چرا AVIF بدتر از کدک های دیگر است؟

AVIF دارای معایبی است که بدتر از کدک های دیگر است. یکی از این معایب عدم پشتیبانی از رندر پیش رونده است. این بدان معنی است که تصویر به تدریج نمایش داده نمی شود، بلکه یکباره پس از بارگذاری کامل نمایش داده می شود. این می‌تواند برای برنامه‌هایی که به زمان بارگذاری سریع نیاز دارند، مانند بازی‌ها یا صحنه‌هایی با شخصیت‌های متحرک زیاد، مشکل‌ساز باشد.

رندر پیش رونده تکنیکی است که در کدک های تصویر و ویدیو برای نمایش پیش نمایش کلی از تصویر یا ویدیو در حین بارگذاری استفاده می شود. این به بیننده اجازه می دهد تا قبل از اینکه وضوح کامل در دسترس باشد، برخی ساختارها و جزئیات را درک کند، که می تواند تجربه کاربر و عملکرد درک شده یک وب سایت یا برنامه را بهبود بخشد. با رندر تدریجی، تصویر یا ویدئو در یک سری از اسکن‌های با جزئیات فزاینده نمایش داده می‌شود که با یک نسخه با وضوح پایین شروع می‌شود و به تدریج با بارگذاری داده‌های بیشتر، وضوح آن افزایش می‌یابد. این می تواند به ویژه برای تصاویر یا ویدیوهای بزرگ که بارگذاری آنها زمان زیادی طول می کشد مفید باشد، زیرا به بیننده این امکان را می دهد که شروع به مشاهده محتوا در حالی که هنوز در حال بارگذاری است، به جای اینکه منتظر بماند تا کل فایل دانلود شود قبل از نمایش چیزی باشد، مفید باشد. .

یکی دیگر از معایب AVIF طولانی تر بودن فرآیند رمزگذاری در مقایسه با فرمت های تصویر استاندارد است. این ممکن است برای برنامه هایی که نیاز به تعداد زیادی فایل برای کدگذاری سریع دارند مناسب نباشد. زمان‌های رمزگذاری طولانی‌تر ممکن است مزایای اندازه‌های کوچک‌تر فایل به‌دست‌آمده با AVIF را خنثی کند.

مطالب پیشنهادی  بیشترین تعداد مگاپیکسل برای AVIF چقدر است؟

علاوه بر این، AVIF ممکن است برای برنامه‌هایی که نیاز به پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها یا پلتفرم‌ها دارند، مناسب نباشد، زیرا ممکن است همه سخت‌افزارها و نرم‌افزارها از AVIF پشتیبانی نکنند. در چنین مواردی، ممکن است لازم باشد از یک فرآیند رمزگذاری یا تبدیل برای پشتیبانی از AVIF استفاده شود که می‌تواند سربار و تأخیر اضافی را ایجاد کند. در نهایت، بسته به ویژگی‌ها و نیازهای خاص تصاویری که کدگذاری می‌شوند، AVIF ممکن است همیشه بهترین نتایج را از نظر کیفیت تصویر یا اندازه فایل در مقایسه با سایر کدک‌ها ایجاد نکند. در این موارد، ممکن است لازم باشد که مبادلات را به دقت ارزیابی کنید و کدک را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای برنامه را برآورده می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور