WeatherKit، Dark Sky جدید، باید از برنامه های اندروید پشتیبانی کند

در WWDC 2022 امروز، اپل سرانجام یک برنامه آب و هوا برای iPad را معرفی کرد، اما مهمتر از آن، یک WeatherKit دقیق برای جایگزینی Dark Sky API که در سال 2020 برای اندروید منسوخ شده بود. این سرویس آب و هوای جدید به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه های Android را ایجاد کنند که از همان Dark Sky Back end مثل قبل.

WeatherKit، همراه با سرویس کاملاً جدید Apple Weather، برنامه ها و خدماتی را با طیف گسترده ای از داده های آب و هوای ارزشمند ارائه می دهد که می تواند به افراد کمک کند به روز، ایمن و آماده بمانند.

WeatherKit دارای چهار الزام برای استفاده است که “نرم افزار” مناسب ترین مورد امروزی است:

WeatherKit به iOS 16، iPadOS 16، macOS 13، tvOS 16 یا watchOS 9 نیاز دارد. API های REST را می توان برای وب سایت ها و سایر پلتفرم ها استفاده کرد.

با توجه به در دسترس بودن API های REST (توسعه دهندگان اپل می توانند از Swift استفاده کنند)، “سکوهای دیگر” به صراحت توسعه دهندگانی را که برنامه های Android را با استفاده از WeatherKit برای داده های اساسی می سازند، پوشش می دهد، که شامل موارد زیر است:

… شرایط آب و هوای فعلی و پیش بینی ساعتی 10 روزه برای دما، بارش، باد، شاخص UV، و موارد دیگر. بارش دقیقه به دقیقه برای ساعت آینده و هشدارهای آب و هوای شدید برای مناطق منتخب در دسترس است.

در زمینه حفظ حریم خصوصی، چیزی که WeatherKit (و قبلاً Dark Sky) را برای کاربران اندروید و سایر پلتفرم‌ها جذاب می‌کند، اپل گفت: «اطلاعات مکان فقط برای ارائه پیش‌بینی آب‌وهوا استفاده می‌شود و با هیچ اطلاعات شناسایی شخصی مرتبط نیست. و هرگز بین درخواست‌ها ردیابی نمی‌شود.» جمع آوری مکان و حفظ حریم خصوصی برنامه های هواشناسی در پلتفرم های غیر اپل از زمان خروج Dark Sky یکی از نگرانی ها بوده است.

مطالب پیشنهادی  نظرسنجی نشان می‌دهد که کارکنان داخلی کمترین رضایت را دارند

در همین حال، اپل امروز برنامه های قیمت گذاری WeatherKit را با جزئیات ثبت نام در تابستان امسال فهرست کرد. همچنین امروز اطلاعاتی در مورد “انتقال از آسمان تاریک” برای توسعه دهندگان وجود دارد.

  • 500000 تماس در ماه: همراه با عضویت
  • 1 میلیون تماس در ماه: 49.99 دلار آمریکا
  • 2 میلیون تماس در ماه: 99.99 دلار آمریکا
  • 5 میلیون تماس در ماه: 249.99 دلار آمریکا
  • 10 میلیون تماس در ماه: 499.99 دلار آمریکا
  • 20 میلیون تماس در ماه: 999.99 دلار آمریکا

در حال حاضر در نسخه بتا است و با توجه به نیازهای iOS 16، iPadOS 16، macOS 13، tvOS 16 یا watchOS 9، WeatherKit به احتمال زیاد در پاییز امسال راه اندازی می شود و امیدواریم برنامه های هواشناسی جدید یا به روز شده اندروید به زودی پس از آن عرضه شوند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور