[Arthur]نحوه جلوگیری از نقض داده ها: قوانینی برای اتصال ایمن به اینترنت

عکس پروفایل نویسنده

@یاری نامیرکایارینا

بازاریابی محتوا و روابط عمومی در nect WORLD. علاقه مندان به فناوری ، غذا و سفر.

اینترنت نیز مملو از فرصت ها ، اطلاعات مفید ، سرگرمی و همچنین خطرات است. برای محافظت از خود در برابر مورد دوم ، باید از قوانین ایمنی خاصی پیروی کنید. برای یادگیری نحوه استفاده صحیح از Wi-Fi خانگی یا عمومی برای جلوگیری از بدافزارهای خطرناک و محافظت از اطلاعات شخصی ، و اینکه nect MODEM چه نقشی در کمک به شما برای انجام این کار دارد ، می خوانید.

گشت و گذار در اینترنت امن

استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی در مکان های عمومی همچنان روش مهمی برای دسترسی به اینترنت است. اکثریت قریب به اتفاق شبکه های Wi-Fi در مکان های عمومی (پارک ها ، کافه ها ، کتابخانه ها و …) از سطح محافظت بسیار کمی در برابر هک شدن برخوردار هستند. با این حال ، می توانید با استفاده از برنامه های تلفن همراه و حتی مرور از طریق اتصال خانه خود با خطر روبرو شوید.

با دسترسی به مدیریت شبکه ، کلاهبرداران می توانند به اطلاعات محرمانه کاربران – لیست جستجوی جستجو ، اطلاعات مربوط به جابجایی ، پرونده های خصوصی و موارد دیگر – دسترسی پیدا کنند. با این حال ، مطلوب ترین هدف همیشه ورود به سیستم و رمزهای عبور از حساب هایی است که از آنها استفاده می کنید. با احتمال زیاد ، از طریق حساب های بانک های اینترنتی و سیستم های پرداخت به مدیریت منابع پولی دسترسی پیدا می کند.

بنابراین ، برای ایمن ماندن در اینترنت چه چیزهایی باید به یاد داشته باشید؟

برای اینکه وارد شبکه های تقلبی نشوید ، هنگام کار با شبکه های Wi-Fi عمومی باید به قوانین ساده امنیتی پایبند باشید. این قوانین برای انواع دستگاه ها – رایانه های شخصی ، رایانه لوحی ، تلفن های هوشمند اعمال می شود:

 1. آنتی ویروس نصب کنید
 2. کشف خودکار را غیرفعال کنید و به شبکه های موجود متصل شوید
 3. بدون معاملات پولی: نقل و انتقالات ، خریدها ، پرداخت های مکرر
 4. فایروال را خاموش نکنید
 5. از پروتکل اتصال ایمن HTTPS استفاده کنید
 6. اشتراک گذاری پرونده و پوشه را خاموش کنید
 7. سیستم عامل خود را مرتباً به روز کنید
 8. از پرونده های مهم کپی پشتیبان تهیه کنید
 9. هنگام بارگذاری محتوا مراقب باشید.

بعد ، مطمئن شوید که از موارد ذکر شده در زیر مراقبت می کنید.

کلمه عبور

برای هر سرویس رمز عبور جداگانه ای تنظیم کنید. بهتر است از رمز ورود یکسان برای حساب در فروشگاه آنلاین برای ایمیل یا بانکداری آنلاین استفاده نکنید. اگر مهاجمان یک کلید دریافت کنند ، می توانند حسابهای دیگر شما را با داده های شخصی به راحتی هک کنند. رمز ورود باید قوی باشد و از حروف ، اعداد و علائم تشکیل شده باشد.

تأیید صحت 2 مرحله ای

پس از وارد کردن نام کاربری و گذرواژه شما ، سیستم یک کد تأیید را درخواست می کند که از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال می شود یا در برنامه Google Authenticator نمایش داده می شود و هر 30 ثانیه تغییر می کند. با تأیید صحت 2 مرحله ای ، می توانید حساب خود را تا آنجا که ممکن است ایمن نگه دارید. برای کسب راهنمایی ها و ابزارهای بیشتر برای ایمن ماندن در اینترنت ، مرکز امنیت Google را بررسی کنید.

رمزگذاری

هنگام گشت و گذار در اینترنت در یک کافه ، مرکز خرید ، هتل ها و غیره مراقب باشید. شبکه عمومی ISP ممکن است اطلاعات شخصی را ردیابی کند. سعی کنید با چنین ارتباطی از سیستم های پرداخت و سایر خدمات مهم استفاده نکنید. و قبل از رفتن به یک سایت ناشناخته ، بررسی کنید آدرس آن با https: // آغاز شود. این یک پروتکل اتصال رمزگذاری شده است که به طور موثر از داده های شما محافظت می کند و امنیت اینترنت را بیشتر می کند.

فیشینگ

اگر ایمیلی دریافت کردید که می خواهد پیوند را دنبال کند و داده های خود را بگذارد ، بهتر است فوراً چنین ایمیلی را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید. ترفندی به نام “حمله فیشینگ” وجود دارد – تلاشی برای “استخراج” داده های شخصی کاربران. با مجرمان اینترنتی وارد گفتگو نشوید ، بنابراین آنها می توانند ایمیل شما را فعال کنند و از ترفندهای دیگر استفاده کنند. مراقب باشید: پیوندهای فیشینگ معمولاً مشابه منابعی هستند که با آنها آشنا هستید – شبکه های اجتماعی ، بانک های آنلاین و سایت های دیگری که استفاده می کنید. اگر اطلاعات شخصی خود را در آنجا وارد کنید ، می تواند به دست مجرمان بیفتد.

نکات اساسی برای مبارزه با فیشینگ:

 1. حساب خود را پیگیری کنید. اگر شک دارید که نمایه شما هک شده است ، باید آن را مسدود کرده و در اسرع وقت مدیران آن را در این باره آگاه کنید.
 2. از وب سایت های ایمن ، از جمله فروشگاه های آنلاین و موتورهای جستجو استفاده کنید.
 3. از رمزهای عبور پیچیده و متفاوت استفاده کنید. بنابراین ، اگر هک شوید ، مهاجمان فقط به یکی از پروفایل های شما در شبکه دسترسی خواهند داشت و نه al.
 4. اگر هک شده اید ، باید به تمام مخاطبین ایمیل و ارتباطات شبکه های اجتماعی خود هشدار دهید که هک شده اید و احتمالاً هرزنامه و پیوند به سایت های فیشینگ از طرف شما ارسال می شود.
 5. یک رمزعبور قوی بر روی تلفن همراه خود تنظیم کنید.
 6. ذخیره رمز عبور در مرورگر را غیرفعال کنید.
 7. پرونده ها و پیوست های دیگر را در ایمیل باز نکنید ، حتی اگر از طرف دوستان شما باشد. اگر آنها این پرونده ها را برای شما ارسال کرده اند بهتر است با آنها مشورت کنید.

توافق کاربر

هنگام اتصال به یک نقطه Wi-Fi رایگان ، معمولاً باید ثبت نام استاندارد را انجام دهید. برای درک اینکه چرا ارائه دهنده اطلاعات شخصی شما را جمع آوری می کند ، باید توافق نامه کاربر را به دقت بخوانید. به عنوان مثال ، شبکه های بزرگ تبلیغاتی Wi-Fi ویژه در مکان های عمومی توسط شرکت های بازاریابی ایجاد می شوند که مایلند در ازای دریافت آدرس ایمیل یا شماره تلفن ، به اندازه کافی سریع به شما مراجعه کنند.

توجه داشته باشید: شناخته شده است که هکرها می توانند شبکه های Wi-Fi رایگان خود را برای جلب شهروندان ساده لوحی که به دنبال ترافیک سریع تر هستند ، ایجاد کنند. اگر نمی دانید که کدام قسمت اتصال موسسه یا ارائه دهنده متعلق است ، بهتر است به چنین شبکه ای متصل نشوید. به احتمال زیاد کلاهبرداران آن را ایجاد کرده اند.

اتصال از طریق برنامه های تلفن همراه

اگر از طریق تلفن خود به Wi-Fi متصل شدید ، توصیه می شود از هر مرورگر تلفن همراه بیش از یک برنامه تلفن همراه استفاده کنید ، زیرا مرورگرها مسئولیت بیشتری در استفاده از پروتکل امن HTTPS دارند. اگر از یک برنامه آنلاین استفاده می کنید ، آنها می توانند مدارک امنیتی جعلی را بدون اطلاع و رضایت شما بپذیرند. این کلاهبرداری حتی در هنگام وبگردی به خطر بزرگی منجر می شود ، نیازی به ذکر نیست که بانکداری آنلاین یا هزینه کالاها را در اینترنت پرداخت می کنید.

امنیت برنامه های تلفن همراه به وظیفه شناسی توسعه دهندگان بستگی دارد. برای اطمینان بیشتر از امنیت تقریباً هیچ کاری نمی توانید به تنهایی انجام دهید. از برنامه های آنلاین شرکت های بزرگ آزمایش شده و توسعه دهندگان معتمد استفاده کنید. به عنوان مثال ، اکثر بانکهای بزرگ شهرت خود را بسیار زیاد ارزیابی می کنند و از اطمینان از اطمینان از کاربرد برنامه هایشان ، به امنیت داده های کاربر اهمیت می دهند

 • ضد ویروس داخلی ،
 • احراز هویت کاربر چند سطح ،
 • پروتکل های رمزگذاری شده که برای برقراری ارتباط با بانک استفاده می شود ،
 • و همچنین اتصالات VPN.

همه این فناوری ها می توانند خطر از دست دادن اطلاعات را حتی در صورت استفاده از شبکه های Wi-Fi باز تا حد زیادی محدود کنند ، اگرچه این هنوز صد در صد تضمین نمی کند. نسخه های موبایل مرورگرهای اینترنت Google Chrome و Safari می توانند همان امنیتی را که در نسخه کامل ارائه می دهند ، فراهم کنند.

مودم های قابل حمل

اگر از مودم قابل حمل استفاده می کنید ، احتمال از دست دادن اطلاعات خود بسیار کمتر است ، زیرا چنین مودم هایی توابع داخلی دارند که سایت های خطرناک را مسدود می کنند. در حالی که مودم های 4G فایروال های داخلی دارند ، nect MODEM یک قدم جلوتر می رود تا مودم LTE را با VPN مسلح کند ، که ثابت شده بهترین ترفند امنیت سایبری است.

VPN را نصب کنید

VPN (یک شبکه خصوصی مجازی) ترافیک شما را از طریق سرورهای اختصاصی و رمزگذاری شده هدایت می کند ، بنابراین شما به یک مورد اعتماد دارید. اگر توانایی استفاده از سرویس VPN پولی و معتبر را دارید ، این یک امتیاز خوب است. باز هم ، nect یک مودم VPN است ، به این معنی که در حال حاضر سرویس های VPN را از قبل پیکربندی کرده اند ، بنابراین تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط خرید طرح را انجام دهید. ما به شما توصیه می کنیم در مورد سرویس های VPN رایگان محتاط باشید زیرا ممکن است این موارد بخشی از برنامه های مجرمان اینترنتی باشد. بنابراین ، فقط سرویس های شناخته شده و آزمایش شده با زمان را با بسیاری از بررسی های مثبت انتخاب کنید.

از SSL استفاده کنید

بسیاری از وب سایت های مدرن از پروتکل رمزگذاری شده SSL استفاده می کنند. این پروتکل به دستگاه اجازه می دهد تا به صورت ایمن با سایت ارتباط برقرار کند. با این حال ، تعداد این سایتهای ایمن هنوز خیلی زیاد نیست ، بنابراین نصب پسوند مرورگر SSL در همه جا بر روی دستگاه های شما مفید است. با تشکر از این مجوز ، تبادل اطلاعات با هر وب سایتی ، حتی قدیمی ترین ، رمزگذاری می شود ، که احتمال سقوط اطلاعات محرمانه شما به دست افراد متجاوز را به شکلی که به راحتی قابل دسترسی باشد ، به شدت کاهش می دهد.

نکات اضافی درباره امنیت سایبری

صرف نظر از ترفندهایی که برای محافظت از خود در برابر از دست رفتن اطلاعات تا حد ممکن استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که شبکه های عمومی ذاتاً در معرض حمله مهاجمان هستند تا کسانی که در خانه یا محل کار شما هستند. اگر فکر می کنید باید اطلاعات بانکی را وارد کنید یا فوراً به یک وب سرویس بسیار مهم بروید ، بهتر است به جای استفاده از یک نقطه دسترسی Wi-Fi عمومی ، یک مودم اینترنتی قابل حمل برای اتصال LTE امن با خود داشته باشید.

در مورد اتصال رمزهای عبور ، نام کاربری ، اطلاعات کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس در صورت اتصال از طریق یک شبکه عمومی ، دو بار فکر کنید. ممکن است شخصی به طور مداوم بسته های موجود در این شبکه را رهگیری کند. در صورت امکان از چنین شبکه هایی فقط برای مشاهده اخبار ، جستجوی اطلاعات ، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

برای تأیید مجوز در سایتهایی که برای شما مهم هستند از احراز هویت مضاعف استفاده کنید ، به عنوان مثال خدمات Google. همچنین ، به یاد داشته باشید که قبل از بستن مرورگر یا بارگیری برنامه ، از حساب خود در وب سایت ها و برنامه ها خارج شوید. استفاده از رمزهای عبور پیچیده و متفاوت برای هر وب سایت و برنامه بسیار منطقی است. در صورت از دست دادن اطلاعات ، مهاجمان فقط به یک حساب دسترسی خواهند داشت ، نه همه.

حرف آخر

امروزه ، بیشتر و بیشتر ارائه دهندگان Wi-Fi رایگان تلاش های اضافی می کنند تا خطرات مربوط به امنیت داده های کاربر را به حداقل برسانند. بسیاری از کافه ها ، هتل های زنجیره ای و انواع موسسات با شرکت های خارجی که قبلاً خود را در این زمینه ثابت کرده اند ، قرارداد می بندند.

با این حال ، اگر می خواهید بر امنیت داده خود کنترل داشته باشید ، مراقب باشید که قوانین ذکر شده در بالا را دنبال کنید.

تمام تصاویر توسط لوسی ایوانووا ، مدیر ارشد خلاقیت در ، ایجاد شده است حفر کردن

قبلاً در https://nectmodem.com/blog/ چگونه-پیشگیری-از-نقض-داده ها-قوانین-برای-ایمن-اتصال-اینترنت /

عکس پروفایل نویسنده

داستان های من را بخوانید

بازاریابی محتوا و روابط عمومی در nect WORLD. علاقه مندان به فناوری ، غذا و سفر.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور