Anthropic کلود: دستیار ایمن هوش مصنوعی را معرفی می کند

Anthropic، یک شرکت تحقیقاتی و ایمنی هوش مصنوعی، ورود یک رقیب جدید ChatGPT، Claude را اعلام کرد. Claude یک دستیار هوش مصنوعی است که با قابلیت مکالمه و پردازش متن ساخته شده است.

چه چیزی کلود را از ChatGPT جدا می کند؟ بنیانگذاران Anthropic – معاونان سابق تحقیقات، ایمنی و سیاست در OpenAI – کلود را بر این فرض بنا کردند که هوش مصنوعی باید مفید، صادق و بی ضرر باشد.

برخلاف دیگر چت ربات‌های هوش مصنوعی، کلود قصد دارد هوش مصنوعی ایمن‌تر را با پاسخ‌های سمی، جانبدارانه و توهم‌آمیز کمتر ارائه دهد تا پیشرفت‌های سریع هوش مصنوعی بر جهان تأثیر مثبت بگذارد.

صفحه محصول نمونه‌هایی از روش‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توان از کلود برای پرسیدن سؤالات حقوقی، دریافت مشاوره شغلی، ترکیب نتایج جستجو، خودکارسازی وظایف اداری، پشتیبانی از فروش، و رسیدگی به سؤالات خدمات مشتری استفاده کرد.

کلود در دو مدل موجود است:

  • یک مدل قدرتمند (Claude-v1) که می تواند گفتگوهای پیچیده، تولید محتوای خلاقانه و دستورالعمل های دقیق را مدیریت کند.
  • مدلی سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر (Claude Instant) که می‌تواند گفتگوی معمولی، تجزیه و تحلیل متن و خلاصه‌سازی و مستندسازی پرسش و پاسخ را انجام دهد.

قیمت Claude-v1 و Claude Instant در زیر نشان داده شده است.

قیمت گذاری کلود آنتروپیکتصویر از Anthropic.com، مارس 2023

نحوه دسترسی به کلود

دسترسی زودهنگام به هر دو مدل با ثبت نام در وب سایت Anthropic در دسترس است.

علاوه بر استفاده از Claude-v1 و Claude Instant، می‌توانید کلود را از طریق شرکای مانند Quora، DuckDuckGo و Notion در عمل مشاهده کنید.

Quora OpenAI GPT-4 و Claude-v1.2 را در برنامه جدید خود Poe قرار داده است.

مشترکین پو می‌توانند ماهیانه 300 پیام GPT-4 و 1000 پیام Claude+ را قبل از مواجهه با محدودیت‌های سرعت پیام، در دسترس بودن ربات و کیفیت دریافت کنند.

poe ai کلود قیمت گذاریاسکرین شات از پو، مارس ۲۰۲۳

DuckDuckGo از Claude در ویژگی DuckAssist جدید خود استفاده می کند که نتایج جستجو را با استفاده از ویکی پدیا به پاسخ های زبان طبیعی تبدیل می کند. در حال حاضر از طریق مرورگر دسکتاپ و افزونه های مرورگر به صورت رایگان در دسترس است.

duckduckgo duckassist aiاسکرین شات از DuckDuckGo، مارس 2023

پیاده سازی های اضافی کلود شامل موارد زیر است.

  • Notion AI محصولی است که به کاربران کمک می‌کند وظایف کاری خسته‌کننده را خودکار کنند، پیام‌های بهتری را برای همکاران خود بنویسند، و از طریق طوفان فکری نامحدود و درخواست‌های مفید نوشتن، مانع از موفقیت نویسنده شوند. Notion AI 10 دلار در ماه است که هزینه تولید و ویرایش محتوا را نسبت به Grammarly Premium، ChatGPT+ و Jasper کمتر می کند.
  • Juni Tutor Bot یک ربات معلم خصوصی است که دانش‌آموزان می‌توانند 24 ساعته و 7 روز هفته برای کمک به دوره‌های مختلف ریاضی، علوم، نوشتن و زبان خارجی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین به آماده سازی آزمون برای SAT، ACT و PSAT کمک می کند.
  • رابین ریویو ویرایش قرارداد مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد و زمان از تهیه پیش‌نویس قرارداد تا گرفتن امضا را 80 درصد کاهش می‌دهد. آنها حتی چالشی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد ببینید آیا می توانید بخشی از قرارداد را سریعتر از هوش مصنوعی ویرایش کنید.

اخبار مرتبط با هوش مصنوعی

انتشار Claude توسط Anthropic در بحبوحه پیشرفت های هوش مصنوعی انجام می شود.

  • طبق گزارش ها، مایکروسافت آلمان به انتشار GPT-4 در این هفته اشاره کرده است.
  • OpenAI از انتشار GPT-4 خبر داد که برای API (لیست انتظار)، مشترکین Premium ChatGPT و کاربران Bing در دسترس است.
  • گوگل ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را برای Google Workspace، Google Cloud و MakerSuite اعلام کرد.
  • مایکروسافت در تاریخ 16 مارس یک رویداد پخش زنده برگزار می کند که بر آینده کار با هوش مصنوعی تمرکز دارد. حدس زده می شود که مایکروسافت هوش مصنوعی مولد را برای برنامه های Microsoft Office مانند Outlook، Word و Excel معرفی کند.

تصویر ویژه: سیکورکای طلایی/شاترستوک

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور