نحوه رفع خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال حاضر در حال انجام است» در وردپرس » رتبه ریاضی

آیا سعی کرده اید وب سایت وردپرس خود را به روز کنید اما خطای ‘به روز رسانی دیگری در حال انجام است’ را دریافت کرده اید؟

ارتقاها بسیار مهم هستند و همیشه آنطور که انتظار می رود پیش نمی روند، بنابراین عیب یابی به روز رسانی های وردپرس باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. از طرف دیگر، وب سایت شما نیازی به آخرین نسخه فوری ندارد و بسیاری از توسعه دهندگان وب ترجیح می دهند قبل از به روز رسانی یک هفته صبر کنند تا باگ ها برطرف شوند.

این تنها یکی از مشکلات متعدد وردپرس است که هنگام استفاده از پلتفرم با آن مواجه خواهید شد. اگر زمان کافی به آن بدهید، تقریباً همیشه خود به خود حل می‌شود، اما اگر عجله دارید یا صبر کرده‌اید و همچنان خطا را دریافت می‌کنید، نگران نباشید. یک درمان ساده وجود دارد می توانید به صورت دستی خطا را برطرف کنید یا با کمک یک افزونه آن را حل کنید.

در این پست، در مورد اینکه چرا خطا ظاهر می شود و روش های رفع آن و بازگرداندن سایت شما به کار می پردازیم.

1 چه چیزی باعث خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» چیست؟

این یک خطای نسبتاً ساده برای درک است. البته وردپرس مایل است هر زمان که به‌روزرسانی اصلی وردپرس منتشر شد، به‌روزرسانی شود. بسیاری از توسعه دهندگان سایت، به روز رسانی خودکار را روشن می گذارند، که خوب است، اما منشأ مشکل همین است.

در حالی که وردپرس فایل های اصلی را به روز می کند، پایگاه های داده مرتبط با وب سایت شما قفل می شوند. این بدان معناست که شما نمی توانید چیزی در پایگاه داده بنویسید و مطمئناً این خطا را دریافت خواهید کرد.

ممکن است به دلیل نقص اتصال سرور، به روز رسانی به درستی تمام نشده است، یا مشکل دیگری وجود دارد. ممکن است برای مدت نامحدودی در صفحه خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» گیر کنید.

این اعلان پس از 15 دقیقه یا زمانی که به‌روزرسانی هسته وردپرس به‌طور پیش‌فرض تکمیل شود، ناپدید می‌شود. در نتیجه، می توانید با صبر کردن، از دردسر حل دستی آن خلاص شوید. با این حال، اگر عجله دارید، روش‌های ذکر شده در زیر را برای حذف خطا از صفحه‌نمایش خود دنبال کنید.

2 چگونه خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» را در وردپرس برطرف کنیم؟

برای رفع این خطا می توان از افزونه Fix Another Update In Progress استفاده کرد یا می توانید با ورود به cPanel وب سایت خود به صورت دستی آن را برطرف کنید. بیایید هر دو راه را با جزئیات بررسی کنیم.

توجه داشته باشید: قبل از ایجاد تغییرات در پایگاه داده یا فایل های موضوع وردپرس، همیشه یک تمرین خوب است که یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت ایجاد کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید آن را بازیابی کنید.

2.1 با استفاده از افزونه Fix Another Update In Progress

برای شروع، افزونه Fix Another Update In Progress را با پیمایش به نصب و فعال کنید افزونه ها > افزودن جدید بخش از داشبورد وردپرس شما.

افزونه Fix Another Update In Progress را نصب و فعال کنید

حرکت به تنظیمات و انتخاب کنید به روز رسانی دیگری در حال انجام را برطرف کنید گزینه. اگر افزونه قفل را در پایگاه داده شما تشخیص دهد، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

به روز رسانی دیگری در حال انجام صفحه اصلی را اصلاح کنید

فقط روی رفع قفل به روز رسانی وردپرس را فشار دهید، و خطا باید فورا حذف شود.

  خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» حل شد

2.2 با استفاده از phpMyAdmin

ابتدا باید وارد داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود شوید.

به PhpMyAdmin بروید

با این کار برنامه phpMyAdmin باز می شود، جایی که باید پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید. هنگامی که پایگاه داده خود را انتخاب می کنید، تمام جداول داخل آن نمایش داده می شود.

wp_options را پیدا کنید

سپس باید ردیف با نام گزینه را پیدا کنید ‘core_updater.lock’ و روی دکمه حذف کنار آن کلیک کنید.

فایل core_updater.lock را حذف کنید

اکنون phpMyAdmin ردیف را به طور خودکار از پایگاه داده شما حذف می کند.

با این کار، اخطار «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» از بین می‌رود و شما آزاد هستید که به وردپرس بازگردید و سایت خود را دوباره به‌روزرسانی کنید.

نتیجه

اگر با وردپرس یا توسعه وب تازه کار هستید، مهم است که در صورت مواجه شدن با پیام خطا ناامید یا ناامید نشوید. با آشنایی با رایج ترین مسائل وردپرس، ممکن است در زمان خود صرفه جویی کنید. این به شما امکان می دهد از برخی از آنها اجتناب کنید و بهبودی برخی دیگر را به طور کامل آسان کنید.

خطای “به روز رسانی دیگری در حال حاضر در حال انجام است” به راحتی قابل حل است. توصیه می‌کنیم به‌روزرسانی‌های دیگر خود را تا تکمیل نسخه فعلی به تعویق بیندازید. قفل به روز رسانی خود به خود ناپدید می شود.

اگر می‌خواهید ادامه دهید، می‌توانید این کار را با یک افزونه انجام دهید یا رویکرد دستی را دنبال کنید. و به روز رسانی شما باید تقریباً بلافاصله شروع شود.

با چه مشکلات دیگری در ارتباط با وردپرس مواجه شده اید؟ آیا سعی کردید قبل از رفع دستی خطا منتظر ناپدید شدن خطا باشید؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo. 💬