AWS در مقابل Azure: 5 تفاوت کلیدی | دانش مرکز داده

خدمات وب آمازون (AWS) برای مایکروسافت آژور همان چیزی است که مک دونالد برای برگر کینگ است: هر دو نوع اصلی محصولات را ارائه می دهند و مخاطبان و موارد استفاده یکسانی را هدف قرار می دهند. اما آنها این کار را به روش های مختلف انجام می دهند و درک تفاوت های بین AWS و Azure برای انتخاب راه حل مناسب برای تیم یا سازمان شما حیاتی است.

برای تفکیک تفاوت های اصلی بین AWS و Azure به خواندن ادامه دهید. همانطور که یاد خواهید گرفت، هر یک از ابرهای عمومی احتمالاً برای هر حجم کاری اصلی که می خواهید امروز در فضای ابری اجرا شود، کار می کند، اما تفاوت های ظریف در زمینه هایی مانند راه حل های ابری ترکیبی و خدمات شبکه ممکن است AWS یا Azure را مناسب تر کند. شما، بسته به نیاز شما

1. راه حل های خط لوله CI/CD در AWS در مقابل Azure

AWS و Azure هر دو مجموعه ای از خدمات ابری را ارائه می دهند که می توانید از آنها استفاده کنید یک خط لوله CI/CD راه اندازی کنید در ابر.

با این حال، در کل، راه حل های CI/CD Azure محکم تر هستند و بهتر با یکدیگر یکپارچه می شوند. Azure مجموعه ای ساده از خدمات را ارائه می دهد که در مجموع آنها را می نامد Azure DevOps، که برای یکپارچه شدن با یکدیگر طراحی شده اند و تمام جریان های کاری را که باید در یک خط لوله CI/CD مدیریت کنید – از برنامه ریزی پروژه چابک گرفته تا یکپارچه سازی و آزمایش کد، تا مدیریت کد منبع و فراتر از آن را پوشش می دهند.

مطالب پیشنهادی  نزدک با آمازون شریک می شود تا تجارت بازار را به فضای ابری منتقل کند

پیشنهادات CI/CD AWS آنقدر گسترده یا به خوبی مرتبط نیستند. AWS همچنین واقعاً یک راه‌حل برنامه‌ریزی چابک داخلی ندارد و بیشتر به راه‌حل‌های شخص ثالث برای رسیدگی به نیازهای تست نرم‌افزار متکی است.

اگر قصد دارید فرآیندهای CI/CD خود را با استفاده از راه حل های دیگری به جای راه حل های ارائه شده توسط یک فروشنده ابری اجرا کنید، هیچ یک از موارد بالا برای شما مهم نیست. اما اگر یک مجموعه CI/CD بدون پیچیدگی می‌خواهید که در فضای ابری شما تعبیه شده باشد، احتمالاً Azure مناسب‌تر است.

2. Hybrid Cloud در AWS و Azure

AWS و Azure هر دو دارای ابر هیبریدی قوی هستند، اما به روش‌های متفاوتی طراحی شده‌اند و نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند.

راه حل اصلی ابر هیبریدی AWS، پاسگاه ها، کاملاً با AWS ادغام شده است. برای استفاده از آن، باید سخت افزار را مستقیماً از AWS تهیه کنید، که سپس آن را به سادگی تنظیم می کنید تا ابر هیبریدی خود را راه اندازی و اجرا کنید. اگر قبلاً روی ابر AWS سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اید و می‌خواهید محیط ابری خود را به گونه‌ای که زیرساخت‌های درون محل ترکیبی را شامل شود، گسترش دهید، این امر Outposts را سودمند می‌کند. Outposts فرآیند ایجاد یک ابر ترکیبی را تا حد امکان بدون درز برای مشتریان AWS موجود می‌سازد.

Azure مجموعه ای انعطاف پذیرتر از ارائه ابر هیبریدی دارد. فراهم می کند پشته لاجوردی و قوس لاجوردی، که از هر دوی آنها می توانید برای ایجاد یک محیط ابری ترکیبی استفاده کنید. لازم نیست سخت افزار خود را مستقیماً از مایکروسافت خریداری کنید، اگرچه ممکن است لازم باشد سخت افزار تأیید شده را از شرکای مورد تأیید مایکروسافت انتخاب کنید.

در مجموع، راه‌حل‌های ترکیبی Azure اگر انعطاف‌پذیری می‌خواهید بهتر هستند، اگرچه از برخی جهات برای راه‌اندازی و مدیریت به تلاش بیشتری نیاز دارند.

3. راه حل های شبکه ابری

AWS و Azure هر دو از تنظیمات شبکه پیچیده ابری پشتیبانی می کنند. تفاوت اصلی بین این دو ابر در این زمینه این است که Azure نسبت به AWS مجموعه‌ای از راه‌حل‌های شبکه‌ای دانه‌دارتر – و احتمالاً پیچیده‌تر – دارد. (این صفحه اسناد Azure کار خوبی انجام می دهد مقایسه خدمات مختلف شبکه ابری در دسترس از هر دو ابر.)

به طور کلی، کار با شبکه AWS آسان تر است زیرا خدمات کمتری برای یادگیری وجود دارد. اما Azure ویژگی‌های مدیریت شبکه «کاربر قدرتمند» را با تقسیم سرویس‌های شبکه‌اش به مجموعه وسیع‌تری از ابزارها، با سرویس‌های خاصی که نیازهای پیکربندی اولیه را پوشش می‌دهند، در دسترس‌تر می‌سازد، در حالی که برخی دیگر به تنظیمات پیشرفته می‌پردازند.

4. Cloud Monitoring در AWS در مقابل Azure

تفاوت مهم دیگر بین AWS و Azure در انواع موارد استفاده مانیتورینگ است که خدمات نظارت داخلی آنها پشتیبانی می کند.

سرویس نظارت اصلی AWS، CloudWatch، فقط با AWS کار می کند. در مقابل، Azure Monitor، راه حل اصلی نظارت بر Azure، در چندین ابر کار می کند. این به Azure یک مزیت واضح برای موارد استفاده می دهد معماری های چند ابری.

البته، می‌توانید از انواع ابزارهای نظارت شخص ثالث استفاده کنید که از چندین ابر نیز پشتیبانی می‌کنند. اینطور نیست که مانیتور Azure تنها ابزار نظارت چند ابری موجود باشد. اما نمی‌توانید استدلال کنید که AWS همان سطح انعطاف‌پذیری را در مورد نظارت ابری ارائه می‌دهد که Azure انجام می‌دهد.

5. شناخت بازار و پشتیبانی از AWS در مقابل Azure

اگرچه AWS و Azure هر دو ابرهای عمومی بسیار محبوب و شناخته شده هستند، AWS هنوز از این واقعیت سود می برد که مدت زمان طولانی تری نسبت به Azure داشته و سهم بازار کلی بالاتری دارد.

به این دلایل، AWS هنوز در برخی از بخش‌ها به عنوان ابر عمومی «پیش‌فرض» دیده می‌شود. فروشندگان نرم افزاری که می خواهند با ابرهای عمومی ادغام شوند، تمایل دارند ابتدا ادغام هایی را برای AWS و در مرحله دوم Azure ایجاد کنند. همچنین می‌توانید مستندات و آموزش‌های بیشتری را بیابید که نسبت به Azure برای AWS طراحی شده‌اند.

مطالب پیشنهادی  Carbon-Tech در حالی که سرمایه‌گذاران به دنبال تاثیر هستند، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری را به خود اختصاص می‌دهد | دانش مرکز داده

این حقایق ممکن است به آرامی تغییر کند زیرا Azure همچنان به کاهش سهم بازار AWS ادامه می دهد. اما در حال حاضر، تفاوت‌های مهمی بین AWS و Azure از نظر میزان توجهی که هر ابر، به‌طور کلی، از سوی شرکت‌های فناوری و متخصصان دریافت می‌کند، وجود دارد.

نتیجه

باز هم، AWS و Azure هر دو ابرهای عمومی قدرتمندی هستند که می توانند تقریباً از هر مورد مدرن استفاده از ابر پشتیبانی کنند. اما در مناطق خاصی – مانند Ci/CD، ابر هیبریدی، شبکه و نظارت ابری – AWS و Azure از جنبه‌های مهمی متفاوت هستند.

درباره نویسنده

هد شات کریستوفر توزیکریستوفر توزی یک تحلیلگر فناوری با تخصص موضوعی در رایانش ابری، توسعه اپلیکیشن، نرم افزار منبع باز، مجازی سازی، کانتینرها و موارد دیگر است. او همچنین در یکی از دانشگاه های بزرگ در منطقه آلبانی، نیویورک، سخنرانی می کند. کتاب او با عنوان “برای سرگرمی و سود: تاریخچه ای از انقلاب نرم افزار آزاد و منبع باز” توسط انتشارات MIT منتشر شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور