AWS آموزش مهارت‌های ابری را برای کمک به بستن شکاف استعدادهای فناوری اطلاعات راه‌اندازی می‌کند | دانش مرکز داده

آموزش و صدور گواهینامه خدمات وب آمازون (AWS) دو اشتراک دیجیتالی را با هدف کمک به سازمان ها و دانش آموزان فردی راه اندازی کرده است تا مهارت های ابری خود را عمیق تر کنند.

اشتراک فردی مهارت‌های ابری را از طریق یادگیری تعاملی و مبتنی بر چالش در محیط‌های زنده AWS تقویت می‌کند. اشتراک تیم، عملکرد مدیر را برای اختصاص آموزش و دسترسی به گزارش‌های داخلی برای نظارت بر پیشرفت دوره فراهم می‌کند.

اشتراک‌ها به دانش‌آموزان، مشتریان و شرکای AWS اجازه می‌دهد تا با منابع آموزشی برتر که بسیار تعاملی، مبتنی بر چالش و عملی هستند، تخصص ابری عمیق‌تری کسب کنند.

مرتبط: AWS در دسترس بودن خدمات جدید ابری را اعلام کرد

این منابع شامل سه نقش فنی جدید برای بازی مبتنی بر نقش به نام AWS Cloud Quest، چالش‌های رویداد AWS Jam Journey و AWS Jam، بیش از 100 آزمایشگاه سازنده AWS و آزمون‌های تمرین رسمی گواهینامه کامل AWS و دوره‌های آمادگی برای امتحان است. .

اسکات بارنسون، مدیر کل AWS Training، گفت که این شرکت تصمیم گرفت دو گزینه اشتراک برای محصول مرکز یادگیری دیجیتال AWS Skill Builder خود را به یادگیرندگان و سازمان‌ها ارائه دهد تا بر اساس آموزش رایگانی که قبلاً دارند، ایجاد شود.

این شامل:

  • بیش از 500 دوره دیجیتال
  • برنامه های یادگیری
  • 10 مجموعه سوالات آزمایشی رسمی گواهینامه AWS، هر کدام 20 سوال به سبک امتحانی
  • نقش AWS Cloud Quest: Cloud Practitioner که در مارس 2022 راه اندازی شد

او گفت: «مشتریان ما درخواست این نوع آموزش عملی و تعاملی در یک روش دیجیتالی کرده‌اند تا آموزش‌های خود را به کارمندان در سراسر جهان گسترش دهند. علاوه بر این، مشتریان و شرکای عضو تیم می‌توانند به بیش از 50 کارمند آموزش اختصاص دهند و پیشرفت آنها را با عملکرد مدیر پیگیری کنند.

ساختن آموزش مهارت های ابری سرگرم کننده

بارنسون AWS Cloud Quest را «اولین بازی آموزشی مهارت‌ها در نوع خود» برای ابر می‌نامد.

او توضیح داد: «ما آن را برای دانش‌آموزانی طراحی کردیم که می‌خواهند یک تجربه یادگیری تعاملی داشته باشند، و این فرصت را می‌دهد تا با کنسول مدیریت AWS و خدمات AWS به‌گونه‌ای عمل کنند که درک و حفظ مهارت‌ها را افزایش دهد.

بارنسون افزود AWS می خواست با این دوره سرگرمی را به فرآیند یادگیری تزریق کند.

او خاطرنشان کرد: در ماه مارس، شما اولین تکرار بازی را با متخصصان ابری دیدید و با یک اشتراک، زبان آموزان می توانند سه بازی جدید مبتنی بر نقش – معمار راه حل ها، توسعه دهنده بدون سرور و متخصص یادگیری ماشین را بررسی کنند.

ایده این است که دسترسی به ابزارهایی را برای هر کسی که می‌خواهد در مورد رایانش ابری بیاموزد آسان شود – خواه آنها در صنعت رایانش ابری تازه وارد باشند یا متخصصان باتجربه‌ای که به دنبال پیشرفت مهارت‌های خود یا انتقال به حرفه ابری هستند.

بارنسون گفت: “ما می دانیم که در مورد آموزش “یک اندازه مناسب برای همه” وجود ندارد – افراد به روش های مختلف و با اهداف متفاوتی در ذهن یاد می گیرند، بنابراین ما دائماً در حال ابداع روش های جدید برای در دسترس قرار دادن آموزش هستیم.

مطالب مرتبط: پایداری رایانش ابری: ابر چقدر سبز است؟

این برنامه انواع روش‌های آموزشی و قیمت‌ها را به زبان‌آموزان ارائه می‌دهد، و علاوه بر آموزش دیجیتالی رایگان، AWS برای آن دسته از زبان‌آموزانی که به آموزش حضوری و زنده اهمیت می‌دهند، آموزش‌های حضوری و کلاس‌های مجازی ارائه می‌دهد.

پل زدن شکاف مهارت های ابری

تقاضا برای ابر همچنان در حال افزایش است و گارتنر پیش‌بینی کرد که هزینه‌های ابر عمومی جهانی تنها در سال جاری 22 درصد رشد خواهد کرد از 396 میلیارد دلار به 482 میلیارد دلار.

با این حال، این رشد در حال پیشی گرفتن از استعدادهای موجود در فناوری اطلاعات است، با پیش‌بینی IDC که تا سال 2025، 90 درصد سازمان‌ها متوجه خواهند شد که استعدادهای دیجیتال موجود آن‌ها از نیازهای تحولی آنها کمتر است.

این کمبود بیش از 6.5 تریلیون دلار در عرضه تاخیری محصول، کاهش رضایت مشتری و از دست دادن تجارت تا سال 2025 هزینه خواهد داشت.


بارنسون گفت که رهبران تجاری و فنی می‌توانند شکاف مهارت‌های ابری را در مراحل استخدام و استخدام خود برطرف کنند یا دیدگاهی استراتژیک‌تر و بلندمدت در ایجاد استعدادهای ابری در داخل داشته باشند.

وی گفت: سرمایه گذاری در آموزش و صدور گواهینامه نه تنها باعث افزایش بهره وری، حفظ و رضایت شغلی کارکنان سازمان ها می شود، بلکه می تواند منجر به افزایش کارایی در حین کار، اثربخشی، امنیت شغلی و درآمد بالاتر برای افراد شود. .

وی خاطرنشان کرد که وقتی یک سازمان متعهد به انجام تجارت در فضای ابری می شود، بهترین سرمایه گذاری که می تواند انجام دهد روی کارکنانش است تا به آنها کمک کند تا اهداف ابری خود را انجام دهند.

بارنسون گفت: “مزایای بلندمدت می تواند به شما کمک کند تا تحول کسب و کار را تقویت کنید که منجر به موفقیت بلندمدت برای همه درگیرها می شود.”