AVIF به PNG | 10+ بهترین ابزار رایگان برای تبدیل فایل های AVIF به PNG

خلاصه

وقت کافی برای مطالعه ندارید؟ شما به دنبال بهترین روش تبدیل AVIF به PNG هستید؟ جدول مقایسه زیر را بررسی کنید:

معرفی

با توجه به خواص فشرده سازی برتر، فرمت فایل تصویری AV1 فرمت فایل تصویری عالی را ایجاد می کند. فایل های تصویری با اندازه های کوچکتر کیفیت عالی دارند. با این حال، تعداد کمی از نرم افزارها و گزینه های سخت افزاری از آنها پشتیبانی می کنند. به همین دلیل، جای تعجب نیست که مردم به دنبال ابزارهایی برای تبدیل AVIF به PNG هستند. شما می توانید فایل های AVIF را با استفاده از بسیاری از ابزارهای موجود به فرمت PNG محبوب تر تبدیل کنید.

مبدل آنلاین

squoosh.app

ارتباط دادن

اپلیکیشن Squoosh به شما این امکان را می دهد که تصاویر را در فرمت های مختلف فشرده کرده و اندازه آنها را کاهش دهید. شما می توانید حجم فایل را بدون کاهش کیفیت کاهش دهید. تصویر خود را باز کنید و بررسی کنید که تفاوت ها کجاست، سپس آن را فورا ذخیره کنید.

شما نیازی به آپلود تصاویر در سرورهای Squoosh ندارید و فشرده سازی در مرورگر وب شما اتفاق می افتد. Squoosh محصولی مبتنی بر مرورگر است که تصاویر را برای شما فشرده می کند. چندین فرمت تصویر را پشتیبانی می کند و آنها را در سمت مشتری در مرورگر با استفاده از WebAssembly پردازش می کند. از این رو، به جای ارسال تصاویر خود به یک سرور راه دور، می توانید آنها را در رایانه خود نگه دارید. علاوه بر این، Squoosh به صورت آفلاین قابل دسترسی است.

استفاده از برنامه Squoosh گوگل یک راه عالی برای بازی کردن است. این برنامه فایل های AVIF را به تصاویر PNG تبدیل می کند. هنگام آزمایش تنظیمات فشرده‌سازی، می‌توانید اندازه تصویر خروجی را با سایر فرمت‌های فایل مقایسه کنید. تنظیمات کیفیت PNG شامل پشتیبانی از PNG مترقی است که می تواند مطابق با نیازهای شما سفارشی شود.

ezgif.com

ارتباط دادن

با استفاده از وب سایت Ezgif.com تصاویر را به صورت آنلاین ایجاد و ویرایش کنید. این ابزار همچنین توابع ویرایش تصویر و تبدیل را فراهم می کند. پشتیبانی از فرمت WebP، تصاویر PNG و غیره ارائه شده است و پشتیبانی AVIF اخیرا اضافه شده است. به عنوان یک امتیاز، EzGif می تواند دنباله های تصویر را نیز پشتیبانی کند.

با استفاده از ابزار تبدیل PNG می توانید سطح فشرده سازی و رنگ پس زمینه تصاویر را با شفافیت انتخاب کنید. پس از آپلود تصویر شما در فرمت AVIF، Ezgif لیست کاملی از گزینه ها را به شما ارائه می دهد.

cloudconvert.com

ارتباط دادن

این ابزار آنلاین به شما امکان می دهد هر نوع فایلی مانند فرمت PNG XR، فرمت HEIF یا فرمت PNG را تبدیل کنید. برای استفاده از این ابزار به نرم افزار خاصی نیاز ندارید و فایل ها برای جلوگیری از دسترسی دیگران به آنها رمزگذاری شده اند. آنها هم از نرم افزار منبع باز و هم از نرم افزارهای چندین فروشنده استفاده می کنند.

Cloudconvert طیف گسترده‌ای از انواع تبدیل را ارائه می‌دهد که می‌توانند برای رفع نیازهای شما طراحی شوند، از جمله انتخاب کیفیت تبدیل و سایر گزینه‌ها. یک فایل را آپلود کنید و می‌توانید ابعاد آن را تغییر دهید، کیفیت را انتخاب کنید و ابرداده را حذف کنید.

متأسفانه، مبدل PNG آن در نسخه رایگان کمی محدود است. هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید، می توانید اولین مانع ورود آنها را دور بزنید. با این حال، حداکثر دو تبدیل را می توان در یک زمان انجام داد.

convertio.co

ارتباط دادن

Convertio کندترین عملکرد و کمترین ویژگی را در مقایسه با همه مبدل های آزمایش شده داشت. در نتیجه، تصویر خروجی شما قابل کنترل نیست و فرآیند تبدیل در هر فایل چند ثانیه طول می کشد.

نسخه رایگان و پولی هر دو شامل سازگاری Dropbox و Google Drive است. یک فرآیند تبدیل مبتنی بر ابر وجود دارد. فایل ها بلافاصله پس از آپلود و 24 ساعت پس از تبدیل حذف می شوند.

مبدل نرم افزار

filetar

ارتباط دادن

برنامه ای به نام Filestar برای تبدیل فایل ها و ویرایش تصاویر استفاده می شود. چند کلیک می تواند یک یا چند فایل را تبدیل کند، ادغام کند، تقسیم کند، تبدیل کند، فشرده کند یا استخراج کند. برنامه دسکتاپ بیش از 30000 مهارت را برای هر پسوند فایل ارائه می دهد.

کارآمد و سریع است. این ابزار رایگان با گرفتن تصاویر ورودی گام به گام فرآیند تبدیل را خودکار می کند. این بهترین گزینه برای تبدیل دسته ای است، زیرا در درجه اول بر اساس اصل گام به گام کار می کند.

مبدل CLI

ImageMagick

ارتباط دادن

یک ویرایشگر تصویر، آهنگساز و مبدل، ImageMagick یک برنامه رایگان است. بیش از 200 فرمت تصویر پشتیبانی می شود. تصاویر را می توان با ImageMagick تغییر اندازه، چرخاند، آینه کرد، چرخاند، تحریف کرد، برش داد و تبدیل کرد. همچنین می‌توان آن را برای رنگ‌ها، جلوه‌های ویژه مختلف تنظیم کرد و با متن، خطوط، چندضلعی‌ها، بیضی‌ها و منحنی‌های Bézier ترسیم کرد.

با نسخه 7.0.25، تبدیل و فشرده سازی تصویر AVIF اکنون به صورت بومی پشتیبانی می شود. با تعیین گزینه خط فرمان “-define” می توانید پارامترهای اضافی را برای فایل خروجی PNG تنظیم کنید.

magick input.avif output.png

تیز

ارتباط دادن

ماژول Node.js با کارایی بالا برای تبدیل تصاویر بزرگ به تصاویر PNG، JPEG، WebP، GIF و AVIF جزئی تر، وب پسندتر. استفاده از libvips سرعت تغییر اندازه را 4x-5x نسبت به تنظیمات ImageMagick و GraphicsMagick بهبود می بخشد. همه فضاهای رنگی، نمایه‌های ICC تعبیه‌شده، و کانال‌های شفافیت آلفا به درستی مدیریت می‌شوند. با Lanczos، سرعت فدای کیفیت نمی شود.

به غیر از تغییر اندازه تصاویر، ویژگی های دیگر عبارتند از چرخش، استخراج، ترکیب و تصحیح گاما. سیستم‌های مدرنی که Node.js را تحت مک، ویندوز و لینوکس اجرا می‌کنند، نیازی به نصب اضافی یا وابستگی زمان اجرا ندارند. برای اطلاعات بیشتر به sharp.pixelplumbing.com مراجعه کنید.

sharp("bear.avif")
.png()
.resize({ width: size })
.toFile("bear.png") }

Squoosh CLI

ارتباط دادن

CLI این بار مورد بحث قرار خواهد گرفت. قبلاً به اسقوش پرداخته بودیم. Squoosh v2 در Chrome DevSummit 2020 معرفی شد و یک رابط خط فرمان برای همه کدک‌های Squoosh با استفاده از Node.js و WebAssembly است.

می توانید از CLI استفاده کنید تا به Squoosh اجازه دهید پارامترهای کدک را برای شما انتخاب کند و کل پوشه ها را تنها با یک دستور فشرده کند. npx اجازه می دهد تا Squoosh CLI مستقیماً از خط فرمان بدون نیاز به نصب استفاده شود. در صورت تمایل Squoosh CLI نیز قابل نصب است. Github رسمی آنها اطلاعات بیشتری دارد.

برای موازی کردن پردازش تصویر، Squoosh CLI از استخرهای کارگر استفاده می کند. کدک مورد استفاده Squoosh می تواند چندین عکس را به طور همزمان رمزگذاری کند. خیر، Squoosh CLI ادعا نمی کند که سریع ترین ابزار فشرده سازی تصویر در بازار است. با این حال تعداد زیادی تصویر را به طور همزمان فشرده می کند.

squoosh-cli --png  input.avif

یک بهینه ساز خودکار Squoosh CLI همچنین سعی می کند با استفاده از اهداف Butteraugli یک تصویر را تا حداکثر فشرده سازی کند. با افزایش مقدار هدف Butteraugli، خروجی می تواند مصنوعات بیشتری را معرفی کند. با تعیین “auto” به عنوان شیء پیکربندی، می توانید از بهینه ساز خودکار استفاده کنید.

npx @squoosh/cli --wp2 auto test.png

رابط وب و دستور CLI هر دو قابل آزمایش هستند.

مبدل API

نکته: اگر به دنبال CDN هستید، از نمای کلی ما در اینجا دیدن کنید.

libsquosh

ارتباط دادن

از آنجایی که CLI امکان اتوماسیون زیادی را فراهم می کند، طبیعی است که توسعه دهندگان یک رابط مکالمه بیشتری نسبت به فراخوانی برنامه نویسی Squoosh CLI از طریق پوسته درخواست کرده باشند. در نهایت، هدف این است که فشرده سازی تصویر برای نویسندگان ابزار در دسترس تر باشد.

گنجاندن Webpack، Rollup، و سایر ابزارهای ساخت، افزودنی خوشایند برای اطمینان از بهینه سازی مناسب تصاویر شما برای وب است. برای اطلاعات بیشتر به https://web.dev/introducing-libsquoosh مراجعه کنید.

تبدیل ابری

ارتباط دادن

می توانید API Cloudconvert را برای ادغام با برنامه خود سفارشی کنید. شما می توانید Amazon S3 را به طور کامل با Cloudconvert ادغام کنید. ابزارهای خط فرمان نیز در دسترس هستند. این CloudConvert API v2 CLI کاربران را قادر می سازد تا فایل ها را از ترمینال به سرعت و به راحتی تبدیل کنند. در خط فرمان از cloudconvert-node استفاده می شود که به Node.js نیاز دارد.

ویرایش گرافیک

پس از نصب افزونه AV1 می توانید تصاویر AVIF را با Microsoft Paint باز کنید. با این حال، ممکن است ترجیح دهید از یک ابزار جایگزین استفاده کنید. چندین ویرایشگر گرافیکی به شما امکان می دهند فایل های AVIF را در قالب دیگری باز کرده و ذخیره کنید. در برخی موارد، آنها ممکن است اولین انتخاب شما برای تبدیل avif به png نباشند، اما اگر مایل به ویرایش تصاویر هستید، می توانند مفید باشند.

GIMP

ارتباط دادن

این می تواند تصاویر را دستکاری و ویرایش کند، طراحی آزاد را انجام دهد، تصاویر را بین انواع فایل های مختلف تبدیل کند و کارهای تخصصی تری را انجام دهد. با استفاده از این نرم افزار رایگان، می توانید عکس ها را روتوش کنید، تصاویر بنویسید و تصاویر بسازید. شباهت های زیادی بین GIMP و Photoshop وجود دارد. اگر به یک ویرایشگر تصویر رایگان نیاز دارید، این یک انتخاب عالی است.

سقوط

ارتباط دادن

ایجاد و دستکاری تصاویر با Krita. با Krita نقاشی کنید، تصویرسازی کنید، هنر مفهومی ایجاد کنید و روی کارهای خلاقانه دیگر کار کنید. یک بوم می تواند مبتنی بر OpenGL یا بدون شتاب در Krita باشد.

IrfanView

ارتباط دادن

برنامه IrfanView شامل ویرایشگرهای تصویر، سازمان دهنده و مبدل از جمله ویژگی های آن است. این برنامه همچنین می تواند فایل های ویدئویی و صوتی را پخش کند و تصاویر را ایجاد و نقاشی کند. برای استفاده تجاری هزینه ای وجود دارد و استفاده از IrfanView برای مقاصد غیر تجاری رایگان است. برای مثال IrfanView ممکن است به اندازه نمایشگر عکس ویندوز برای چشم خوشایند نباشد. با این حال، آنها قدرت، انعطاف پذیری و عملکرد بیشتری نسبت به ابزارهای پیش فرض ارائه شده توسط سیستم عامل ارائه می دهند.

Paint.net

ارتباط دادن

Painting.NET یک برنامه ویرایش تصویر مبتنی بر ویندوز است. با یک رابط کاربر پسند، لایه ها پشتیبانی می شوند، می توان جلوه های ویژه را اعمال کرد و از ابزارهای ارزشمند و قدرتمندی استفاده کرد. پلاگین ها و پشتیبانی به صورت آنلاین از طرف انجمنی از علاقه مندان در دسترس هستند.

XnView MP

ارتباط دادن

با استفاده از برنامه XnView Windows می توانید تصاویر را مشاهده، مرور و تبدیل کنید. با XnView، می توانید تصاویر خود را به طرق مختلف مرور، سازماندهی و مشاهده کنید. پروژه چند پلتفرمی XnView XnViewMP است و کاربران لینوکس و مکینتاش می توانند از همان برنامه XnView استفاده کنند. این کاملاً با یونیکد سازگار است و از چندین هسته CPU استفاده می کند.

به هر حال AVIF چیست؟

Alliance for Open Media فرمت تصویر جدید AVIF را با استفاده از فریم های کلیدی با فرمت ویدئویی AV1 توسعه داد. همانطور که Netflix اذعان کرده است، فرمت تصویر AVIF فشرده سازی اندازه فایل بهتری نسبت به PNG، JPEG و WebP دارد. علیرغم وجود PNG برای چندین دهه، زمان جایگزینی جدید و پیشرفته تر فرا رسیده است. این باعث می شود AVIF یک توسعه جذاب با طیف گسترده ای از برنامه ها باشد و AVIF می تواند به روش های مختلف استفاده شود.

در نتیجه، تصاویر در PNG، JPEG و WebP جایگزین می شوند. با توجه به اندازه کوچکتر AVIF نسبت به PNG، کسب و کارها باید از آن استفاده کنند زیرا می توانند چندین مگابایت را در چند بایت فشرده کنند بدون اینکه کیفیتی را از دست بدهند. علاوه بر این، این امر مصرف داده را کاهش می دهد و سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش می دهد، اطلاعات را در دسترس تر می کند و امکان تبدیل بیشتر را فراهم می کند.

پشتیبانی AVIF برای گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، اپرا، مرورگر اندروید و اینترنت سامسونگ در دسترس است. علاوه بر AVIF، مایکروسافت اج و سافاری هنوز دنبال نمی شوند. با JPEG XL می توانید بین فشرده سازی بدون اتلاف و فشرده سازی با اتلاف یکی را انتخاب کنید. این قالب برای جایگزینی فرمت های شطرنجی موجود با عملکرد بهتر از آنها در نظر گرفته شده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی از Cloudflare AVIF - تحویل تصویر خود را تقویت کنید!