Big Tech با لوایح جدیدی در مورد مسئولیت و رقابت در ایالات متحده مواجه می شود

(بلومبرگ)-بزرگترین شرکت های فناوری ایالات متحده تحت دو لایحه ای که روز پنجشنبه اعلام شد ، با محدودیت های جدیدی روبرو خواهند شد ، پس از یک ماه افشاگری فیس بوک ، افشاگر فاش کننده تماس های جدیدی را برای مهار صنعتی که تا کنون از مقررات فرار کرده است ، برانگیخت.

اقدام فرانک پالون ، رئیس انرژی و تجارت و دیگر دموکرات های برجسته مجلس نمایندگان ، مسئولیت قانونی سکوهایی را که از الگوریتم ها برای انتشار اطلاعات مضر استفاده می کنند ، لغو می کند و معتقد است که شرکت ها باید مسئول نحوه انتشار محتوای فناوری خود باشند.

پالونه از نیوجرسی در بیانیه ای گفت: “بسترهای رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک همچنان به طور فعال محتوایی را تقویت می کنند که خانواده های ما را به خطر می اندازد ، نظریه های توطئه را ترویج می کند و افراط گرایی را برای ایجاد کلیک و دلارهای تبلیغاتی بیشتر تحریک می کند.” “طراحی الگوریتم های شخصی که افراط گرایی ، اطلاعات غلط و محتوای مضر را ترویج می کند یک انتخاب آگاهانه است و سیستم عامل ها باید پاسخگوی آن باشند.”

لایحه دیگر یک اقدام ضدتراست از گروه سناتورهای دو حزبی است که از بزرگترین غول های فناوری ایالات متحده مانند Amazon.com Inc و Apple Inc جلوگیری می کند تا محصولات خود را نسبت به رقبا برتری دهند.

این پیشنهاد ، که توسط امی کلوبوچار دموکرات مینه سوتا و چاک گرسلی جمهوریخواه آیووا حمایت می شود ، شرکت ها را از استفاده از داده ها برای صدمه زدن به رقابت ، انباشتن نتایج جستجو به نفع خود یا محدود کردن نحوه استفاده سایر سرویس ها از سیستم عامل خود منع می کند. این لایحه با پیشنهاد مجلس مطابقت دارد که گروه های فناوری هشدار داده اند امنیت کاربران را به خطر می اندازد و استفاده از خدمات مورد علاقه مصرف کنندگان را دشوارتر می کند.

کلوبوچار ، رئیس کمیته فرعی ضد تراست قوه قضائیه سنا ، روز چهارشنبه در مصاحبه تلفنی گفت: “آمریکا مشکل انحصاری دارد و ما این شرکت های فناوری غالب را داریم که مدتهاست می گویند” به ما اعتماد کنید “. “حمله گسترده ای به رقابت صورت گرفته است و کشور ما بر اساس بازارهای باز و رقابت عادلانه ساخته شده است.”

فهرست قوی حامیان ، از جمله رئیس و رئیس جمهوریخواه در کمیته قضایی سنا ، که ابتدا این قانون را بررسی می کند ، شانس آن را برای رای گیری در صحن سنا افزایش می دهد. این پیشنهاد تقریباً منعکس کننده لایحه نماینده دیوید سیسیلین ، دموکرات رود آیلند است که توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان در ماه ژوئن به تصویب رسید اما هنوز به رأی کامل مجلس نرسیده است.

لایحه سنا بازتاب ماه ها مذاکرات بین کلوبوچار ، گراسلی و کارکنان آنها برای رفع نگرانی ها و ایجاد حمایت گسترده تر از هر دو طرف است. در حالی که این اقدام مدت ها قبل از اتهامات افشا کننده فیس بوک در حال انجام بود ، کلوبوچار گفت افشاگری های ماه گذشته به عنوان “کاتالیزور عمل” در کنگره عمل کرده است.

چندین راه پیشنهادی برای تنظیم صنعت فناوری ارائه شده است و قانونگذاران هر دو طرف قول می دهند از این شتاب برای اعمال آنها استفاده کنند. برخی از لوایح بر تقویت قوانین حفظ حریم خصوصی یا به روزرسانی حفاظت از کودکان به صورت آنلاین تمرکز می کنند. دیگران ، مانند لایحه جدید مجلس نمایندگان پالونه ، از بخش 230 قانونی که توسط یک قانون 1996 ارائه شده بود ، استفاده نمی کنند.

کلوبوچار درباره لایحه ضدتراست خود گفت ، “شرکت های فناوری” علیه این امر لابی کرده اند ، و به همین دلیل من بسیار خوشحال شدم که همکارانم در برابر آن ایستادند “، و افزود که لابی های شرکت ها رویکردی مبنی بر” مخالفت با زندانیان “در مخالفت با قوانین خود دارند. مخالف با

چند ساعت پس از اعلام لایحه سنا ، گروه های فناوری هشدار دادند که چنین اقدامات ضد تراست خدمات متداول مانند Google Maps و Amazon Basics را از بین می برد. آدام کوواچویچ ، رئیس گروه فناوری چپ گرای اتاق پیشرفت ، گفت که این لایحه “یک چکش برای محصولات فناوری مورد علاقه مصرف کنندگان است”.

از سوی دیگر گروه های طرفدار مسابقه این پیشنهاد را تشویق کردند. سارا میلر ، سرپرست پروژه آزادی های اقتصادی آمریکا ، بر تمایل دو حزبی در کنگره برای “ورق زدن دوران شکست خورده اجرای قانون ضد تراست” تاکید کرد.

میلر گفت: “مجلس سنا باید قدرت خود را بر تعداد انگشت شماری از افرادی که شرکت های آنها پویایی اقتصادی را تضعیف می کند ، مطبوعات آزاد را رها کرده و دموکراسی ما را تهدید می کند ، مجدداً تأکید کند.” سنا باید از تجزیه Big Tech استقبال کند تا زمینه رقابت مجدد بر اساس بازار را دوباره تکمیل کند تا تلاش های نظارتی تکمیل شود. “

لایحه سنا ، مانند نسخه مجلس نمایندگان در مورد اقدامات ضدتراست ، در مورد گوگل اپل ، آمازون ، فیس بوک و Alphabet Inc. پیشنهاد سنا معیارهای یکسانی برای کاربران ماهانه یک پلتفرم دارد اما آستانه کمی پایین تر برای سرمایه بازار – 550 میلیارد دلار به جای 600 میلیارد دلار در لایحه مجلس نمایندگان – و تغییرات جزئی در تعریف شریک تجاری مهم.

کلوبوچار گفت که در لایحه وی یک ماده از مجلس نمایندگان حذف می شود که می تواند رفتارهایی را انجام دهد که “رفاه مصرف کننده را افزایش می دهد” ، زیرا سناتورها معتقد بودند که این یک خلأ بزرگ برای شرکت ها است. کلوبوچار گفت ، نسخه سنا همچنین برخی از مجازات ها را اصلاح می کند و برخی از زبان ها را اصلاح می کند تا “اطمینان حاصل شود که سیستم عامل ها می توانند محصولات خود را بدون ترس از نقض قانون بهبود بخشند.”

لایحه سیسیلین ، که رهبری کمیته فرعی قوه قضائیه مجلس نمایندگان را بر عهده دارد و نماینده لنس گودن ، جمهوری خواه تگزاس ، بخشی از بسته شش لوایح دو حزبی بود که توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارائه شد. دو مورد از این لوایح در حال حاضر همراهان سنا هستند و سناتور تام کاتن ، جمهوری خواه آرکانزاس ، در حال کار بر روی پیشنهاد دیگری مشابه لایحه مجلس نمایندگان برای محدود کردن ادغام و خرید توسط سیستم عامل های تحت پوشش است.