اپل اعتبار گوگل را می پذیرد که واکنش های iMessage را در اندروید اضافه کرده است

قبل از کمپین «دریافت پیام» گوگل در ماه آگوست، برنامه پیام‌های اندروید با واکنش‌های iMessage در ابتدای سال جاری به‌روزرسانی شد. در یک چرخش بسیار عجیب و غریب، به نظر می رسد اپل اعتبار گوگل را برای افزودن واکنش های iMessage در اندروید به عهده گرفته است.

مانند توسط دیوید ایمل مشاهده شد امروز، صفحه «همه ویژگی‌های جدید» اپل iOS 16 موارد اضافی زیر را برای برنامه پیام‌ها فهرست می‌کند:

پیامک Tapback در اندروید

با یک Tapback به پیام‌های SMS واکنش نشان دهید و یک واکنش شکلک مربوطه در دستگاه‌های اندرویدی گیرندگان ظاهر می‌شود.

این متن به تازگی به صفحه اضافه شده است، احتمالاً با راه اندازی iOS 16 در اوایل این ماه. در طول چرخه پیش‌نمایش iOS 16 در تابستان فهرست نشده است.

در اواخر ژانویه، گوگل اعلام کرد که اپلیکیشن Messages واکنش‌های iMessage (معروف به “Tapbacks”) را که کاربران آیفون می‌توانند ارسال کنند، تبدیل می‌کند. به‌جای اینکه به‌عنوان یک متن آزاردهنده ظاهر شوند (مثلاً «تست کردن» را دوست داشتم در مثال زیر)، ترجمه می‌شود و در گوشه حباب پیام ظاهر می‌شود، شبیه به تجربه iPhone-to-iPhone.

به نظر می‌رسد اپل در تصمیمی نسبتاً عجیب و غیر واقعی، اعتبار گوگل را می‌پذیرد که واکنش‌های iMessage را به برنامه پیام‌های اندروید اضافه کرده است. در حالی که توضیحات اپل منعکس کننده تجربه کاربر نهایی است، واکنش های iMessage در اندروید نتیجه سیستم عامل جدید آیفون یا هر کاری که اپل انجام داده یا مشارکت کرده نیست. این ویژگی در دوران iOS 15 عرضه شد و برای همه برنامه‌های SMS/RCS اندروید، فقط مشتری پیش‌فرض Google، در دسترس نیست.

یک توضیح احتمالی این است که کپی بازاریابی اپل، ویژگی گوگل را با ویژگی مشابه اضافه شده توسط iOS 16 ترکیب می کند. اگر صاحب آیفون در یک چت گروهی با اندروید و سایر کاربران iOS باشد، همه پیام ها به جای iMessage از طریق SMS ارسال می شوند. قبل از iOS 16، Tapback ها به صورت پیامک ارسال می شدند. در این موارد، iOS 16 اکنون مانند گوگل، Tapbacks را برای کاربران آیفون تبدیل می کند تا فقط ایموجی ظاهر شود. با این حال، اگر این ویژگی ای است که اپل توصیف می کند – در صفحه ظاهر نمی شود – نیازی به ذکر اندروید نیست.

این البته به دنبال بیانیه تیم کوک “من نمی شنوم که کاربران ما بخواهند انرژی زیادی روی آن بگذاریم” در RCS برای iPhone در اوایل این ماه می آید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: