AWS اولین CSP که معیارهای بهره وری مصرف آب مرکز تاریخ را منتشر کرد | دانش مرکز داده

یازده سال پس از ابداع این اصطلاح، سرانجام کارآیی مصرف آب (WUE) جای خود را در خورشید گرفت و بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات ابری جهان متعهد شد که سالانه این معیار را گزارش کند. AWS امروز متعهد شد که هر سال در مورد WUE خود گزارش دهد. همچنین متعهد شد تا سال 2030 آب مثبت باشد، یعنی آب بیشتری نسبت به مصرف خود در اختیار محیط زیست قرار دهد.

مایکروسافت اولین مورد از سه CSP بزرگی بود که در سال 2020 متعهد به انجام عملیات مثبت آب شد. هدف Google Cloud این است که تمام مراکز داده خود را با انرژی بدون کربن راه اندازی کند، به این معنی که از انرژی پاک برای مدیریت آب خود استفاده خواهد کرد. هنوز هیچ تعهدی از طرف گوگل در مورد WUE صورت نگرفته است، اما این شرکت چشم انداز خود را برای نظارت بر آب در سپتامبر 2021 به اشتراک گذاشته است.

لیز کروز، مدیر برنامه‌های مرکز داده در Informa، به Data Center Knowledge گفت: «این یک گام مهم دیگر در رویکرد جامع به پایداری توسط ارائه‌دهندگان مراکز داده در مقیاس فوق‌العاده است». به رسمیت شناخته شده است که تمرکز انحصاری بر استفاده از برق از تأثیرات حیاتی مراکز داده بر محیط زیست جلوگیری می کند.

چرا سال 2030 در حال تبدیل شدن به سالی مثبت و بدون کربن است؟

CSPهای برتر همه تا سال 2030 به اهداف عالی پایداری متعهد هستند. این برخاسته از “دستور کار 2030 برای توسعه پایدار” سازمان ملل است، ابتکاری برای استفاده از توسعه پایدار به منظور بهبود کیفیت زندگی برای همه. این شامل پایان دادن به فقر، دستیابی به برابری جنسیتی و حفاظت از منابع جهانی است. هر کشور عضو سازمان ملل متحد به اهداف پایداری این ابتکار عمل کرده است و ظاهراً سه ارائه‌دهنده راه‌حل ابری بزرگ نیز متعهد هستند.

بر اساس تحقیقات گراند ویو، ارزش بازار رایانش ابری تا سال 2030 به 1.55 تریلیون دلار خواهد رسید. CSPها با تمرکز بر اندازه‌گیری و مدیریت بهتر مصرف آب، ارتباط بین سود و تلاش‌های پایداری را نشان می‌دهند. این همچنین نشانه ای است که CSP ها نگرانی های مشتریان و سهامداران خود را در مورد پایداری و تأثیر شرکت ها بر محیط زیست شنیده اند.

و در حالی که CSP های برتر با موفقیت های پایداری در حال رقابت با یکدیگر بوده اند، فیس بوک فوق مقیاس کننده یکی از رهبران اولیه در تلاش های نظارت بر آب در سال 2030 بود. شرکت مادر فیسبوک متا در سال 2015 همسویی خود را با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) در سال 2021 اعلام کرد. در اعلامیه خود، این شرکت همچنین متعهد شد تا سال 2030 آب را مثبت کند.

فیس بوک WUE خود را از سال 2014 منتشر کرده است.


عنوان و پاراگراف دو در 29 نوامبر 2022 ساعت 11:09 صبح به‌روزرسانی شد تا موضع مدیریت آب Google را روشن کند.
عنوان لیز کروز در 29 نوامبر 2022 در ساعت 11:15 صبح به روز شد. در ابتدا به جای Informa به عنوان AFCOM گزارش شد. لیز کروز بر برنامه AFCOM به عنوان بخشی از وظایف خود در Informa نظارت می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور