Android Auto 8.2 نسخه بتا در حال حاضر منتشر شده است، طراحی مجدد «Coolwalk» را بهینه‌سازی می‌کند

گوگل عرضه نسخه ۸.۲ اندروید اتو را برای افرادی که در نسخه بتا ثبت‌نام کرده‌اند، آغاز کرده است و یک داک اصلاح‌شده را برای طراحی مجدد «Coolwalk» به ارمغان می‌آورد.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) را دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم، تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.


همانطور که در سال گذشته بارها نشان داده شده است، گوگل در حال کار بر روی طراحی مجدد ظاهر Android Auto روی صفحه نمایش خودروها بوده است. در داخل، این طراحی مجدد “Coolwalk” نامیده می شود و گوگل حتی اذعان کرده است که طرفداران Android Auto باید به زودی طراحی مجدد را ببینند – در ابتدا با استناد به “این تابستان”.

بخشی از این طراحی مجدد، توانایی تطبیق بهتر با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف است که اکنون توسط نمایشگرهای سرگرمی خودرو استفاده می‌شود. بسته به اینکه صفحه نمایش بلند دارید یا عریض، داک همیشه حاضر Android Auto ممکن است در امتداد پایین یا کنار نمایشگر ظاهر شود و زمان، برنامه های اخیر و دکمه دستیار Google را نشان دهد.

با انتشار اولین بیلدهای Android Auto 8.2، متوجه شدیم که گوگل یک “پایگاه ریلی” جدید برای طراحی مجدد Coolwalk آماده کرده است که جایگزین صندلی داغ موجود خواهد شد. از آنچه که می‌توانیم کنار هم قرار دهیم، تفاوت اصلی در طراحی این است که داک ریلی اجازه می‌دهد تا چهار آیکون برنامه ظاهر شود و جابه‌جایی بین برنامه‌ها را آسان‌تر می‌کند – البته در صورت امن بودن این کار!

از آنچه که می‌توانیم کنار هم قرار دهیم، تنها سه مورد از آن چهار اسلات در حوض در حال حاضر استفاده می‌شوند. هر نماد باید نشان دهنده نوع خاصی از برنامه باشد – ارتباطات، رسانه و ناوبری – و احتمالاً آخرین برنامه استفاده شده از هر نوع در نقطه مربوطه ظاهر می شود. طبق معمول، دکمه Google Assistant نیز همچنان در این طراحی ظاهر می شود.

برای مقایسه، در عکس‌های اخیر Coolwalk Android Auto، می‌توانید یک نماد Google Phone تنها در صندلی داغ ظاهر شده است.


به روز رسانی 1:56 بعد از ظهر: میشال رحمان طراحی داک جدید را برای Android Auto فعال کرده است و آن را در توییتر به نمایش می گذارد (با کمک یک چیدمان تبلت اصلاح شده ویژه). همانطور که تحقیقات ما نشان داد، داک جدید به ترتیب دارای سه نماد برنامه برای ناوبری، رسانه و ارتباطات است. همانطور که یک برنامه جدید را در هر دسته باز می کنید – مانند باز کردن پادکست Google پس از استفاده از Spotify – برنامه جدید آن نقطه را در داک اشغال می کند.

تصویر: مشعل رحمان

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌کننده‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

اطلاعات بیشتر در مورد Android Auto:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: