دیگری معاف از مالیات کنید ، عاقلانه است که قبل از معامله در مبادلات متمرکز ، کل موجودی خود را به مقادیر کمتری تقسیم کنید. .

منطقی است که با افزایش قیمت بیت کوین ، نهنگ ها به این روش آماده می شوند تا خود را از بین ببرند. معاملات کوچکتر ساده ترین راه برای جلوگیری از جلب توجه نهادهای نظارتی است.

فروش خصوصی؟

نهنگ های بیت کوین همچنین می توانند BTC را به سرمایه گذاران جدیدی که وارد بازار می شوند بفروشند. در مصاحبه اخیر وی با لورا شین ، ویلی وو توضیح داد که هجوم گسترده ای از سرمایه گذاران جدید ، مدیران عامل و هیئت مدیره ، با جمع آوری بیت کوین برای قرار دادن آنها در کیف پول های شرکتی و شخصی مشاهده می کند. شاید سرمایه گذاران جدید نهادی به دنبال خرید مستقیم BTC از OG و مبادلات کناری هستند.

اعلامیه پنجشنبه گذشته غول پرداخت Paypal که به 346 میلیون کاربر خود اجازه خرید و هزینه بیت کوین را می دهد همچنین احتمالاً در افزایش ورود کاربران جدید به بازار بیت کوین نقش دارد. در حال حاضر ، فقط 23.4 میلیون نفر بیت کوین را در کیف پول خود دارند و اگر مبادلات را حساب کنید ، این 101 میلیون حساب فعال منحصر به فرد است. پی پال تقریباً 5 برابر است.

معاملات مبهم؟

دارندگان بزرگ بیت کوین نیز می توانند بدون آشکار کردن منبع یا ماهیت معامله سعی در مبادله BTC خود داشته باشند. یک روش برای انجام این کار “لایه بندی” نامیده می شود ، یا تقسیم بار به مقادیر کمتر و کوچکتر قبل از حل و فصل آن ، تا بتواند آهنگ های شما را بپوشاند – شبیه آنچه بومیان رمزنگاری می گویند “از بین بردن” ، به طور مشابه انگیزه قانون سفر ، معاملات کوچکتر توجه کمتری را به خود جلب می کنند.