AWS آماده کشتن مین‌فریم‌ها است

AWS سرویس مدیریت شده جدیدی را معرفی کرده است که به کسب و کارها امکان می دهد بارهای کاری پردازنده مرکزی را به فضای ابری منتقل کنند.

AWS Mainframe Modernization دو گزینه را به مشتریان ارائه می دهد. برخی ممکن است بخواهند با تبدیل برنامه‌های قدیمی – احتمالاً در COBOL – به سرویس‌های ابری مدرن مبتنی بر جاوا، بارهای کاری اصلی خود را برای اجرا در AWS تغییر دهند.

از طرف دیگر، مشتریان می توانند برنامه های خود را به صورت مکتوب نگه دارند و بارهای کاری خود را مجدداً در AWS با استفاده مجدد از کدهای موجود با حداقل تغییرات، پلتفرم کنند.

Mainframe Modernization یک خط لوله انتقال کامل و سرتاسر را نوید می دهد که شامل توسعه، آزمایش و ابزارهای استقرار لازم برای خودکارسازی فرآیند است.

ویلیام پلات، GM of Migration Services گفت: «با راه‌اندازی امروزی AWS Mainframe Modernization، مشتریان و یکپارچه‌کننده‌های سیستم‌ها اکنون می‌توانند با سرعت بیشتری بارهای کاری اصلی قدیمی خود را به روشی قابل پیش‌بینی مدرن‌سازی کنند و از شر بسیاری از پیچیدگی‌ها و کارهای دستی مرتبط با مهاجرت خلاص شوند. در AWS

این سرویس، فروشنده ابری را در تقابل با سازندگان پردازنده مرکزی و فروشندگان نرم افزار تخصصی قرار می دهد که شامل IBM، Unisys، Bull، NEC و Fujitsu می شود.

Mainframe Modernization در کنفرانس re:Invent این هفته در لاس وگاس ارائه شد، جایی که AWS همچنین از گسترش خط سخت افزار Outpost، یک سرویس شبکه خصوصی 5G و نمونه های جدید EC2 خبر داد.

شلیک گلوله ها

با گذشت بیش از 50 سال از ظهور اولین پردازنده مرکزی، IBM System/360، این ماشین‌های هالکینگ به دلیل توانایی آنها در پردازش کارآمد حجم عظیمی از تراکنش‌ها و شهرتشان، هنوز هم در بانک‌ها، بیمه‌ها و خرده‌فروشی‌ها یک چشم‌انداز رایج هستند. امنیت و آپتایم

با این حال، این سیستم‌ها فوق‌العاده گران هستند و نگهداری آن‌ها دشوار است، و تعداد افراد واجد شرایط برای مقابله با نرم‌افزار قدیمی‌شان دائماً کاهش می‌یابد.

AWS سال‌هاست که تلاش می‌کند مشتریان را از مین‌فریم‌ها و مراکز داده خود خارج کند. این بار، این شرکت می‌گوید که یک زمان اجرا ایجاد کرده است که تمامی محاسبات، حافظه و فضای ذخیره‌سازی لازم را برای اجرای برنامه‌های بازسازی‌شده و بازپلتفرم‌شده در حالی که به‌طور خودکار تأمین ظرفیت، امنیت، تعادل بار، مقیاس‌بندی و نظارت بر سلامت برنامه‌ها را مدیریت می‌کند، فراهم می‌کند.

از آنجایی که همه این کارها از طریق ابر عمومی انجام می شود، هیچ هزینه اولیه ای وجود ندارد و مشتریان فقط برای مقدار محاسبه ارائه شده پرداخت می کنند.

بانک اینتر برزیل یکی از اولین سازمان هایی بود که برای Mainframe Modernization با AWS ثبت نام کرد.

Guilherme Ximenes، CTO در Banco Inter گفت: “با استفاده از زمان اجرا مدیریت شده مدرنیزاسیون AWS Mainframe، ما انتظار داریم که عملیات پردازنده کارت خود را برای انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتر ساده کنیم.” ما همچنین از خط لوله DevOps CI/CD برای افزایش چابکی مورد نیاز برای ارائه سریعتر قابلیت‌های تراکنش کارت اعتباری و نقدی جدید به مشتریان خود هیجان‌زده هستیم.

نوسازی AWS Mainframe در پیش نمایش در مناطق شرقی ایالات متحده (شمال ویرجینیا)، غرب ایالات متحده (اورگان)، آسیا و اقیانوسیه (سیدنی)، اتحادیه اروپا (فرانکفورت) و آمریکای جنوبی (سائوپائولو) در دسترس است، قبل از اینکه به مکان‌های دیگر گسترش یابد. ماه های آینده.»

رویکرد AWS برای بازسازی نرم‌افزار قدیمی منحصر به فرد نیست: مدل مشابهی توسط شرکت‌های دیگر مانند استارت‌آپ سوئیسی LzLabs، که از سال 2011 محصولی به نام Software-Defined Mainframe را بر اساس معماری تعاملی COBOL و جاوا خود توسعه می‌دهد، تبلیغ شده است. .

پروژه Open Mainframe که در سال 2015 تأسیس شد، در جهتی متفاوت حرکت می‌کند و تلاش می‌کند تا ماشین‌های موجود را بسیار مفیدتر کند، با آموزش اجرا کردن روی لینوکس به جای سیستم‌عامل‌های اختصاصی مانند z/OS.

ذکر این نکته مفید است که مرگ مین‌فریم حداقل برای دو دهه پیش‌بینی شده است، و با این حال این ماشین‌ها توانسته‌اند به طرز شگفت‌آوری مرتبط باقی بمانند.