ASML به توسعه هلندی پس از تعهد 2.5 میلیارد یورویی توسط دولت چشم دوخته است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — ASML Holding NV در حال بررسی گزینه ها برای گسترش حضور خود در هلند است، پس از اینکه دولت 2.5 میلیارد یورو (2.7 میلیارد دلار) برای هزینه های زیرساختی و آموزشی در منطقه ای که دفتر مرکزی این شرکت در آن قرار دارد، متعهد شد.

این شرکت مستقر در ولدهوون در هلند روز دوشنبه گفت که نامه‌ای را با منطقه زادگاهش آیندهوون در جنوب این کشور امضا کرده است تا توسعه را بررسی کند. مونیک مولز، سخنگوی ASML در بیانیه ای ایمیلی گفت که تصمیم نهایی منوط به رفع چند “نقطه حیاتی” است.

دولت هلند یک کارگروه تشکیل داد و ماه گذشته پس از اینکه رسانه های محلی گزارش دادند که با ارزش ترین شرکت کشور در حال بررسی توسعه در خارج از کشور است، این هزینه را اعلام کرد. هلند در گذشته غول کالاهای مصرفی Unilever Plc و غول نفتی Shell Plc را زمانی که این دو شرکت دفتر مرکزی خود را به بریتانیا منتقل کردند، از دست داده است.

ASML که پیچیده‌ترین ماشین‌های لیتوگرافی جهان را می‌سازد که برای تولید تراشه‌ها استفاده می‌شوند، قصد دارد ظرفیت خود را تا سال 2030 دو برابر کند زیرا پیش‌بینی می‌کند تقاضای فزاینده بخش نیمه‌رساناها برای پاسخگویی به رونق هوش مصنوعی مولد را برآورده کند.

بر اساس این بیانیه که گفت این شرکت از تصمیمات سرمایه گذاری اخیر دولت استقبال می کند، ASML ترجیح می دهد فعالیت های اصلی در هلند را “تا حد امکان نزدیک به سایت های موجود در Veldhoven” نگه دارد.

مولز گفت که برخی از مسائل باقی مانده قبل از تعهد الزام آور شامل دسترسی به شبکه برق، در دسترس بودن مسکن و دسترسی به شبکه جاده است.