برنامه‌های اندروید با ارتقای کیفیت Google TTS “عمده” می‌شوند

«خدمات گفتار توسط Google» مسئول ارائه قابلیت‌های تبدیل متن به گفتار (TTS) و گفتار به نوشتار (رونویسی) برای برنامه‌های Android است. گوگل اکنون ارتقاء کیفیت صدای TTS را برای دستگاه های اندرویدی ۶۴ بیتی ارائه می کند.

تبدیل متن به گفتار اندروید “صداهای واضح تر و طبیعی تر” می شود و “افزایش قابل توجهی در کیفیت کنار هم” تبلیغ می شود. یک مدل صوتی و سینت سایزر جدید برای دستگاه های 64 بیتی مسئول این بهبود است.

همه 421 صدای گوگل در 67 زبان ارتقا یافته اند. EN-US به ویژه از صدای پیش‌فرض جدیدی بهره می‌برد که «با استفاده از داده‌های بلندگوی جدیدتر ساخته شده است». گوگل همچنین “پیشرفت شدید” دیگری را در ترکیب با ارتقاء اصلی TTS تبلیغ می کند.

توسعه‌دهندگانی که قبلاً از Android TTS و خدمات گفتار توسط موتور Google استفاده می‌کردند، برای دریافت ارتقاء لازم نیست کاری انجام دهند، زیرا «همه چیز در پشت صحنه اتفاق می‌افتد زیرا کاربران شما به‌طور خودکار آخرین به‌روزرسانی را دانلود می‌کنند».

این به‌روزرسانی طی چند هفته آینده به‌عنوان بخشی از خدمات گفتار توسط Google apk از طریق فروشگاه Google Play برای همه دستگاه‌های اندرویدی 64 بیتی منتشر خواهد شد. اگر نگران هستید که کاربران شما هنوز این را به روز نکرده اند، می توانید حداقل کد نسخه 210390644 را در بسته com.google.android.tts بررسی کنید.

قدیمی EN-US

جدید EN-US

قدیمی ES-US

ES-US جدید

HI-IN قدیمی

HI-IN جدید

PT-BR قدیمی

PT-BR جدید

طبق فهرست Play Store، خدمات گفتار TTS توسط:

  • Google Play Books برای “خواندن با صدای بلند” کتاب مورد علاقه شما
  • Google Translate ترجمه ها را با صدای بلند بیان می کند تا بتوانید تلفظ یک کلمه را بشنوید
  • برنامه‌های کاربردی Talkback و دسترسی برای بازخورد گفتاری در دستگاه شما
  • … و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر در فروشگاه Play

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: