AWS قرارداد 5 ساله 724 میلیون دلاری با نیروی دریایی ایالات متحده اعطا کرد | دانش مرکز داده

وزارت دفاع ایالات متحده (DoD) امروز در وب سایت خود اعلام کرد که وزارت نیروی دریایی ایالات متحده جمعه گذشته به AWS یک قرارداد خرید 5 ساله (BPA) به ارزش 724 میلیون دلار برای دسترسی به محیط ابری تجاری و سایر پیشنهادات خود اعطا کرد.

این خبر پس از یک قرارداد دولتی دیگر برای AWS فقط دو هفته پیش منتشر شد. ارائه‌دهنده خدمات ابری پیشرو (CSP)، همراه با رقبای خود، Microsoft Azure، Google Cloud Platform و Oracle Cloud، برنده بخشی از قرارداد 9 میلیارد دلاری پروژه Joint Warfare Cloud Capability (JWCC) شدند.

AWS هنوز به درخواست نظر از سوی Data Center Knowledge در مورد اینکه آیا این دو جایزه به هیچ وجه با یکدیگر مرتبط هستند یا خیر، پاسخ نداده است.

JWCC یک قرارداد منحصر به فرد است که به چهار فروشنده فرصت می دهد تا مجدداً در پروژه هایی که در صلاحیت وزارت دفاع هستند، مناقصه کنند. این حوزه اختیارات شامل نیروی دریایی می‌شود، و برخی را به این فکر می‌اندازد که آیا قرارداد جمعه AWS اولین قرارداد در رشته‌ای از جوایز زیر چتر JWCC است. تاریخ های تحویل قراردادها نیز مطابقت دارند، زیرا این جدیدترین قرارداد پنج ساله است و قرارداد کلی JWCC همان دوره زمانی را در بر می گیرد.

به نوبه خود، AWS با نیروی دریایی غریبه نیست، زیرا در ژوئن 2021 برای پروژه Overmatch، یک ابتکار DevSecOps برای سرعت بخشیدن به توسعه نرم افزار ایمن، خدمات ابری را به شاخه ارتش ایالات متحده ارائه کرده است.

لیز مارتین، مدیر وزارت دفاع در AWS در یک پست وبلاگی در ژوئن 2021 گفت: «نیروی دریایی مجبور بود سیستم‌های جهانی متفاوت خود را برای آوردن نرم‌افزار به کشتی‌های خود و اتصال سلاح‌ها و حسگرها در سراسر میدان نبرد در نظر بگیرد. “انعطاف پذیری و کشش ابر به توسعه دهندگان در سرتاسر نیروی دریایی این امکان را می دهد تا در مقایسه با زیرساخت های موجود در سال های گذشته، به جای چند هفته، در چند روز با یکدیگر همکاری کرده و قابلیت ها را ارائه دهند.”

مارتین در ادامه جزئیات تعامل نیروی دریایی با AWS را از طریق محصولات پیمانکاری نظامی تخصصی آنها، AWS GovCloud (ایالات متحده) و منطقه مخفی AWS آن فاش کرد.

علاوه بر خدمات ابری اصلی AWS، نیروی دریایی همچنین خدمات حرفه ای AWS و دوره های آموزشی و صدور گواهینامه AWS را دریافت خواهد کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور