هنرمند فیلیپه پنتون، خیابان های جهان را به بوم AR خود تبدیل می کند

نمایشگاه کنونی Grand Palais Immersif Loading: هنر شهری در عصر دیجیتال یک نمایشگاه همه جانبه است که تاریخ هنر شهری را ردیابی می کند و تأثیر فناوری های دیجیتال بر آثار هنرمندان خیابانی را روشن می کند. با Google Arts & Culture، ما این را از طریق داستان‌گویی دیجیتال و یک اثر هنری واقعیت افزوده جدید توسط هنرمند چندرسانه‌ای Felipe Pantone فراتر از دیوارهای گالری می‌آوریم.

پنتون از نوجوانی شروع به گرافیتی کرد که بر سبک و رویکرد او به هنر تأثیر گذاشت. او در کار خود از رنگ های جسورانه و الگوهای هندسی برای خلق ترکیب بندی های بصری قابل توجه و پویا استفاده می کند. او به اشیایی علاقه مند است که می توان آنها را به صورت فیزیکی دستکاری کرد تا به محیطی که در آن قرار می گیرند و نحوه دستکاری بینندگان با آنها پاسخ دهند.

با همکاری Google Arts & Culture و Acute Art، فیلیپه پنتون علاقه مند به استفاده از آخرین فناوری های واقعیت افزوده گوگل بود تا چگونگی تاثیر محیط های شهری منحصر به فرد در سراسر جهان بر طرح های هندسی جسورانه و چشمگیر او را بررسی کند. نتیجه Data Chromesthesia است، اولین اثر هنری پنتون در واقعیت افزوده.

این ابزار از Google Geospatial Creator استفاده می‌کند تا خیابان‌های سراسر جهان را به یک بوم نقاشی زنده تبدیل کند، طرح‌ها را مستقیماً روی ساختمان‌ها قرار دهد و از شما دعوت کند تا هنر را در اطراف خود تجربه کنید. هنر Pantone منظر شهری را تقویت می‌کند و از ARCore Scene Semantics API برای درک محیط و تشخیص و رنگ‌آمیزی ساختمان‌ها، خیابان‌ها و پیاده‌روها استفاده می‌کند، در حالی که ماشین‌ها، افراد یا درختان را در نظر نمی‌گیرد. Data Chromesthesia با استفاده از داده‌های زنده از API کیفیت هوای پلتفرم Google Maps به‌طور پویا به کیفیت هوای محلی واکنش نشان می‌دهد: اگر کیفیت هوای اطراف شما خوب باشد، آثار هنری Pantone رنگ‌های زنده روشن را نشان می‌دهند. اگر کیفیت هوا افت کند، اینها سیاه و سفید می شوند و ما را با محیط خود به روش احشایی جدید درگیر می کنند.

ما از همه دعوت می‌کنیم درباره ساخت این اثر هنری در Google Arts & Culture بیشتر بیاموزند و آن را از طریق برنامه Acute Art تجربه کنند: به سادگی به خیابان‌ها بروید و از برنامه هنر حاد برای ارائه آثار هنری واقعیت افزوده فیلیپه پنتون استفاده کنید. در اطراف شما.

این اثر هنری در خیابان‌های سراسر جهان قابل مشاهده است، و اگر خوش شانس باشید که در مقابل Grand Palais Immersif حضور داشته باشید، این فرصت را خواهید داشت که آثار هنری محلی سفارشی را که فقط در اینجا موجود است، تحسین کنید. وارد Grand Palais Immersif شوید و می توانید کارهای بیشتری از Felipe Pantone را که به عنوان بخشی از نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، تجربه کنید. بارگذاری، نمایش تا 15 ژوئیه 2024؛ در کنار هنرمندان محلی مانند Bilel Allem یا Seb Toussaint، و بایگانی از نقاشی‌های دیواری از سراسر جهان که در نمای خیابان توسط Google Arts & Culture به عنوان بخشی از مجموعه هنر خیابانی آن‌ها ثبت شده است.

Source link