تبدیل به AVIF – لیستی از همه نرم افزارها

لیست کاملی از تمام مبدل های AVIF

این لیست به شما یک نمای کلی از تمام خدمات و ابزارهای موجود برای تبدیل تصاویر به AVIF می دهد.

مبدل های آنلاین

avif.io

ما avif.io را در سال 2020 به عنوان یک پلتفرم رایگان و منبع باز با تمرکز بر فرمت تصویر AVIF منتشر کردیم. علاوه بر کتابخانه ای از بیش از 150 آموزش، یک مبدل نیز ارائه می دهد که امکان آپلود و تبدیل فایل های نامحدود به AVIF را فراهم می کند.

فرمت های تصویری که باید تبدیل شوند عبارتند از png، jpg، jpeg، webp، gif، BMP، dib، ico، tiff، tif، pbm، pgm، ppm، pnm، dds، tga، icb، vda، vst و ff. در سمت کلاینت کار می کند، به این معنی که به لطف وب کارگران و WASM که از کتابخانه رمزگشایی Rav1e استفاده می کند، هیچ تصویری روی سرور آپلود نمی شود.

از آنجایی که بر روی تجربه کاربری و یک رابط کاربری مدرن تمرکز دارد، می توانید به سرعت فرآیند را یاد بگیرید و تنظیماتی مانند کیفیت و تلاش را برای رفع نیازهای خود تنظیم کنید. مبدل به صورت رایگان ارائه می شود و دارای یک مخزن Github است.

squoosh.app

Squoosh یک برنامه وب برای فشرده‌سازی تصویر است که به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های پیشرفته کمپرسورهای تصویری مختلف را بررسی کنید. گوگل به طور فعال آن را بر اساس libaom توسعه می دهد و یک مخزن منبع باز در Github فراهم می کند. همانند avif.io، کاملاً در سمت مشتری کار می کند.

رابط بر اساس یک نوار لغزنده مقایسه است، بنابراین می توانید بلافاصله نتایج و تفاوت بین تصویر اصلی و تغییر یافته را مشاهده کنید. شما می توانید یک تصویر را در یک زمان آپلود کنید. علاوه بر این، Squoosh تنظیمات بسیاری را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای کنترل فرآیند تبدیل استفاده کنید.

مبدل های ابری

convertio.co

نرم افزار Convertio شرکت Softo Ltd. به شما امکان می دهد هر فرمت تصویر را به AVIF تبدیل کنید. فایل ها به مدت 24 ساعت بر روی سرورهای شرکت آپلود و ذخیره می شوند. Convertio هیچ فایلی را طبق خط مشی رازداری خود نمی خواند، بررسی یا کپی نمی کند.

هر زمان که بخواهید می توانید هر فایلی را که آپلود می کنید حذف کنید. در صورت عدم وجود حساب پریمیوم، دو تبدیل همزمان مجاز است. شما باید تبدیل را به صورت دستی با کلیک کردن روی یک دکمه ادامه دهید. برنامه های ماهانه از 9.99 دلار شروع می شود.

aconvert.com

با استفاده از Aconvert.com می توانید فایل های PNG، JPG، SVG و WebP را به AVIF تبدیل کنید. طبق سیاست حفظ حریم خصوصی، تصاویر در یک سرور آپلود می شوند و به آنها نگاه نمی شود یا برای داده ها استخراج نمی شوند.

همچنین امکان تغییر کیفیت تصویر و ابعاد تصویر نیز وجود دارد. هیچ هزینه ای برای مبدل وجود ندارد و یک نقطه ضعف بالقوه وجود دارد زیرا امکان یک تبدیل را در یک زمان فراهم می کند.

ezgif.com

با استفاده از ezgif.com می توانید تصاویر را از و به AVIF تبدیل کنید. تصویر را می توان از رایانه شما انتخاب کرد یا از اینترنت چسباند. با این حال، یک تبدیل در یک زمان امکان پذیر است.

علاوه بر این، شما نمی توانید فرآیند تبدیل را تغییر دهید. EZGIF.com دارای مزیت تبدیل GIF به فایل های متحرک AVIF(S) است که یک ویژگی منحصر به فرد است.

cloudconvert.com

Cloudconvert با وجود برجسته بودن در نتایج جستجو، امکان تبدیل تصاویر به AVIF را به شما نمی دهد. تبدیل تصاویر AVIF به کدک تصویر دیگری مانند PNG، JPG و WebP را فعال می کند.

online-convert.com

این سرویس تصاویر را به AVIF تبدیل نمی کند، اما به شما اجازه می دهد AVIF را به BMP، PNG و JPG تبدیل کنید.

مبدل های آفلاین

avif-cli

لاول فولر avif-cli را به عنوان یک ابزار خط فرمان مبتنی بر NodeJS برای تبدیل تصاویر به AVIF نوشت.

Imagemagick

ImageMagick یکی از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده برای ایجاد، ویرایش، آهنگسازی یا تبدیل تصاویر دیجیتال است. از خواندن و نوشتن فایل های AVIF پشتیبانی می کند.

Squoosh CLI

با Squoosh CLI، می‌توانید تمام کدک‌هایی را که از برنامه وب Squoosh می‌شناسید در خط فرمان خود با استفاده از WebAssembly اجرا کنید. Squoosh CLI پردازش تصویر را با استفاده از یک استخر کارگر موازی می کند. سپس می توانید کدک یکسان را به طور همزمان روی چندین تصویر اعمال کنید.

FileStar

AVIF را می توان با استفاده از نرم افزار FileStar تبدیل کرد، فیلترها اعمال کرد، ابرداده ها را حذف کرد و به فرمت های دیگر تبدیل کرد. شما با این طرح رایگان به 10 تبدیل در ماه محدود می شوید، در حالی که طرح پولی تبدیل نامحدودی را با قیمت 9 دلار در ماه ارائه می دهد.

کتابخانه ها و ماژول ها

تیز

مورد استفاده معمولی این ماژول Node.js تبدیل تصاویر بزرگ از فرمت‌های استاندارد به تصاویر JPEG، PNG، AVIF و WebP کوچکتر و وب‌پسند با اندازه‌های مختلف است.

به لطف استفاده از libvips، تغییر اندازه یک تصویر معمولاً 4x-5 برابر سریعتر از استفاده از سریعترین تنظیمات ImageMagick و GraphicsMagick است. شارپ از تبدیل، تبدیل و دستکاری فایل های تصویری از جمله AVIF پشتیبانی می کند.

تصور کن

Imagemin یک گزینه عالی برای فشرده سازی تصویر است زیرا از فرمت های مختلف تصویر پشتیبانی می کند و به راحتی در اسکریپت ها و ابزارهای ساخت ادغام می شود. Imagemin به عنوان یک ماژول CLI و یک npm در دسترس است. شما معمولاً استفاده از ماژول npm را توصیه می کنید زیرا گزینه های پیکربندی بیشتری را ارائه می دهد.

با این حال، اگر می‌خواهید Imagemin را بدون لمس هیچ کدی امتحان کنید، CLI نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد. افزونه های زیادی در Imagemin وجود دارد. پلاگین ها بسته های npm هستند که فرمت تصویر خاصی را فشرده می کنند. امکان تبدیل و دستکاری فایل های AVIF با افزونه وجود دارد.

imgproxy

سرور imgproxy تصاویر از راه دور را به سرعت و ایمن تغییر اندازه و تبدیل می کند. سادگی، سرعت و امنیت اصول اصلی imgproxy هستند. همچنین، imgproxy در هنگام مواجهه با تغییر اندازه تصاویر بسیار مفید است، به خصوص زمانی که تصاویر از یک منبع راه دور می آیند. از ژانویه 2021، imgproxy از AVIF پشتیبانی می کند.

رمزگشا و رمزگذار

زندگی

برنامه libheif فرمت های فایل HEIF و AVIF (AV1 Image File Format) را طبق ISO/IEC 23008-12:2017 رمزگشایی و کدگذاری می کند. از libde265 برای رمزگشایی تصاویر HEIF و x265 برای رمزگذاری آنها به عنوان کدک برای AVIF، libaom، dav1d یا rav1e استفاده می‌کند. Libheif می‌تواند تصاویر را تبدیل کند، فراداده‌های تصویر را بخواند و ذخیره کند، و تبدیل‌ها را انجام دهد. علاوه بر این، کتابخانه یک C API با قابلیت ادغام آسان و پشتیبانی از زبان گسترده را فراهم می کند.

خاویف

Cavif مستقیماً از libaom برای رمزگذاری فایل‌های AVIF استفاده می‌کند. با توجه به readme، هدف اصلی آن اطمینان از امکان تنظیم گزینه‌های رمزگذاری لیباوم برای بهینه‌سازی کیفیت/اندازه در مورد ادراک انسان است.

دوست داشتم

libavif فایل های .avif را رمزگذاری و رمزگشایی می کند. فرمت فایل تصویری AV1 به عنوان یک پیاده سازی C دوستانه و قابل حمل پیاده سازی شده است. اگرچه این یک کار در حال پیشرفت است، اما می‌تواند تمام فرمت‌های YUV (با آلفا) را که قبلاً توسط AOM پشتیبانی می‌شد رمزگشایی و رمزگذاری کند. CMake برای ساخت libavif مورد نیاز است.

rav1e (av1)

Rav1e یک رمزگذار ویدیوی AV1 است. طبق گفته Rav1e، این سریع ترین و ایمن ترین رمزگذار AV1 در جهان است. اگرچه برای پوشش همه موارد استفاده طراحی شده است، اما در نهایت به شکل فعلی، برای مواردی مناسب است که رمزگذار مرجع (libaom) خیلی کند است. این برنامه بر روی AV1 تمرکز دارد، اما هنوز یک حالت تصویر برای نوشتن فایل های AVIF دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی ویکی پدیا AVIF | avif.io ✨