AWS تا سال 2040 35 میلیارد دلار اضافی در مراکز داده ویرجینیا سرمایه گذاری می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — واحد ابر Amazon.com Inc. تا سال 2040 35 میلیارد دلار برای مراکز داده جدید در ویرجینیا هزینه خواهد کرد که بر عزم خود برای جلوتر از رقبای مایکروسافت و آلفابت تاکید می کند.

این ایالت روز جمعه در بیانیه ای خبری گفت که سرمایه گذاری در مکان های مختلف حدود 1000 شغل در ویرجینیا ایجاد خواهد کرد. ویرجینیا مهم‌ترین مرکز خدمات وب آمازون است که ده‌ها مرکز داده، برنامه‌های کاربردی را برای مشتریان در سراسر شرق ایالات متحده تامین می‌کنند. این ایالت گفت که تعدادی از سایت ها در حال بررسی هستند و در تاریخ بعدی انتخاب خواهند شد.

به گفته تحلیلگران BofA Securities، AWS بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده محاسبات ابری است و در سال گذشته حدود 28.4 میلیارد دلار در هزینه‌های سرمایه‌ای کاهش داد. بخش آمازون به دولت ها و شرکت های پردازش کننده قدرت و خدمات نرم افزاری می فروشد و آنها را تشویق می کند تا مراکز داده خود را به نفع ابزارهای محاسباتی درخواستی از سرورهای آمازون جدا کنند.

ویرجینیای شمالی مدت‌ها مرکز زیرساخت‌های فیزیکی است که زیربنای اینترنت است. برق نسبتا ارزان منطقه – که برای مزارع سرور تشنه برق بسیار مهم است – و معافیت های مالیاتی دولت نیز این منطقه را برای شرکت هایی که به دنبال ساخت مراکز داده هستند جذاب می کند.

آمازون مشوق هایی برای گسترش ردپای خود در ویرجینیا ارائه شده است و واجد شرایط تمدید 15 ساله معافیت های مالیاتی برای تجهیزات و نرم افزارهای نصب شده در مکان های جدید است. واحد ابری همچنین ممکن است 140 میلیون دلار کمک هزینه عملکردی دریافت کرده باشد، مشروط به تایید دولت ایالت، که مربوط به سرمایه گذاری های زیرساختی و بهبود نیروی کار است.

مطالب پیشنهادی  مرکز داده اپل در چین به دلیل محدودیت‌های کووید، تعطیل شد | دانش مرکز داده

“این بزرگ است. گلن آلن یانگکین، فرماندار این کشور در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: و 35 میلیارد دلار بزرگترین مبلغی است که تاکنون به کشورهای مشترک المنافع ویرجینیا داده شده است. “مذاکره ای برای نمایندگی مالیات دهندگان ویرجینیا به اندازه کافی و مناسب وجود دارد. اون کار منه. و من فکر می کنم که ما به توافق بسیار خوبی دست یافته ایم.»

یانگکین اضافه کرد که با وجود معافیت های مالیاتی که به آمازون داده شده است، این معامله برای ایالت او کاملاً مثبت خواهد بود.

این ارائه‌دهنده ابری اولین خوشه مراکز داده و دفاتر خود را در سال 2006 افتتاح کرد و از سال 2011 تاکنون 35 میلیارد دلار در آنجا سرمایه‌گذاری کرده است. آمازون همچنین در حال ساخت دومین پردیس دفتر مرکزی در آرلینگتون، ویرجینیا است.

روز چهارشنبه، شرکت مادر AWS آمازون آخرین دور خود را از یک سری اخراج‌ها آغاز کرد که بر 18000 کارگر در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. این کاهش ها بر بخش خرده فروشی و منابع انسانی متمرکز است. سال گذشته، در موج اولیه، تجارت دستگاه های آمازون بیشترین ضربه را خورد.

یکی از مدیران ارشد واحد ابر در ماه نوامبر به بلومبرگ نیوز گفت که AWS تنها در صورت کاهش تقاضا، سرمایه گذاری در مراکز داده را تعدیل می کند. تحلیلگران BofA Securities تخمین می زنند که این واحد حدود 27 میلیارد دلار برای مخارج سرمایه ای در سال جاری و 30 میلیارد دلار در سال 2024 بدون احتساب اجاره سرمایه هزینه خواهد کرد.

یانگکین به بلومبرگ گفت که کاهش مشاغل آمازون، از جمله برخی از مشاغل در ایالت او، برای او نگران کننده است، اما او با تعهد واحد ابر به ادامه سرمایه گذاری و رشد در ویرجینیا متقاعد شده است.

مطالب پیشنهادی  آیا افزایش دما در مراکز داده برای سخت افزار خوب است؟ | دانش مرکز داده

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور