Ray Tracing با پردازنده گرافیکی جدید Arm به اندروید می آید

Ray-tracing چیز جدید و داغ در دنیای بازی است که بخش مهمی از پردازنده‌های گرافیکی مدرن رایانه‌های شخصی و آخرین نسل کنسول‌ها است. اکنون، Arm تلاش می کند تا با پردازنده گرافیکی جدید “Immortalis”، ردیابی پرتو در تلفن های هوشمند اندرویدی محبوب تر شود.

Arm Immortalis ردیابی اشعه را به اندروید می آورد

Immortalis-G715 که امروز معرفی شد، یک GPU برای چیپست های موبایل و اولین پردازنده از Arm است که از ردیابی پرتوهای مبتنی بر سخت افزار پشتیبانی می کند.

Immortalis-G715 پردازنده گرافیکی پرچمدار جدید Arm است و به همین دلیل عملکردی بدون سازش ارائه می دهد. این طرح بر روی معماری معمولی مالی ساخته شده است، اما در این مورد با بین 10 تا 16 هسته در دسترس است. Arm می‌گوید که GPU جدید باید حدود 15 درصد نسبت به پردازنده گرافیکی پیشرفته قبلی خود تقویت شود، در حالی که 15 درصد مصرف انرژی بیشتری دارد.

به گفته Arm، از اوایل سال 2023 شاهد اتصال گوشی‌های هوشمند با این GPU به تراشه‌هایشان خواهیم بود، که نشان می‌دهد این پردازنده گرافیکی به تراشه‌های مدیاتک آینده متصل می‌شود – کوالکام از طراحی‌های گرافیکی Adreno داخلی خود استفاده می‌کند.

در کنار Immortalis-G715، Arm نیز Mali-G715 و Mali-G615 را معرفی می کند. تفاوت اصلی با این پردازنده‌های گرافیکی پایین‌تر، اولاً عدم وجود ردیابی پرتو و همچنین تعداد هسته‌ها است. Mali-G715 دارای تعداد هسته های بین 7 تا 9 است، در حالی که G615 کمتر از شش هسته خواهد داشت.

به هر حال ردیابی پرتو چیست؟

و آیا این اولین پردازنده گرافیکی اندروید است که از آن پشتیبانی می کند؟

ردیابی پرتو چیست؟ فناوری که برای اولین بار در بازی‌های رایانه شخصی رایج شد، تکنیکی است که بر واقعی‌تر جلوه دادن افکت‌های نور تمرکز دارد. این می تواند به عنوان نوری که بر اساس یک صحنه بهتر به سوژه برخورد می کند یا انعکاس نور روی زمین یا شیشه را نشان می دهد.

مطالب پیشنهادی  جان مولر گوگل به دنبال مشاوره برای استخدام مشاوران سئو است

همانطور که انویدیا به طور خلاصه بیان می کند:

ردیابی پرتو یک روش رندر گرافیکی است که رفتار فیزیکی نور را شبیه سازی می کند.

مانند آستانه اشاره می‌کند که Arm قبلاً از GPU Mali-G710 سال گذشته پشتیبانی از ردیابی پرتو ارائه می‌کرد، اما کاملاً مبتنی بر نرم‌افزار بود. این اولین باری است که Arm از ردیابی پرتو با شتاب سخت افزاری در یک GPU طراحی شده برای دستگاه های اندرویدی استفاده می کند.

Arm توضیح می دهد و یک نسخه نمایشی ویدیویی از ردیابی پرتو در عمل بر روی GPU متمرکز بر اندروید ارائه کرده است.

Immortalis-G715 اولین پردازنده گرافیکی Arm است که پشتیبانی از Ray Tracing مبتنی بر سخت افزار را ارائه می دهد که به طور خاص برای موبایل طراحی شده است. Ray Tracing یک تکنیک گرافیک کامپیوتری است که با مدل‌سازی مسیرهایی که پرتوهای نور فردی در اطراف یک صحنه طی می‌کنند، نور و سایه‌های واقعی ایجاد می‌کند. اساسا، این تجربه بازی واقعی تری را ارائه می دهد.

با این حال، در حالی که این اولین پردازنده گرافیکی با شتاب سخت افزاری Arm با ردیابی پرتو است، اولین موردی نیست که می بینیم. Exynos 2200 سامسونگ شامل یک GPU داخلی با همکاری AMD است و از ردیابی پرتو با شتاب سخت افزاری پشتیبانی می کند.

با توجه به اینکه سامسونگ و Arm اکنون ردیابی پرتو را تحت فشار قرار می دهند، مطمئناً تا آنجا که از این ویژگی پشتیبانی می کند، خبر خوبی است. مطمئناً این امر منجر به پشتیبانی بیشتر بازی‌های اندرویدی می‌شود، اما فقط زمان نشان می‌دهد که در حال حاضر، هنوز به ندرت از این ویژگی خارج از بازی‌های رایانه شخصی استفاده می‌شود.

مطالب پیشنهادی  چه تعداد از خوانندگان 9to5Google از پیکسل 6 خود راضی هستند

Epic Games در حال حاضر پشتیبانی از پردازنده گرافیکی جدید ray-tracing Arm’s را ارائه کرده است، به این معنی که بازی‌های مبتنی بر Unreal Engine زمان بسیار آسانی برای استفاده از آن خواهند داشت. اتحاد نیز از تلاش ها حمایت می کند.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور