Arm در بزرگترین تعمیرات اساسی دهه به هدف خود را به تراشه های اینتل می پردازد

ایان کینگ (بلومبرگ) – Arm Ltd. با طراحی های جدید بازارهایی را که هم اکنون تحت سلطه Intel Corp. بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان است ، از بزرگترین بازنگری فناوری خود در تقریباً یک دهه گذشته رونمایی کرد.

کمبریج ، شرکت مستقر در انگلستان ، در حال افزودن قابلیت هایی است که به تراشه ها کمک می کند تا یادگیری ماشین ، نوع قدرتمندی از نرم افزار هوش مصنوعی را کنترل کنند. ویژگی های امنیتی اضافی اطلاعات و کد رایانه را بیشتر قفل می کند.

برنامه جدید همچنین باید 30٪ افزایش عملکرد در دو نسل بعدی پردازنده ها برای دستگاه های تلفن همراه و سرورهای مرکز داده ارائه دهد ، Arm که توسط Nvidia Corp خریداری شده است.

آرم گفت ، این ارتقا ها برای پشتیبانی از گسترش محاسبات فراتر از تلفن ها ، رایانه های شخصی و سرورها لازم است. هزاران دستگاه و لوازم خانگی در حال اتصال به اینترنت هستند و از طریق افزودن تراشه های بیشتر و نرم افزارها و خدمات مجهز به هوش مصنوعی ، قابلیت های جدیدی پیدا می کنند. این شرکت می خواهد فناوری آن در اینجا به همان اندازه که در صنعت تلفن های هوشمند وجود دارد همه گیر باشد.

سایمون سگارس ، مدیر ارشد اجرایی Arm ، گفت: “همانطور که به آینده ای نگاه می کنیم که توسط AI تعریف خواهد شد ، ما باید پایه محاسبات پیشرفته را ایجاد کنیم که برای رفع چالش های منحصر به فرد آماده باشد.”

Arm طرح های پردازنده و مجوزهای یک مجموعه دستورالعمل – کدی را که نیمه هادی ها را کنترل می کند – به شرکت هایی مانند Apple Inc. ، Samsung Electronics Co. و Qualcomm Inc می فروشد. فناوری Arm در صنعت گوشی های هوشمند فراگیر است و در سایر بازارها جای خود را باز می کند. به عنوان رایانه های شخصی و سرورها

اینتل بر بازار پردازنده های رایانه شخصی و سرور تسلط دارد. اما این کنترل در حال سقوط است زیرا مشتریانی مانند Amazon.com Inc. به طور فزاینده ای تراشه های خود را با استفاده از فناوری Arm طراحی می کنند. Arm با راه اندازی معماری جدید Armv9 خود سعی در تحکیم موقعیت فعلی خود دارد و در عین حال ابزارهایی برای رقابت بهتر با Intel به مشتریان می دهد.

شرکت سافت بانک گروه Arm را به مبلغ 40 میلیارد دلار به انویدیا می فروشد. این معامله در انتظار تأیید مقررات است. بلومبرگ گزارش داده است که برخی از مشتریان Arm معامله معترض هستند.