Android Auto از بین نمی رود

ممکن است اخیراً خوانده باشید که Google در حال تبدیل حالت رانندگی دستیار به تجربه رانندگی اصلی خود در گوشی‌های هوشمند است و نسخه‌ای از Android Auto در کنار آن قرار دارد. بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم تا همه چیز را روشن کنیم – Android Auto از بین نمی رود.

Android Auto به این زودی ها از بین نمی رود

از زمانی که برای اولین بار در مورد تصمیم Google برای حذف Android Auto برای صفحه نمایش تلفن گزارش دادیم، سردرگمی از چند نفر شنیده ایم که فکر می کنند خود پلتفرم به طور کامل از بین می رود. خوشبختانه اینطور نیست.

دو نسخه از Auto در حال حاضر موجود است. نسخه استاندارد Android Auto نسخه ای است که در ماشین خود روی صفحه نمایش داخلی خودرو یا هد یونیت شخص ثالث استفاده می کنید. انرژی آن توسط تلفن شما، یا از طریق کابل یا با استفاده از سیگنال بی سیم، تامین می شود، اما همه چیز در ماشین ظاهر می شود.

نسخه دیگر به طور خاص «Android Auto for Phone Screens» نام دارد. این تجربه چندین سال است که از نظر فنی در دسترس بوده است، اما تنها در سال 2019 در کنار طراحی مجدد پلتفرم، از برنامه استاندارد Android Auto جدا شده است. این به این دلیل است که Assistant Driving Mode به شدت به تأخیر افتاده بود و Google را مجبور کرد تا برنامه «Phone Screens» را به‌عنوان یک اقدام توقفی ارائه کند تا از این‌که کاربران بدون هیچ راهی برای استفاده همزمان از نقشه‌ها و رسانه‌ها بر روی تلفن‌های خود در یک رابط کاربری مناسب برای رانندگی جلوگیری کنند.

مسلماً، همه اینها کمی گیج کننده است، اما نتیجه نهایی این است که Android Auto به طور کامل از بین نمی رود.

حالت رانندگی دستیار فقط برای یک تجربه کار را به عهده می گیرد

حالت رانندگی دستیار گوگل است فقط جایگزینی Android Auto برای صفحه نمایش تلفن، نه Android Auto که در ماشین خود استفاده می کنید.

یک قانون کلی خوب: اگر Android Auto روی صفحه ماشین شما نمایش داده شود، از بین نمی رود.

از نظر فنی، حالت دستیار رانندگی قرار بود در سال 2019 جایگزین حالت خودکار برای صفحه‌نمایش تلفن شود، اما این تجربه شاهد چندین تأخیر بزرگ بود که اجازه نداد تا تا سال 2021 عرضه گسترده‌ای داشته باشد. در همان سال، دستگاه‌های در حال اجرا را در اختیار گرفت. اندروید 12 و بالاتر. اکنون، گوگل در حال آماده شدن برای از بین بردن Android Auto برای صفحه نمایش تلفن با حذف آن از نسخه های قدیمی اندروید است. اما باز هم، این به هیچ وجه به نسخه‌ای از Android Auto که در نمایشگر خودرو استفاده می‌کنید، تأثیر نمی‌گذارد.

آینده روشن است

اگر هنوز کاملاً مشخص نیست که Android Auto از بین نمی‌رود، چیزی که باید قانع‌کننده‌تر باشد این است که Google در آینده بیشتر برای این پلتفرم ذخیره کرده است.

در Google I/O 2022، این شرکت از ظاهر جدیدی برای این پلتفرم رونمایی کرد که از نمایشگرهای عریض و بلندتر و همچنین ارائه عملکردهای اضافی، از جمله مقداری چندوظیفگی برای نمایشگرها در هر اندازه، بهتر بهره می برد. عالی به نظر می رسد و می توانید آن را در عمل مشاهده کنید.

فراتر از آن، و شاید یک معامله بزرگتر در دراز مدت، Android Automotive است. این پلتفرم جدید برگرفته از تجربه‌ای که امروزه بسیاری از آن‌ها می‌دانند، به‌جای استفاده از تلفن شما، به‌صورت بومی روی خودروها اجرا می‌شود. این تجربه را می‌توان متناسب با دید هر خودروساز طراحی کرد، اما در زیر کاپوت آن تا آخر اندروید است. Android Automotive در حال حاضر بر روی خودروهای Polestar و Volvo در دسترس است، اما در آینده به فورد، هوندا و خودروهای خودروسازان بیشتری عرضه خواهد شد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: