AWS، مایکروسافت در پایداری مرکز داده پیشتاز هستند | دانش مرکز داده

ردپای کربن بخش حمل و نقل اخیراً تأثیر زیست محیطی محیط ساخته شده را تحت الشعاع قرار داده است – در اینجا به شما نگاه می کنیم، تسلا. با این حال، زمانی که صنعت مخابرات به طور فزاینده ای بر سبز شدن تمرکز می کند، موج ممکن است در حال تغییر باشد، به ویژه هنگامی که پای پایداری مرکز داده به میان می آید.

به طور خاص، ابر مقیاس‌کننده‌ها مانند خدمات وب آمازون (AWS) و مایکروسافت در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر برای پشتیبانی از عملیات مرکز داده خود پیشرو هستند. بیشتر در مورد آن بعدا.

وضعیت پایداری مرکز داده

Moises Levy، PhD، می‌گوید: در دنیایی که در حال گرم شدن است، خبر خوب این است که مصرف انرژی مرکز داده در چند سال گذشته نسبتاً ثابت مانده است و در حدود 1٪ تا 1.5٪ در نوسان است و “تقریباً در مقایسه با مصرف انرژی جهانی ثابت است.” .D.، تحلیلگر ارشد در Omdia. او تحقیقات انرژی و خنک کننده مرکز داده را رهبری می کند و بخشی از فعالیت های تحقیقاتی مرکز داده و ابر این گروه است.

با این حال، با توجه به بیشتر سازمان‌هایی که به برنامه‌ها و خدمات ابری متکی هستند، مراکز داده وظیفه دارند تا تقاضای بار کاری را با بهره‌وری انرژی متعادل کنند.

لوکاس بران، تحلیلگر اصلی در Dell’Oro Group، می‌گوید: «این ترس از رشد مرکز داده فراری، ترس جدیدی نیست. مراکز در صورتی که کارآمدتر نشوند.

مطالب پیشنهادی  جرایم سایبری روسیه: آیا استرداد استرداد در پیش است؟

به گفته وزارت انرژی، مراکز داده یکی از پر انرژی ترین ساختمان ها هستند که 10 تا 50 برابر بیشتر از یک ساختمان اداری تجاری معمولی در هر طبقه انرژی مصرف می کنند.

به گفته لوی، خنک کننده مایع، تجهیزات فناوری اطلاعات کارآمدتر، تجهیزات هوشمند و متصل، و استانداردهای ساختمان سبز برخی از راه هایی هستند که مراکز داده دوستدار محیط زیست می شوند.

بران می‌گوید خنک‌سازی مایع به‌ویژه در بحث پایداری مهم است زیرا مدیریت حرارتی می‌تواند تقریباً 40 درصد از انرژی مرکز داده را مصرف کند. سرمایش رایگان در آب و هوای سردتر نیز گزینه‌ای است – آنچه کشورهای شمال اروپا از نظر منابع طبیعی فاقد آن هستند، با بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر و دمای پایین‌تر برای پشتیبانی از مراکز داده پایدار جبران می‌کنند.

لوی به نظارت هوشمند و «تحلیل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی» به عنوان راه‌های اضافی برای کاهش ردپای کربن مراکز داده اشاره می‌کند.

به گفته Beran، که زیرساخت فیزیکی مرکز داده Dell’Oro را تحلیل می‌کند، حرکت مخابرات به سمت نرم‌افزار و تاکید بر مجازی‌سازی و کانتینری‌سازی مراکز داده تا حد زیادی رشد انرژی بالقوه را جذب کرده است.

مراکز داده در حال تغییر

شرکت‌های مرکز داده همچنین به دنبال راه‌هایی برای کاهش ایمن دمای خنک‌کننده خود هستند و برای رسیدن به اهداف پایداری خود بیشتر به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی هستند. به عنوان مثال، در دسامبر گذشته، شرکت زیرساخت مرکز داده Equinix متعهد شد که محدوده دمای عملیاتی را در بیش از 240 مرکز داده خود افزایش دهد که به گفته وی، بهره وری انرژی آن را تا 10 درصد بهبود می بخشد.

مطالب پیشنهادی  آیا openSUSE جهش آماده است تا CentOS جدید شود؟

Equinix به Light Reading می‌گوید: «با توجه به نوسانات موجود در بازار انرژی امروز، هر اقدامی که برای بهبود بهره‌وری انرژی در مرکز داده انجام می‌دهیم باید به کارایی هزینه‌های مشتریانمان کمک کند.

Equinix قصد دارد مراکز داده را در دمای 27 درجه سانتیگراد (80 درجه فارنهایت) در مقابل محدوده دمای عملیاتی تاریخی در حدود 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) اجرا کند. به گفته این شرکت، در حال حاضر، چندین تأسیسات بدون مشکل نزدیک به 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) کار می کنند.

علاوه بر این، Startup ECL ماه گذشته با 7 میلیون دلار سرمایه اولیه از حالت مخفی خارج شد تا از آنچه که ادعا می کند اولین مرکز داده خارج از شبکه با انرژی هیدروژنی باشد پشتیبانی کند.

بقیه داستان را در سایت خواهر ما، لایت ریدینگ بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور