آیا روزهای آزادی اینترنت شماره گذاری شده است؟

 عکس پروفایل نویسنده

در یک دنیای دیجیتال ایده آل ، همه دسترسی آزاد به اینترنت دارند.

در آن جهان ، با همه ترافیک به طور مساوی و بدون هیچ گونه انسداد ، اولویت بندی یا تبعیض رفتار می شود.

آن جهان ایده آل ، جهانی است که در آن وجود داشته باشد. پشتیبانی گسترده از اینترنت باز که اطمینان می دهد اطلاعات در دسترس عموم از همه مردم و مشاغل قابل انتقال است – و برای آنها قابل دسترسی است.

یک شبکه باز از دسترسی برابر اطمینان می یابد. بی طرفی شبکه (خالص) اصلی است که بر این ایده استوار است که باید با همه ارتباطات در اینترنت به یک اندازه رفتار شود. این با هر قدرت بالقوه ای که ممکن است برخی سازمان ها برای اجرای اتهامات مختلف یا کیفیت خدمات متفاوت داشته باشند ، مخالف است. چنین اقداماتی می تواند بر اساس مجموعه عواملی باشد که شامل محتوا ، بستر نرم افزاری ، نوع برنامه ، آدرس منبع ، آدرس مقصد یا روش ارتباطی است.

در واقع ، بی طرفی شبکه ایجاب می کند که تمام داده های موجود در اینترنت از طریق شبکه ها به روشی عادلانه حرکت کنند و این اطمینان را می دهد که هیچ سایت ، سرویس یا برنامه خاصی از نظر سرعت یا پهنای باند از خدمات مطلوبی برخوردار نیستند. . همچنین این اطمینان را می دهد که تمام ترافیک – صرف نظر از کجا باشد – از یک سرویس برخوردار شوند.

آیا اینترنت عادلانه است؟

اینترنت به سادگی شبکه ای از رایانه است. به اشتراک گذاری اطلاعات.

سوال بهتر این است که آیا ISP ها به روشی عادلانه عمل می کنند.

به عنوان واسطه بین کاربران و منابع اطلاعاتی در اینترنت ، برخی از ISP های مقیاس بزرگ از قدرت زیادی برخوردار هستند.

برخی شناخته شده اند که با استفاده از “میان افزار” در ترافیک دستکاری می کنند که بر جریان اطلاعات تأثیر می گذارد. برخی دیگر به عنوان دروازه بان های خصوصی عمل می كنند كه با دادن پهنای باند بهینه به برخی از سایت ها ، برنامه ها و سرویس ها ، ضمن كاهش سرعت اینترنت یا مسدود كردن كامل پروتكل ها یا برنامه های خاص ، پهنای باند مطلوب را در اختیار دارند.

در سراسر جهان ، بسیاری از کشورها و ارگانهای منطقه قوانینی وضع کرده اند که از بی طرفی شبکه محافظت می کند. در بعضی از نقاط ، این امکان دسترسی بیشتر به اینترنت را فراهم کرده است ، در حالی که در برخی دیگر آزادی اینترنت در معرض تهدید است یا وجود ندارد.

به عنوان مثال ، بی طرفی شبکه در اتحادیه اروپا (EU) با مقررات در سراسر منطقه اداره می شود. برخی از کشورها مانند هلند و اسلوونی قوانین بی طرفی خالصتری را برای افزایش حفاظت وضع کردند.

با این وجود ، در یک سطح کلی ، قوانین اتحادیه اروپا به دلیل برخی حفره هایی که مظنون به افزایش امتیازات برخی خدمات هستند ، مورد انتقاد قرار گرفته اند. این موارد شامل ارائه رتبه بندی “صفر” است که به کاربران امکان می دهد بدون پرداخت هزینه داده های آنها به برخی سایت ها دسترسی پیدا کنند.

ایالات متحده نیز چالش های مشابهی داشته است. به عنوان بخشی از تلاش برای مبارزه با مسائل بی طرفی خالص ، سیاست گذاران در ایالات متحده مجموعه ای از قوانین باز اینترنت را اعلام کردند. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) این اقدامات را در سال 2014 پس از یک ایراد قانونی توسط یک مجتمع بزرگ ارتباطات از راه دور لغو کرد.

این پیروزی کوتاه مدت بود. قوانین جدیدی درمقابل ممانعت ، مسدود کردن و اولویت بندی پرداختی ترافیک در سال 2015 تصویب شد – فقط به نفع دستور “بازگرداندن آزادی اینترنت” لغو شد که به گفته برخی از منتقدان ، چیزی “عادلانه” نیست. عموم مردم مقابله کردند ، اما علیرغم تلاشهای آنها ، FCC اخیراً رای به لغو مصوبه هایی داد که به ISP ها اجازه می دهد بر استفاده از اینترنت تأثیر بگذارند – به شرطی که این تغییرات را فاش کنند. با این حال ، برخی از ایالت ها اقدامات جداگانه ای برای محافظت از ساکنان در برابر ISP توسط قوانین مستقر در ایالت خود انجام داده اند.

در طرف دیگر سکه وضعیت آزادی اینترنت در چین قرار دارد. ISP های دولتی محتوا را در سطح ملی فیلتر و مسدود می کنند. این فعالیت که “دیوار آتش بزرگ” نامیده می شود ، دسترسی کاربران به سایتها و خدمات را در سطح وسیعی مسدود می کند به طوری که برخی تحلیلگران اینترنت در چین را ابزاری برای انتشار اطلاعات سیاسی می دانند نه ارتباط آزاد.

ICANN: سانسور بیشتری در چشم انداز وجود دارد؟

همانطور که همه ما می دانیم ، آدرس دامنه ها بخشی جدایی ناپذیر از اینترنت هستند. این یک نام یا یک شماره باشد ، این آدرس منحصر به فرد توسط گروهی به نام Internet Corporation for Assemble Names and Numbers (ICANN) هماهنگ می شود.

قبلاً تحت کنترل دولت ایالات متحده بود ، این سیستم با اولین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده محافظت می شود که اطمینان می دهد همه حق آزادی بیان دارند.

این در سال 2016 با پایان یافتن قرارداد بین ICANN و اداره ملی ارتباطات و اطلاعات ملی وزارت بازرگانی ایالات متحده (NTIA) به پایان رسید.

ICANN با وجود انتقادات گسترده اعضای دولت ایالات متحده به همراه سایر منتقدان و عموم مردم ، سپس وارد بخش خصوصی شد. در کنار نگرانی ها مبنی بر اینکه ICANN دیگر تحت حمایت اصلاحیه اول نیست ، منتقدان این حرکت ادعا کردند که به دلیل تأثیرات سیاسی دولت های غیر دموکراتیک با ارزش هایی که لزوماً منافع عمومی ندارند ، آزادی در اینترنت اکنون در معرض تهدید است. < h2> اینترنت باز به نفع همه است

در Oxylabs ، ارزشهای اصلی ما بر فعالیتهای ما حاکم است. آنها علاوه بر هم افزایی با هدف کلی داشتن یک اینترنت باز و قابل دسترسی برای همه ، یک نیروی هدایت کننده برای دستیابی به ماموریت ما هستند.

در این روز جهانی اینترنت ، Oxylabs از همه کسانی که برای این اصول می جنگند سلام می کند تا همه بتوانند دسترسی مساوی به ارائه و اشتراک اطلاعات به روشی عادلانه و منصفانه داشته باشند.

اینترنت باز که جهان را به هم متصل می کند یکی از موفقیت های تاج جامعه مدرن ما است و ارزش جنگیدن برای آن وجود دارد.