صدای فوق‌العاده پیکسل 6 باید به گوشی‌های اندرویدی بیشتری ارائه شود

صدا به متن ممکن است اولین قابلیتی نباشد که در گوشی هوشمند خود به آن فکر می کنید، اما یکی از ویژگی هایی است که می تواند واقعاً میزان مفید بودن دستگاه شما را افزایش دهد. گوگل با پیکسل 6 خود در سال گذشته تجربه جدیدی از گفتار به نوشتار را ارائه کرد که همه چیز قبل از خود را زیر و رو کرد و اکنون زمان آن رسیده است که این تجربه به سایر گوشی های اندرویدی نیز ارائه شود.

در سال 2021، گوگل نسخه جدیدی از صدا به متن را در اندروید منتشر کرد که منحصر به پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو بود و اکنون در پیکسل 6a نیز موجود است. این سیستم جدید با همان مدل زبانی طراحی شده است که «دستیار جدید گوگل» را ممکن می‌کند و به زبان ساده، آن را ممکن می‌سازد. آثار.

در بررسی پیکسل 6 پرو، من گفتم:

… اما چیزی که من واقعاً عاشق آن شدم، تایپ صوتی جدید در Gboard است که توسط Assistant ارائه شده است. این فوق العاده سریع و دقیق است و علامت گذاری خودکار واقعاً ویژگی قاتل است. من هرگز از استفاده از صدا به متن در هنگام راه رفتن یا در ماشین آنقدر اعتماد به نفس نداشتم (که همه ما بدون توجه به آن باید به حداقل مطلق برسیم). حتی می‌توانید آنچه را که دیکته شده است، بدون اینکه گزینه صوتی خاموش باشد، ویرایش کنید.

نزدیک به یک سال بعد، این تجربه‌ای است که هر بار که در دستگاهی غیر پیکسل بوده‌ام واقعاً از دست داده‌ام.

اخیراً، بیشتر در Galaxy Z Fold 4 چنین احساسی داشته‌ام. این دستگاهی است که به دلیل سخت‌افزار منحصربه‌فرد و فوق‌العاده مفیدش و مجموعه پیشرفت‌هایی که باعث می‌شود آن را درایور روزانه‌ام بنامم، آن را دوست دارم.

اما چیزی که تقریباً هر روز در آن دستگاه خشمگین می شود، صدا به متن است. تجربه استفاده از صدا به نوشتار با Gboard در گلکسی زد فولد 4 همان تجربه‌ای است که در هر گوشی اندرویدی دیگری خواهید یافت. گوگل آن را تقویت می‌کند و نسبتاً خوب کار می‌کند، اما چیزی که در سری Pixel 6 اتفاق می‌افتد را نشان نمی‌دهد. من دائماً پیام‌هایی را می‌فرستم که مملو از اشتباهات تایپی یا کلمات نادرست است، که منجر به پیام‌های خنده‌دار Slack برای بقیه اعضای تیم 9to5Google شده است.

اخیراً، بدترین متخلف در تلاش برای ارسال یک توییت بود. از Fold 4 خود، با استفاده از “Space Zoom” 30 برابری گوشی، عکسی از ماه گرفته بودم، و من به طور منطقی تحت تاثیر آن قرار گرفتم! با ارسال آن در یک توییت، رونویسی Gboard حتی نتوانست نام تلفن را به درستی دریافت کند، در عوض می‌گوید که «کامل برای» می‌تواند عکس ماه مناسبی بگیرد.

با تشکر از کایل برادشاو برای ثبت این اشتباه شگفت انگیز قبل از اینکه آن را حذف کنم

اینها خطاهایی هستند که من به ندرت، اگر همیشه، روی پیکسل دید. چیزهای زیادی وجود دارد که من هنگام استفاده از یک دستگاه سامسونگ از پیکسل ها دلتنگ می شوم، اما این یکی ممکن است خشمگین ترین باشد.

با این حال، ضربه زننده واقعی با نشانه گذاری است. فراموش کرده بودم که چقدر آزاردهنده است که مجبور باشم به صورت شفاهی فریاد بزنم تا تلفنم کاما، یا نقطه یا هر شکل دیگری از نقطه گذاری داشته باشد، در حالی که در Pixel، کاملاً خودکار بود. و حتی بهتر از این، در نقطه گذاری هم دقیق بود!

البته، این چیزی است که در هر صورت، فقط به پیکسل 6 و گوشی های آینده گوگل در مقایسه با سایر گوشی های اندرویدی، امتیاز فروش قوی تری می دهد. اما در عین حال، این دیگر چیزی نیست فقط پیکسل در حال درست شدن است.

در سال 2020، ویدیویی که دیکته صوتی پیکسل را، که در حال حاضر دیگر گوشی‌های اندرویدی دارند، با توانایی آیفون مقایسه می‌کند. و کاملا واضح بود که تجربه گوگل در اندروید سریعتر و دقیق تر از اپل است.

اما این هفته، iOS 16 برای میلیون‌ها آیفون جدید و قدیمی عرضه می‌شود و همراه با آن، از انتقال صدا به متن بسیار بهتر پشتیبانی می‌کند. همانطور که درک وایز نگاهی به آن انداخت 9to5Mac چندی پیش، آخرین تکرار اپل از صدا به متن در آیفون ارائه شد بسیار تقریباً تجربه‌ای را که گوگل در گوشی‌های پیکسل خود دارد، منعکس می‌کند، به این معنی که خیلی جلوتر از جایی خواهد بود. اکثر دیگر گوشی های اندرویدی امروزی هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می رسد به نفع گوگل است که از یک پیکسل انحصاری صرف نظر کند تا به نوبه خود، کل اکوسیستم اندروید را در برابر پیشرفت های اپل تقویت کند.

آیا محدودیت سخت افزاری برای Google وجود دارد که این تجربه را برای گوشی های دیگر به ارمغان بیاورد؟

واقع بینانه، احتمالا نه. Google Tensor در آن زمان در مقایسه با دیگر چیپست‌های پرچم‌دار، قدرت بیشتری را در زمینه پردازش هوش مصنوعی ارائه می‌کرد، اما این شکافی است که نسخه‌های جدید کوالکام و مدیاتک تا حد زیادی برطرف کرده‌اند. به‌علاوه، تجربه‌ای که برای اولین بار در پیکسل 6 ارائه شد، برای مدت کوتاهی در پیکسل 5 و سایر پیکسل‌های قدیمی‌تر نیز ظاهر شد. پشتیبانی نمی شود اکنون، اما در یک نقطه بود.

فراتر از گسترش به تلفن‌های بیشتر، به همان اندازه مهم است که Google صدا به متن پیکسل 6 را به زبان‌های بیشتری نیز گسترش دهد. در حال حاضر، این تجربه فقط به زبان های انگلیسی، آلمانی و ژاپنی در دسترس است. این یک شروع عالی است، اما حتی تعداد محدودی از کشورهایی را که گوگل پیکسل‌ها را در آن‌ها می‌فروشد، پوشش نمی‌دهد، با این وجود مناطق زیادی که مردم در آن‌ها گوشی‌های اندرویدی دیگر می‌خرند.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: