اندروید با مدیریت انرژی با کمک جامعه مقابله می کند

گوگل از مجموعه‌های تست نوشتاری جدید برای دستگاه‌های اندرویدی رونمایی کرده است که برای مدیریت انرژی و سایر مسائل طراحی شده است.

سال‌هاست که اندروید مجموعه تست سازگاری (CTS) را دارد، فرآیندی خودکار که تضمین می‌کند تلفن، تبلت یا دستگاه دیگر در حال توسعه با الزامات مختلف اندروید مطابقت دارد. البته، سند کامل تعریف سازگاری اندروید (CDD) عظیم و در حال رشد است و احتمالا هرگز به طور کامل توسط CTS پوشش داده نخواهد شد.

به همین دلیل، دستگاه‌های زیادی در طول سال‌ها منتشر شده‌اند که به‌طور کامل با الزامات اندروید مطابقت ندارند، به گونه‌ای که بر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن تأثیر منفی گذاشته است. یکی از مثال‌هایی که اغلب ذکر شده، روشی است که سازندگان مختلف دستگاه‌های اندرویدی با مواردی مانند خدمات پیش‌زمینه و برنامه‌های پس‌زمینه برخورد می‌کنند. این شماره در وب سایت «برنامه من را نکش» که توسط Urbandroid، توسعه دهندگان Sleep as Android ایجاد شده است، نمایش داده شده است.

به نوبه خود، گوگل تصمیم گرفته است که به جامعه توسعه دهندگان اجازه دهد تا با راه اندازی تست های “CTS مبتنی بر توسعه دهندگان” (CTS-D) که توسط انجمن نوشته و ارائه شده است، به طور مستقیم به این مسائل رسیدگی کند. به این ترتیب، این تست‌ها منبع باز خواهند بود و می‌توانند توسط هر توسعه‌دهنده یا علاقه‌مند اندرویدی که می‌خواهند ببینند دستگاهش مطابقت دارد یا خیر، اجرا شود.

اولین دسته از تست‌های CTS-D توسط Petr Nalevka، سرپرست تیم Urbandroid ارائه شد و استفاده از خدمات پیش‌زمینه و wake lock را در دستگاه‌های اندرویدی بررسی می‌کند. با نگاهی به آینده، گوگل به دنبال مشارکت آزمایش‌های بیشتر مرتبط با مدیریت انرژی است.

با این حال، مشخص نیست که این تست های CTS-D چقدر در بهبود اکوسیستم اندروید موثر خواهند بود. علیرغم این واقعیت که Google فقط آزمایش هایی را مجاز می داند که بخش هایی از CDD Android را که به عنوان “MUST” مشخص شده اند را پوشش می دهد – به این معنی که هر دستگاهی که در این تست ها رد شود یک محصول Android سازگار نیست – این شرکت تصمیم می گیرد این آزمایش های جدید را اجرا نکند.

درعوض، گوگل به شرکت‌های شریک اندرویدی «به شدت توصیه می‌کند» که از آزمایش‌های جدید استفاده کنند. در همین حال، جامعه اندرویدی می‌توانند آزمایش‌های CTS-D را خودشان روی تلفن‌ها و تبلت‌هایی که دارند اجرا کنند و هر مشکلی را که پیدا کردند به Google گزارش دهند. از آنجا، گوگل با سازندگان دستگاه کار خواهد کرد تا آن را حل کند.

9to5Google’s Take

من شخصاً مجذوب این هستم که ببینم Google تا چه اندازه این آزمایشات CTS-D و اجرای آنها را انجام می دهد. تا زمانی که اقدامی پشت این آزمایش‌ها وجود نداشته باشد، به نظر می‌رسد که این اقدام به سادگی مانند موضع‌گیری از سوی Google است که به نظر می‌رسد می‌خواهد به نگرانی‌های جامعه توسعه‌دهندگان اندروید رسیدگی کند، در حالی که تقصیر را به گردن OEM ها می‌اندازد.

با این اوصاف، من می‌خواهم خوشبین باشم که این امر می‌تواند منجر به تغییر واقعی از سوی سازندگان تلفن‌های اندرویدی شود، هرچند آهسته‌تر از ایجاد و اجرای این الزامات آزمایشی توسط گوگل.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: