AWS نمونه های HPC مجهز به آخرین CPU های سرور AMD را معرفی می کند

خدمات وب آمازون نمونه‌های جدید Elastic Compute Cloud (EC2) را معرفی کرده است که برای بارهای کاری HPC طراحی شده‌اند که توسط پردازنده‌های نسل سوم EPYC AMD طراحی شده‌اند.

فروشنده ابری گفت که نمونه‌های با اسم رمز «Hpc6a» تا 65 درصد عملکرد قیمت بهتری نسبت به نمونه‌های مشابه EC2 مبتنی بر x86 با بهینه‌سازی محاسباتی ارائه می‌دهند.

کاربردهای بالقوه برای همه این محاسبات شامل ژنومیک، دینامیک سیالات محاسباتی، پیش‌بینی آب و هوا، مدل‌سازی ریسک مالی، اتوماسیون طراحی الکترونیکی، مهندسی به کمک کامپیوتر و تصویربرداری لرزه‌ای است.

«نمونه های آمازون EC2 Hpc6a، با 3سوم دیوید گفت: پردازنده‌های نسل AMD EPYC، به سازمان‌ها این امکان را می‌دهند که بارهای کاری HPC را که به قدرت محاسباتی فراوان، حافظه و حافظه سریع، و سطوح بالایی از ارتباطات بین نمونه‌ای نیاز دارند، بدون هزینه اولیه ساخت و نگهداری زیرساخت‌های HPC در محل، اجرا کنند. براون، معاون کسب و کار EC2 در AWS.

این نمونه‌ها بلافاصله در شرق ایالات متحده (اوهایو) و AWS GovCloud (ایالات متحده-غرب) در دسترس هستند و به زودی در مناطق دیگر AWS در دسترس هستند.

اینها اولین نمونه هایی نیستند که به تراشه wunder AMD مجهز شده اند. گزینه های EC2 همه منظوره با 3سوم Gen EPYC ها در نوامبر 2021 راه اندازی شدند.

نمونه های بزرگ واقعی

هر یک از نمونه های جدید Hpc6a از 96 هسته سری EPYC 7003 با کلاک 3.6 گیگاهرتز و مجهز به 384 گیگابایت حافظه تغذیه می شود.

آنها بر روی سیستم AWS Nitro ساخته شده اند، ترکیبی از سخت افزار اختصاصی و هایپروایزر سبک وزن که ادعا می کند عملاً تمام منابع محاسباتی و حافظه سخت افزار میزبان را به نمونه های مشتری ارائه می دهد.

آنها همچنین دارای آداپتور Elastic Fabric Adapter (EFA) هستند که به طور پیش‌فرض فعال است تا پهنای باند 100 گیگابیت بر ثانیه با تأخیر کم را برای ارتباطات بین گره‌ای در یک منطقه در دسترس ارائه کند. در همین حال، چند رشته ای همزمان غیرفعال است تا از یک هسته فیزیکی در هر vCPU اطمینان حاصل شود.

AMD در اعلامیه خود به سرعت اشاره کرد که پردازنده‌های EPYC در 73 ابرکامپیوتر از 500 قدرتمندترین ابررایانه جهان استفاده می‌شوند.

Dan McNamara، SVP و GM کسب و کار سرور AMD گفت: «پردازنده‌های ما تمام سطوح HPC، از سیستم‌های exascale در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی گرفته تا نمونه‌های رایانش ابری HPC انعطاف‌پذیر مانند نمونه‌های جدید Amazon EC2 Hpc6a را تامین می‌کنند.

پردازنده‌های AMD EPYC یک راه‌حل قدرتمند برای مشتریان آمازون EC2 ارائه می‌کنند که نیاز به دسترسی به عملکرد چشمگیر HPC و مقیاس‌پذیری ابری برای بار کاری خود دارند.