Atos به دنبال شرکای مراکز داده ، سایر واحدهای قدیمی باشید

میریام بالزو ، دینش نایر و آنجلینا راسکو (بلومبرگ) – Atos SE ، ارائه دهنده خدمات فن آوری فرانسوی ، گفت که به دنبال شرکایی برای برخی از مشاغل قدیمی است زیرا به سمت مناطقی مانند رایانش ابری و امنیت سوق پیدا می کند.

Atos روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: این شرکت به دنبال شرکای خود برای عملیاتی است که حدود 20٪ از درآمد گروه را شامل می شود ، از جمله واحد میزبانی و مرکز تماس مرکز داده خود. بر اساس این بیانیه ، این شرکت همچنین قصد دارد در برخی از “فعالیتهای مهم” با بازیکنان متخصص همکاری کند تا بتواند بر بازارهای اصلی تمرکز کند.

سهام Atos 0.9٪ سه شنبه در پاریس بسته شد ، پس از آن که 3٪ رشد داشت. سهام امسال با کاهش 45 درصدی روبرو است و ارزش بازار حدود 4.5 میلیارد یورو (5.3 میلیارد دلار) به این شرکت می دهد.

اخبار بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که Atos در حال فروش فروش برخی از عملیات میراث کم حاشیه است تا بتواند روی مشاغل با رشد بالاتر تمرکز کند. تاملین باسون ، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ ، در یادداشت تحقیقاتی روز سه شنبه نوشت که این تصمیم “نشانگر تمایل مدیریت به بررسی همه گزینه ها برای چرخش به سمت مناطق دیجیتالی با رشد سریع است” ، اما Atos ممکن است خواستگاران کمی برای برخی از واحدها پیدا کند.

سهام Atos تحت فشار قرار گرفته است ، خصوصاً از آنجایی که تلاش ناموفق در یک معامله تحول برای به دست آوردن رقیب آمریکایی DXC Technology Co. هفته گذشته یک روز سهام Atos در پایین ترین سطح از سال 2014 بسته شد.

باسن نوشت: “به دنبال یک مشارکت ، به جای یک خرید ، ممکن است نگرانی های مطرح شده در همان سال را شروع کند ، زمانی که Atos ‘tailspin با پیشنهاد ناموفق خود برای DXC شروع کرد ،”