گوگل از آنجلو موریوندو با Doodle آغشته به قهوه تقدیر می کند

گوگل دودل آغشته به قهوه امروزی به افتخار آنجلو موریوندو، مبتکر ایتالیایی که دستگاه اسپرسوساز را ایجاد کرده است.

در حالی که قرن‌ها بشر از قهوه لذت می‌برد، پیشینیان ما گزینه‌های زیادی مانند امروز برای تهیه قهوه نداشتند. یکی از شناخته شده ترین و پویاترین گزینه ها، دم کردن یک یا چند شات اسپرسو است.

“اسپرسو” ریشه در کلمه “اکسپرس” دارد و نوشیدنی مناسبی برای هر سه تعریف این کلمه است. در مقایسه با سایر سبک های دم کردن رایج در قرن نوزدهم، دم کردن اسپرسو به طور قابل توجهی سریعتر بود و معمولاً کمتر از دو دقیقه زمان می برد. معنای دوم این است که هر وعده اسپرسو اغلب به صراحت برای مشتری تهیه می شود.

معنای سوم اسپرسو مربوط به تکنیک واقعی دم کردن قهوه است. روش مکانیکی دم کردن اسپرسو متعلق به آنجلو موریوندو – متولد 6 ژوئن 1851 در تورین – است که اولین دستگاه اسپرسوساز را در سال 1884 به ثبت رساند و به نمایش گذاشت.

دم کردن اسپرسو شامل آب تقریباً در حال جوش و فشاری است که از طریق تفاله قهوه برای “بیان” طعم ها فشار داده می شود. حق اختراع طراحی اولیه شامل دو دیگ بود، یکی که آب داغ را به تفاله قهوه فشار می داد و دیگری که از بخار برای اتمام فرآیند دم کردن استفاده می کرد.

آنجلو موریوندو پس از ساخت اولین ماشین – کار همراه با یک مکانیک – به طور پیوسته طراحی خود را اصلاح کرد. مانند جهان داستان را روایت می‌کند، آنجلو موریوندو از خانواده‌ای کارآفرین می‌آمد، و به این ترتیب، هر دستگاه اضافی که ساخته بود برای کمک به بازاریابی یکی از مشاغلش استفاده می‌شد. علاوه بر تازگی خود دستگاه، ماشین های موریوندو برای سرعت بخشیدن به زمان دم کردن برای مشتریان در نظر گرفته شده بود.

با گذشت زمان، مخترعان دیگر راه آنجلو موریوندو را دنبال کردند، اما به تولید انبوه فکر کردند و اسپرسو را به یکی از پایه‌های اصلی قهوه‌نوشندگان اروپایی تبدیل کردند. دفعه بعد که از کافه محلی خود یک اسپرسو سفارش دادید و در کمتر از پنج دقیقه به دستتان رسید، از آنجلو موریوندو تشکر کنید.

برای قدردانی از مشارکت آنجلو موریوندو در عادات نوشیدن قهوه ما در جشن تولد 171 سالگی او، اولیویا وقتی، کارمند گوگل، یک Doodle متحرک ساخته است. چیزی که واقعاً این Doodle را متمایز می کند این است که فقط با استفاده از قهوه نقاشی شده است، تکنیکی که به لطف ضبط تایم لپس در پشت صحنه می توانید طعم آن را بچشید.

خود Doodle به سه پانل تقسیم می‌شود، که در پانل اول می‌توانید تصویری دوباره هنرمندانه از اثر هنری اصلی آنجلو موریوندو برای دستگاه اسپرسوساز را ببینید. دو پانل دیگر نمونه ای از طراحی موریوندو را در حال استفاده نشان می دهند و به دنبال آن یک دستگاه اسپرسوساز مدرن تر. همانطور که اغلب اتفاق می‌افتد، در این سه پنل می‌توانید حروف «گوگل» را ببینید که در دید آشکار پنهان شده‌اند.

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: